Jak zmienić domyślne zachowanie przycisku pełnego ekranu / maksymalizacji?


126

Jest pytanie, które dotyczy innego zachowania przycisku pełnoekranowego na pasku okna. Tam pokazano, że wykonując:

+ + Kliknij zieloną lub zewnętrzną prawą ikonę (ikona plus)

Mogę zmaksymalizować okno zarówno pod względem szerokości, jak i wysokości do bieżącego ekranu.

Teraz zastanawiam się, czy mogę uczynić to zachowanie standardowym, klikając ikonę. Aby uzyskać dodatkowy bonus, zastanawiam się, czy istnieje skrót klawiaturowy, aby osiągnąć to samo.


1
Zastanawiam się nad tym również ... jak dotąd nie znalazłem sposobu, aby to zrobić.
Michael,

7
Wystarczy heads-up, Alt + Click to odpowiednik Alt + Shift + Click, więc myślisz, że nie trzeba naciskać klawisza Shift?
Jai Govindani,

7
@JaiGovindani To prawda, że ​​nie wszystkie aplikacje zachowują się tak samo. Dla większości wydaje się, że Alt + Click wystarczy; istnieją jednak wyjątki, takie jak Google Chrome. Tam Alt Click rozszerza się tylko na wysokość, ale nie na szerokość.
k0pernikus

1
Apple dokonało złego wyboru (dawno temu), który naprawdę musi zostać naprawiony. Może uważają, że wszyscy chcą korzystać z Kybd i pracować w koncepcyjnych „przestrzeniach” (w aplikacjach pełnoekranowych?), Ale dlaczego nie dodać skrótu do pełnego ekranu / minimalizować, a ponadto dlaczego nie przywrócić spacji? Teraz musimy prawie CMD + TAB, aby przełączać się między aplikacjami. i nie ma dostępnej opcji, aby zmaksymalizować okno lub nawet przejść do pełnego ekranu, chyba że pobierzemy wątpliwą aplikację innej firmy. smh
Shanimal,

W systemie Mac OS Sierra możesz także dwukrotnie kliknąć narożniki okna, aby automatycznie powiększyć je do maksymalnego rozmiaru, mam nadzieję, że to pomoże.
Kubuntuer82

Odpowiedzi:


47

Użyj spektaklu , darmowej aplikacji typu open source, która ma kilka przydatnych skrótów do zarządzania oknami.

Chociaż nie zmienia domyślnego zachowania zielonego przycisku, sprawia, że ​​jest to dla mnie zbyteczne, ponieważ mogę wszystko robić za pomocą skrótów klawiaturowych bez użycia myszy.

Aby wyświetlić pełny ekran, naciśnij:

cmd+ option+F

Ma również wiele opcji dla 1/2 ekranu, 1/3 ekranu, górnej połowy, dolnej połowy itp.

Lista wszystkich dostępnych opcji okularów do modyfikacji okien


2
Niezłe znalezisko. Spectacle sprawia, że ​​jestem szczególnie szczęśliwy, że udostępniłem również funkcję dzielenia lub przyciągania okna znaną z Windows 7.
k0pernikus

1
Naprawdę fajne znalezisko, ale niestety „Pełny ekran” maksymalizuje okno tak, jak zrobiłby to Microsoft Windows: używając prawie wszystkich ekranów, nie używając zoptymalizowanej szerokości i wysokości. (To jest rzeczywiście to, czego chciał pytający użytkownik, i wciąż lepszy niż pełny ekran OS X. Ale nie chcę, aby moje przeglądarki korzystały z pełnej szerokości ekranu; podoba mi się zachowanie opcji powiększania ikony kliknięcia, co sprawia, że rozsądne aplikacje wybierają szerokość, która jest optymalna dla bieżącej zawartości. Ale @ k0pernikus ma rację: funkcje podziału i przyciągania są dobre.)
Arjan

2
Ale to nie zmienia zachowania zielonego przycisku (podobnie jak RightZoom przed Yosemite), prawda?
chesterbr

1
A Mac robi wiele rzeczy po wyjęciu z pudełka, do których Windows potrzebuje aplikacji trzeciej części. Oni są różni.
Gray

1
Udało mi się przyspieszyć korzystanie z okularów, tworząc pełny ekran Ctrl-Opt-Cmd-Up (inaczej nieużywany). Oznacza to, że nie musisz robić niewygodnego sięgania, gdy używasz doskonałych skrótów klawiaturowych (lewa połowa, prawa połowa, drugi monitor, górna połowa, dolna połowa).
Foliovision

51

Odkryłem, że BetterTouchTool ładnie rozwiązuje ten problem ( uwaga : BetterTouchTool nie jest już bezpłatny, okres próbny wygasa po 45 dniach). Preferencje nie są dość intuicyjne:

  • Wybierz kategorię „Inne” u góry okna.
  • Upewnij się, że „Globalny” jest zaznaczony po lewej stronie.
  • Kliknij przycisk „Konfiguruj nowy wyzwalacz” w dolnej części okna.
  • Wybierz „Lewy przycisk zielony przycisk okna” jako wyzwalacz.
  • Wybierz „Okno powiększenia poniżej kursora” jako predefiniowaną czynność.
  • Cieszyć się!

zrzut ekranu

BetterTouchTool umożliwia także zdefiniowanie skrótu klawiaturowego dla tej akcji (w „Klawiaturze”). Jednak nadal będzie to działanie „Okno powiększenia poniżej kursora” - powiększy to okno, w którym znajduje się kursor myszy, a nie okno aktywne. To nie jest tak pomocne, jak mogłoby być niestety.


