MacBook Air wylogowuje się automatycznie od Yosemite


16

Mój model MacBook Air z połowy 2012 roku z systemem OS X Yosemite wylogowuje się automatycznie, bez wcześniejszego ostrzeżenia, gdy nad nim pracuję. Dzieje się tak od ostatniej aktualizacji Yosemite.

Logi od momentu wylogowania są tutaj:

Mówiąc ściślej, mój Air został podłączony do zewnętrznego monitora za każdym razem i ładował się za każdym razem!

Podobne problemy zostały omówione w Społecznościach wsparcia Apple:


Mam ten sam problem z moim MBP Retina 2012. Stało się to z podłączonymi zewnętrznymi wyświetlaczami i bez nich.
Blake

Tak, zdarza mi się to także co drugi dzień. Na początku myślałem, że to kwestia przeciążenia systemu (czasami otwieram zbyt wiele kart i programów Chrome), ale ostatnio zdarzyło się to tylko z kilkoma programami.
chodorowicz

ten sam problem tutaj, ten sam dziennik z Chrome (znalazłem tutaj, znajdując twój pastebin, a następnie szukając go, aby znaleźć ten post)
Aaron Jensen

Odpowiedzi:


5

Mam ten sam problem z MacBookiem Pro Retina i od Yosemite.

Udało mi się wyśledzić odpowiednią awarię, przy każdym „wylogowaniu” generowany jest dziennik awarii WindowServer. Po goolowaniu znalazłem ten post na forach Apple:

https://discussions.apple.com/message/26929324#26929324

Podsumowanie postu (szczegółowe instrukcje znajdują się w poście)

Błąd może być spowodowany wyciekiem pamięci w pamięci wideo. Użytkownicy z zewnętrznym monitorem są znacznie bardziej podatni na błąd. Ponieważ powoduje awarię WindowServer, wszyscy podłączeni użytkownicy są wylogowani, ale czasami niektóre z ich procesów nadal działają.

  1. Odłącz wszystkie zewnętrzne monitory;
  2. Napraw uprawnienia systemu plików za pomocą trybu awaryjnego;
  3. Zresetuj Mac SMC i pozwól na pełne uruchomienie i wyłączenie później;
  4. Zresetuj NVRAM (wcześniej zwany również PRAM).

Wykonałem te kroki i nie jestem pewien, czy to rozwiąże problem. Te losowe wylogowanie występowało nie codziennie, a czasem wiele razy w tym samym dniu. Ale odkąd je zastosowałem (dziś rano), nie występują już dłużej, ale na pewno jest to trochę za mało.

W każdym razie warto spróbować !!


Problem nie ustępuje po wykonaniu wszystkich tych kroków, niestety :(
Blake

Ponieważ ukończyłem te kroki, miałem tylko jeden wypadek (2 dni temu). Więc nie jest to pełna poprawka, która, mam nadzieję, zostanie udostępniona w nadchodzących aktualizacjach Apple, a przynajmniej mam nadzieję.
Huygens,

9

Zgodnie z tym artykułem wsparcia Apple: Ustaw Maca, aby wylogował się, gdy nie jest używany - instalacja Yosemite włącza funkcję „wyloguj się po 60 minutach bezczynności”.

Aby go ponownie wyłączyć, kliknij przycisk „Zaawansowane” u dołu okna „Bezpieczeństwo i prywatność” i odznacz opcję. Powinieneś być gotowy do drogi!


4
Mam również problem z wylogowaniem, ale wspomniana funkcja automatycznego wylogowania nie jest włączona.
Kopenhaga

Sprawdziłem to ustawienie, ale nie jest włączone. Nie jestem pewien, dlaczego Yosemite
wylogowuje

Zadzwoniłem na ich infolinię ... I przeprowadzili mnie przez kilka kroków, aby zresetować proces uruchamiania ... Ale to spowodowało kolejny problem. Teraz logowanie się na moje konto zajmuje 5 minut po każdym zamknięciu ...
feniks

Mój MacBook Pro (Retina, 15-calowy, koniec 2013 r.) Ma dokładnie ten sam problem. Ponadto uruchamiam maszynę wirtualną na VirtualBox i nie mogę uzyskać do niej dostępu poza zabiciem samego procesu. Ból!
JamieJag,

3
To bzdury. Yosemite domyślnie nie włącza tej opcji! Link do działu wsparcia Apple również nie obsługuje twojego roszczenia!
Huygens,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.