Ustawienia powiadomień nie są zachowywane


13

Po uaktualnieniu komputera iMac i MacBook Air z Mavericks do Yosemite zmiany w Powiadomieniach nie są zachowywane:

 • Patrząc na okienko preferencji powiadomień - istnieje zestaw aplikacji z ustawieniami powiadomień.
 • Zmiana ustawień powiadomień dla dowolnej z tych aplikacji działa - tzn. Mogę zmienić styl alertu, czy powiadomienia pojawiają się w Centrum powiadomień itp.
  • Ustawienia te są przestrzegane do momentu ponownego uruchomienia / wylogowania, w którym to momencie przywracają oryginalne ustawienia.
  • Nowe aplikacje pojawią się w panelu preferencji po uruchomieniu. Ustawienia powiadomień można zmienić. Po ponownym uruchomieniu aplikacja znika z panelu preferencji powiadomień, dopóki nie uruchomię jej ponownie, w którym to momencie pojawia się z ustawieniami domyślnymi.

Wydaje się więc, że te ustawienia nie są zapisywane na dysku. Mam:

 • naprawione uprawnienia
 • usunąłem ~/Library/Application Support/NotificationCenterfolder

Nic z tego nie miało znaczenia. Czy ktoś wie, gdzie są przechowywane te ustawienia?


Mam te same problemy. Niestety moje konto programisty wygasło i prawdopodobnie nie będę go ponownie aktualizować przez prawdopodobnie kolejny miesiąc (przechodzimy na konto firmowe). To było coś, co zamierzałem wysłać do reportera błędów deweloperów. Próbowałem też wszystkiego, w tym resetowania SMC. Wciąż nie ma szczęścia. Zauważyłem to, ponieważ wyłączam powiadomienia dla gfxCardStatus. Teraz za każdym razem, gdy mój MBPr 15 "przełącza się między zintegrowaną i dyskretną grafiką, baner pojawia się za każdym razem. Przeszedłem z Mavericks do Yosemite, więc nie było to związane z przejściem z Mtn Lion do Yosemite. Tak jak ty, mogę

To samo tutaj. Tymczasowo odłączyłem wiele kont generujących wiadomości. Zbyt rozpraszające. Spróbuję tekrevue.com/tip/…, jeśli będę zdesperowany.
Steve,

Mam dokładnie ten sam problem z tym, że centrum powiadomień nie zachowuje moich ustawień. Podobnie jak anu, próbowałem naprawić uprawnienia i usunąć ~/Library/Application Support/NotificationCenteri ~/Preferences/com.apple.notificationcenter.plist, ale nic nie działało. Muszę się pozbyć tych% i *! Powiadomienia na Facebooku !!!
timbck2

Mam ten sam problem i przesłałem raport o błędach Apple (18762327).
Richard Hurt

Dzięki za włączenie radaru. Dla mnie to też wygląda na błąd.
bmike

Odpowiedzi:


9

Naprawiony:

Ten wątek na forach Apple jest kluczem:

 • Otwórz folder Library w folderze Home.
 • W folderze Library otwórz folder Application Support.
 • Znajdź folder o nazwie NotificationCenter. Przeciągnij ten folder na pulpit.
 • Następnie otwórz aplikację Terminal i wprowadź następujące dane

.

cd `getconf DARWIN_USER_DIR`
rm -rf com.apple.notificationcenter 
killall usernoted; killall NotificationCenter
 • Zrestartuj swój komputer.

Problem dotyczy oczywiście bazy danych NotificationCenter. Istnieją 3 pliki:

 • db
 • db-shm
 • db.wal

W moim przypadku db.walbył to plik 0-bajtowy w porównaniu z 1,9 MB na poprawnie działającej instalacji Yosemite. Uprawnienia zostały poprawnie ustawione, ale wygląda na to, że Yosemite do tego nie pisał. Tylko usunięcie db.walnie rozwiązało problemu - przy ponownym uruchomieniu utworzono kolejny plik 0-bajtowy. Jednak usunięcie wszystkiego działa!


Uwaga: na forum zaznaczono, że musisz 2 razy ponownie uruchomić komputer, aby zmiany zadziałały.
Philipp

Naprawdę wystarczy ponownie uruchomić komputer tylko raz. Drugie ponowne uruchomienie naprawdę tylko dowodzi, że poprawka działa.
anu

1
To było bardzo denerwujące. Twoja poprawka zadziałała dla mnie. Dzięki, Anu!
Nick Tiberi
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.