Czy można wyłączyć sprawdzanie pisowni w całym systemie?


10

Właśnie wykonałem czystą instalację Yosemite i praktycznie we wszystkich moich aplikacjach zauważam te czerwone podkreślenia za każdym razem, gdy coś „źle napisałem” (lub, dokładniej, użyłem nierozpoznanej nazwy, terminu technicznego, fragmentu kodu itp.). Wyłączam tę aplikację według aplikacji, chociaż nawet wtedy nie zawsze działa - na przykład podczas wyszukiwania Google w Chrome wciąż się wyświetla, mimo że wyłączyłem opcję „sprawdzaj pisownię podczas pisania”.

Poszedłem również do Preferencji systemowych / Klawiatury / Tekstu i odznaczyłem „Popraw poprawną pisownię automatycznie”, ale nadal nie wydaje się to nic robić.

Czy coś poszło nie tak w moim systemie? Czy jest jakiś bardziej niezawodny sposób całkowitego wyłączenia tej niechcianej „funkcji”?

Odpowiedzi:


4

Zmiana nazwy „/System/Library/Services/AppleSpell.service/Contents/Resources” nie działała dla mnie, ponieważ wydaje się, że ten plik nie istnieje w tej instalacji (10.11). Co działało, to wyłączało to dla języków, w których zwykle piszę, w menu Preferencje systemowe-> Klawiatura-> Tekst-> Wybierz pisownię. Domyślnie jest ustawiony na „Automatycznie według języka”, wybierz „Skonfiguruj…” u dołu i odznacz swoje języki. Uruchom ponownie aplikacje korzystające z usługi Pisownia.


3

Zmień nazwę zawartości usługi AppleSpell, aby dołączyć .disabled, a następnie zabij AppleSpell.

sudo mv /System/Library/Services/AppleSpell.service/Contents/Resources \
        /System/Library/Services/AppleSpell.service/Contents/Resources.disabled
killall AppleSpell

Dzięki! Jak zabić AppleSpell?
Adam,

@Adam killall AppleSpell, zredagowana odpowiedź
grg

1
Ostrzeżenie: jeśli korzystasz z blokady plików, wykonanie tych kroków może doprowadzić do zamrożenia szarego ekranu podczas próby zamknięcia. (Przynajmniej dla mnie)
WhatIsName

Ta procedura już nie działa, ponieważ plik zasobów już nie istnieje w System / Library / Services / AppleSpell.service / Contents in macOS Sierra
Sayan

-1

W obszarze Preferencje systemowe> Klawiatura> Tekst w prawym górnym rogu znajduje się pole wyboru o nazwie „Popraw poprawną pisownię automatycznie”. Wyłącz to, aby wyłączyć AppleSpell.


1
OP powiedział, że już wypróbowali tę metodę.
Tetsujin

-2

Ta praca dla mnie na El Capitan: https://www.osx.news/mac/turn-off-autocorrect-on-mac/

Edycja: To nie jest rozwiązanie zadanego pytania. Autokorekta nie jest sprawdzaniem pisowni.


1
Witamy, aby zapytać inaczej! Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie. PO stwierdził również, że zostało to wypróbowane.
Tetsujin

Ten link jest martwy.
2540625,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.