3
Jestem pewien, że nie znalazłbym tego ustawienia bez twojej pomocy. I rzeczywiście to doskonale przywraca zachowanie sprzed Yosemite. (Tak więc: dla rozsądnych aplikacji nie odważnie maksymalizujących zarówno wysokość, jak i szerokość, ale przybliżających do najlepszego dopasowania. Podobnie jak w przypadku Chrome, często: maksymalna wysokość i pewna optymalna szerokość, która nie wykorzystuje mojego pełnego ekranu). Niezłe znalezisko. Irytujący pełny ekran zniknął! :-)
Arjan

4
Dziękuję bardzo. To mi bardzo pomogło. Jeśli jednak chcesz zmaksymalizować ekran, lepszym wyborem może być akcja „Maksymalizuj okno” zamiast „Powiększ okno poniżej kursora”.
userM1433372

Zamiast tego lepiej jest powiązać go z „Opcja + kliknięcie”.
Sklep spożywczy

@Grocery: Jasne, jeśli używasz obu funkcji - nie o to jednak pytano w tym pytaniu;)
Wladimir Palant

1
Ach! Tak lepiej
Jasper Blues,

18

Możesz przejść do Preferencji systemowych -> Zadokować odznaczyć „Kliknij dwukrotnie pasek tytułu okna, aby zminimalizować”, a następnie, gdy klikniesz dwukrotnie pasek tytułu w oknie, zmaksymalizuje ono okno bez przechodzenia w tryb pełnoekranowy.

Uważam, że jest to łatwiejsze niż przytrzymanie klawisza opcji i kliknięcie zielonego przycisku.


6
W rzeczywistości nie maksymalizuje w sensie systemu Windows. Po prostu zmienia rozmiar na irytujący. Cholerne jabłko.
benvolioT

To zależy od aplikacji. W przypadku większości aplikacji działa dobrze. W przypadku Chrome i Safari nie maksymalizuje się, chyba że przytrzymasz klawisz Shift!
Nevster

@benvolioT użyj Alt / Option + Shift i kliknij zielony przycisk. dość irytujące, ale robi to, czego oczekujesz.
srikanth Nutigattu

1
Nie chodzi o to, która aplikacja, ale o paski przewijania. Jeśli okno ma poziomy pasek przewijania, rozciągnie się również poziomo po dwukrotnym kliknięciu. Dość bezużyteczne w dobie responsywnych stron.
Domino,

??? W High Sierra to jeszcze gorzej. Żadne z moich okien nie jest już maksymalizowane, nawet przy kliknięciu opcji. :(
Shanimal,

12

Próbowałem wyszukać ukryte klucze preferencji na wyjściu mdfind kMDItemContentType=public.unix-executable -onlyin /System|xargs strings 2>/dev/null|grep -E '^[a-zA-Z0-9.-]{10,80}$'|awk '!a[$0]++', ale nic nie znalazłem.

Możesz przypisać skrót do pozycji menu Zoom w Preferencjach systemowych:


1
Nie jest to złe podejście, ale nie działa we wszystkich aplikacjach - niektóre nie mają pozycji menu Zoom (na przykład Colloquy). Ponadto, jeśli aplikacja używa tego skrótu do czegoś innego, nie masz szczęścia, więc lepiej użyj takiego, który jest naprawdę wyjątkowy.
Wladimir Palant

To czysty sposób na zrobienie tego.
CousinCocaine

Niestety tak nie jest (@Wadadurur Oakant wyjaśnia dlaczego) i zaczynam myśleć, że nie ma czystego sposobu na zrobienie tego. W rzeczywistości nie
da się

2

W Preferencjach systemowych -> Dock: odznacz opcję „Kliknij dwukrotnie pasek tytułu okna, aby zminimalizować”. Dwukrotne kliknięcie paska tytułu powoduje maksymalizację okna bez wchodzenia w tryb pełnoekranowy.


Działa w przypadku niektórych programów, a nie innych. Ale to najlepsza odpowiedź, jaką widziałem, ponieważ nie wymaga dodatkowych programów.
Scott Biggs,

1

Pytanie „Jak zmaksymalizować okna?” zapytano tutaj , a użytkownik Am1rr3za zaoferował następujące opcje , które pozwolą ci zastąpić domyślne zachowanie przycisku maksymalizacji, aby automatycznie zmaksymalizować okno zarówno pod względem szerokości, jak i wysokości:

Pobierz i korzystaj z RightZoom . Zastępuje zielony przycisk plus (powiększenie) i działa jak maksymalizacja systemu Windows. Możesz dodać go do swoich elementów logowania na koncie użytkownika, aby uruchamiał się przy każdym uruchomieniu OS X.

