Jak wyłączyć przyspieszenie myszy w Yosemite?


42

Właśnie uaktualniłem do Yosemite i moją najlepszą interpretacją tego, co się dzieje, jest nowe zachowanie, które „pomaga” przesuwa mysz (i okno, jeśli się poruszasz) bliżej krawędzi ekranu, gdy porusza się wystarczająco szybko.

Naprawdę nie lubię tego, w dużej mierze, ponieważ powoduje to bardzo dziwne zachowanie, gdy gram w grę.

Czy to ustawienie można zmienić?

Po dodatkowych testach wygląda na to, że mysz nie zaczepia się o krawędź, ale w niektórych przypadkach ma ogromne przyspieszenie (szybkie zmiany kierunku?), Których nie miała przed aktualizacją do Yosemite.


Tak, po co dodawać „funkcję”, która sprawia, że ​​mysz jest praktycznie bezużyteczna, a następnie nie zapewnia łatwego sposobu jej wyłączenia.
samthebest

Zostałem więc dobrze wyśledzony i skończyłem pisać skrypt bash, używając defaults write .GlobalPreferences com.apple.mouse.scaling -1metody jako sposobu przełączania przyspieszenia myszy tutaj: github.com/alfiedouglas0/mouseacc . Pomyślałem, że opublikuję go tutaj, jeśli ktokolwiek uzna to za przydatne!
Alfie

Odpowiedzi:


42

Okazuje się, że Yosemite domyślnie włącza przyspieszenie myszy. można go wyłączyć, wpisując to w terminalu:

defaults write .GlobalPreferences com.apple.mouse.scaling -1

Po zmianie tego ustawienia w terminalu musisz się wylogować i zalogować ponownie na komputerze Mac. Ponowne uruchomienie Findera też będzie działać (opcja + kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Findera w doku -> Uruchom ponownie)


1
Znacząco zmniejsza przyspieszenie, ale nie ustawia go na 0. Sprawdzane za pomocą myszy i panelu dotykowego. W tym przypadku nie można również zmienić prędkości myszy. Po prostu naprawiłem dwa punkty na stole i przesuwałem mysz powoli w lewo i szybko w prawo - w ten sposób kursor można przesunąć w dowolne miejsce po prawej stronie. Byłbym wdzięczny, jeśli ktoś może to dostosować.
klm123,

19

Nawet przy wyłączonym przyspieszeniu myszy, OS X używa „krzywej przyspieszenia”, która powoduje, że mysz jest wolniejsza, a ruchy mniej liniowe.

Aby wyłączyć krzywą przyspieszenia / ustawić ją na liniową, pobierz Steelseries Exact Mouse Tool , otwórz ją i ustaw na „zawsze włączone” (na pasku menu pojawi się ikona).

Nie działa tylko z myszami Steelseries, używam go z moją razer mamba w połączeniu z ich sterownikami i działa idealnie.


Niesamowite. Od razu zadziałało. Bez instalacji. Używam go z moim Logitech M705.
vaughan

Uwaga: nie jest wymagane ponowne uruchomienie / wylogowanie. I możesz wyłączyć i ponownie włączyć w wolnym czasie.
Christopher Bull

Wydaje się, że działa to skutecznie na El Capitan z moim „starożytnym” (~ 10 lat) Logitech MX518.
Adam S,

Wspaniale, ale jak kontrolować wrażliwość? Wydaje się, że zastępuje „prędkość śledzenia” ustawioną w Preferencjach systemowych.
Leonardo Raele,

Ta aplikacja działa okropnie w 10.12. Jeśli spróbujesz, poczujesz, że poruszając myszką wystarczająco szybko, jąka się.
Nik

4

Według mnie USB Overdrive pozostaje najlepszym sposobem kontrolowania prędkości / przyspieszenia myszy w OS X. Sterownik myszy Apple jest przerażająco zły.


Ten program odmawia pozostania zainstalowany. denerwujący.
ahnbizcad

1
To naprawdę nie pomaga. Opcja In pozwala zmniejszyć przyspieszenie myszy, ale jest zawsze obecna, nawet gdy USB Overdrive pokazuje, że jest całkowicie wyłączona.
klm123

@ klm123 To dziwne; może twoje urządzenie ma jakieś przyspieszenie sprzętowe? Mogę powoli przesuwać mysz od lewej do prawej strony obrotu nadgarstka, a następnie szybko ją cofnąć i powtórzyć dziesiątki razy, a wskaźnik zawsze wraca do dokładnie tej samej poziomej pozycji na ekranie.
Brian Gordon,

@BrianGordon, dziękuję za informacje. Ta mysz doskonale działała w systemie Windows. Dziwne, zgadzam się.
klm123,

2

Używanie defaults write .GlobalPreferences com.apple.mouse.scaling -1nie pozwala ustawić prędkości myszy.

Próbowałem overdrive USB i robi to, nawet jeśli jestem pewien, że istnieją inne aplikacje, które to obsługują.


1

Bardzo polecam program o nazwie smooth mouse. Działa dla mnie idealnie.

Umożliwia wybranie różnych ustawień myszy i gładzika (przyspieszenie na gładziku jest bardzo pożądane, w przeciwieństwie do myszy).

Można go pobrać bezpłatnie tutaj: http://smoothmouse.com/


Witamy w Zapytaj inaczej. Lubimy, aby odpowiedzi były czymś więcej niż tylko jedną linią. Idealnie jest, jeśli chcesz wyjaśnić, dlaczego Twoja odpowiedź jest * słuszna. ”Pomaga także w dostarczaniu linków, cytatów i / lub zrzutów ekranu. Zapoznaj się z naszą sekcją pomocy Jak odpowiedzieć na temat pisania dobrych odpowiedzi na pytania
Allan

1
SmoothMouse to niesamowite narzędzie, ale nie jest obsługiwane w Sierra. Czy jest jakiś podobny?
Avseiytsev Dmitriy

0

Jeśli masz maszynę do golenia i korzystasz z synapsy, zastosowanie mają następujące zasady:

Przyspieszenie można ponownie włączyć w aktualizacji OS X. Aby wyłączyć ponownie, po prostu przeciągnij przyspieszenie w górę, a następnie w dół do 0, a problem zostanie rozwiązany.


To prawda, ale jest to specyficzne dla produktów Razer na komputerze z zainstalowanym Synapse. Idealnie byłoby mówić o bardziej ogólnym rozwiązaniu.
JMY1000,

Spojrzałem na konfigurację myszy, Razer w zasadzie ustawia prędkość ścieżki myszy w OS X na 0, więc działa to tylko na myszy z bardzo wysokimi ustawieniami DPI. Alternatywnie, nadbieg USB jest dobrym sposobem. Chciałem tylko dać łatwe rozwiązanie dla użytkowników maszynki do golenia jako dodatkową odpowiedź dla istniejących
Warpzit

0

Nie mogę jeszcze komentować, ale chcę również włączyć nadbieg USB , który współpracuje z El Capitan.

Ale samo posiadanie sterownika USB Overdrive nie usuwa przyspieszenia myszy nawet po odznaczeniu pola Przyspieszenie w ustawieniach sterownika. Musisz także przejść do panelu Ustawienia myszy OS X i ustawić Prędkość śledzenia aż do spowolnienia. Nadal można regulować czułość myszy, modyfikując suwak Szybkość w panelu USB Overdrive. Mogę potwierdzić, że poruszanie myszą przy dowolnej prędkości spowoduje przesunięcie kursora na stałą odległość.


@ klm123 FYI o USB Overdrive
bernie,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.