To oprogramowanie jest bezpłatne i pozwala na niestandardowe przypisania klawiszy!

Jeśli chodzi o użycie Option+ Shift+ lewy przycisk myszy, aby skorzystać z funkcji maksymalizacji:

Zauważyłem, że aby zmaksymalizować ekran w okienku ekranu bez wchodzenia w tryb „pełny ekran / brak zakłóceń” w Yosemite, wystarczy przytrzymać Optionklawisz i kliknąć przycisk maksymalizacji lewym przyciskiem myszy, i działa to na wszystko, czego używam na co dzień: Finder, Chrome, Transmit, SublimeText 3, WebStorm, Outlook, iTerm 2, a nawet Photoshop CS5 (co wydaje się przysparzać problemów z dostosowaniem rozmiaru na komputerze Mac). Nie sądzę, że musisz przytrzymać Shiftklawisz, aby osiągnąć maksymalizację ekranu, której szukasz!


3
Próbowałem tej aplikacji i nie działa, jak podano w szarym polu.
Mike Kormendy,

3
Uczciwe ostrzeżenie o RightZoom, jego twórca dokonuje również rejestratorów kluczy, osobiście nie uruchamiałbym oprogramowania z takiego źródła.
Chris,

1
Jeśli chodzi o samą aplikację, to też nie działa dla mnie.
Nit

1
To była fajna mała aplikacja, ale nie działa z Yosemite ...
PatrickT

1
Muszę ostrzec przed RightZoom, ponieważ spowodował ogromne problemy u starego instalatora i marnuje dużo czasu na znalezienie przyczyny. Jedynym powodem tego jest najprawdopodobniej RightZoom włamuje się do systemu na tyle, aby powodować problemy. To był ostatni raz, kiedy zainstalowałem jakieś haksy. Lepiej samemu edytować system i łatwiej to zapamiętać.
MiB,

1

Zachowanie tego zielonego przycisku można zmienić za pomocą niewielkiego dodatku ułatwiającego dostęp. Postępuj zgodnie z instrukcjami na http://osxdaily.com/2015/03/11/change-the-green-button-maximize-behavior-in-os-x-yosemite-with-bettertouchtool/

Zasadniczo ta aplikacja (po zainstalowaniu i autoryzacji) pozwala ulepszyć interfejs użytkownika systemu OS X, umożliwiając definiowanie nowych zachowań i modyfikowanie istniejących. Dodaje to na przykład funkcję przyciągania okna do Findera, a także pozwala definiować nowe gesty dla Magic Mouse i gładzika.

Jest jedna drobna rzecz, o której należy wiedzieć, gdy zmodyfikujesz zachowanie zielonego przycisku w oknie OS X, nie zmieni to wyglądu tego przycisku, aby wyglądał jak plus (+) zamiast ikony pełnego ekranu.

Pozwala także określić klawisze modyfikujące działanie myszy (np. Cmd + lewy przycisk myszy, ...)


Jako dodatkową informację, najnowsza wersja OSX daje możliwość naciśnięcia Option + Full-Screen, aby zmaksymalizować rozmiar okna bez przejścia na Pełny ekran.
Abdoulaye Siby,

1

Shift Jest to darmowa aplikacja, która wykonuje podobną pracę do niektórych wymienionych tutaj: Cmd+ Alt+ Ctrl+ Fdaje pełny ekran. Wykonuje także ćwierć ekranu, wyśrodkowuje i przechodzi do następnego ekranu, jeśli masz wiele monitorów. Wymaga XQuartz, który raczej przyćmiewa pobieranie <1Mb. Nie spotkałem wcześniej Spectacle; może oferować pełniejszy zestaw funkcji.

Aby rozwiązać inny wymieniony problem: opcje dostępności znajdują się w obszarze Preferencje / Bezpieczeństwo i prywatność / Dostępność, a nie dostępność najwyższego poziomu.


0

Narzędzie Better Touch Tool wydaje się najłatwiejszym sposobem na rozwiązanie tego problemu. Najnowsza wersja umożliwia ponowne związanie zielonego przycisku.

Glazblog ma fajny artykuł na temat konfigurowania tego.

Mam też do pracy z RightZoom

Więcej szczegółów znajduje się na blogu Packetmonger


-3

Cześć, nie jestem pewien, czy źle odczytałem OP - ale w Yosemite, aby przejść do trybu pełnoekranowego, wystarczy kliknąć zieloną ikonę w lewym górnym rogu otwartego okna, aby wyświetlić pełny ekran, i kliknąć ponownie, aby przywrócić pierwotny rozmiar - jak w kaszlu Windows


4
Źle odczytałeś PO. OP chce zmienić zielony przycisk, aby zachowywał się tak, jak przed Yosemite.
Grant Birchmeier
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.