Jak usunąć usuniętą aplikację z listy aktualizacji OS X?


11

Używam Macbooka Pro w połowie 2010 roku. Zawsze mam usuniętą aplikację na mojej liście aktualizacji i jest to bardzo denerwujące. Problem pojawił się od czasu Mountain Lion, ale od tego czasu przyciąga uwagę po aktualizacji do Yosemite, gdzie w menu zawsze znajduje się znaczek „dostępne aktualizacje”.

To AngryBirds chcę usunąć z listy aktualizacji aplikacji. Użytkownicy nie mogą ukrywać aktualizacji innych firm. Więc próbowałem się go pozbyć, usuwając go z folderu Aplikacje (może 2 lata temu). Mam nadzieję, że zniknie z listy aktualizacji po wyrzuceniu go do kosza. Ale nadal pojawia się na liście aktualizacji App Store.

Próbowałem także kliknąć przycisk aktualizacji aplikacji, a okno powiedziało mi, że „aktualizacja jest niedostępna z tym Apple ID”. Niejasno pamiętałem, że to aplikacja pobrana dawno temu. Do tego czasu użyłem innego Apple ID. Kiedy usunąłem tę aplikację, zmieniłem już identyfikator. Czy to możliwy powód, dla którego ta aplikacja pozostaje na liście aktualizacji, nawet jeśli usunąłem ją z komputera Mac?

Aktualizacja: po wypróbowaniu sugestii zawartych we wszystkich odpowiedziach poniżej, myślę, że w moim Macu nie ma już nic w odniesieniu do „AngryBirds” lub „Rovio”. Może to być push z Apple Server, który wywołuje AngryBirds na liście aktualizacji. Co mogę zrobić w tej sytuacji?


~ / Library / Application Support / App Store / (Uwaga poprawiona nazwa katalogu od czasu oryginalnego wpisu.) Czy jest tam?
dalej

Nie, nic nie jest w AppStore. Jestem jedynym użytkownikiem tego komputera Mac.
Choushishi,

sudo find / private / var / -name ' com.apple.appstore .pkg' Jakie są twoje wyniki? Jeśli coś jest w ogóle, znalazłeś wyjaśnienie.
dalej

Zaskakujące, że nie mam żadnych danych wyjściowych w moim terminalu. Co to może znaczyć?
Choushishi,

Próbuję wykluczyć lokalizacje, w których niekompletne / tymczasowe pliki mogłyby zostać utworzone przez App Store. Spróbować sudo find / -iname '*angry*'. Spowoduje to przeszukanie wszystkich Twoich katalogów w poszukiwaniu nazw plików związanych z Angry Bird. W poleceniu nie jest rozróżniana wielkość liter. Może spróbuj też nazwy studia, Rovio czy coś takiego.
dalej

Odpowiedzi:


2

Kliknij prawym przyciskiem myszy opis elementu w panelu Aktualizacje App Store i Hide Update

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Przykro mi, ale nie mogę wyświetlić tego menu, klikając prawym przyciskiem myszy. Nic się nie dzieje. Używam OS Yosemite. Wiem też, że może to rozwiązać problem, ale aktualizacja wciąż jest gdzieś w systemie. Czy istnieje dokładniejsze rozwiązanie?
Choushishi,

Nie jest dostarczany z dezinstalatorem. Chyba sklep wie, że go „kupiłem”, ale pokazuje opcję aktualizacji tylko wtedy, gdy myśli, że go „zainstalowałem”. Jeśli muszę ręcznie usunąć niektóre pliki, aby rozwiązać ten problem, gdzie powinienem patrzeć?
Choushishi,


Spróbuj użyć czegoś takiego jak EasyFind itunes.apple.com/gb/app/easyfind/id411673888?mt=12, który może wyszukiwać ukryte foldery / zawartość plików znacznie dokładniej niż w centrum uwagi, aby odkryć, co może pozostawić.
Tetsujin,


1

Spróbuj zresetować Mac App Store.

 1. Włącz menu debugowania i uruchom ponownie Mac App Store.

  defaults write com.apple.appstore ShowDebugMenu -bool true
  
 2. Wybierz opcję Resetuj aplikację .

  Menu debugowania App Store


1
Resetuję aplikację i po ponownym uruchomieniu aplikacja nadal tam jest.
Choushishi,

krok 1 zadziałał dla mnie i wypróbowałem opcję Resetuj aplikację, ale aplikacja, którą próbuję ukryć, nadal tam jest.
john.k.doe

1

W starszych wersjach Mac App Store można ukryć aktualizację w panelu Aktualizacje, ale w OS X Yosemite ta funkcja została przeniesiona do panelu Zakupy.

Aby ukryć aktualizację w systemie OS X Yosemite, musisz zalogować się do sklepu Mac App Store, kliknąć Zakupy, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy / przytrzymać klawisz Control, aby wyświetlić menu podręczne „Ukryj zakup ...”

http://support.apple.com/en-us/HT4928


mam ten sam problem z innymi aplikacjami, a dla mnie aplikacje nie pojawiają się w okienku Zakupy, więc nie ma sposobu, aby kliknąć prawym przyciskiem myszy i wyświetlić menu podręczne, aby uzyskać „Ukryj zakup”
john.k .doe

1

System operacyjny: 10.11.2 (El Capitan)

Sytuacja

Aplikacja App Store (nazwijmy ją Annoying.app) jest zainstalowana, ale nie jest już dostępna na karcie Zakupy (przenoszenie krajów, nie jest dostępna w sklepie tego kraju). App Store wyświetla codzienne powiadomienie o aktualizacji. Chcę, żeby zniknęło. Żadna z odpowiedzi tutaj nie pomogła.

Rozwiązanie

Ukryj aplikację gdzieś, gdzie nie ma /Applicationsani ~/Applications. W moim przypadku przeniosłem go do~/.apps

Potem mogłem dowiązać symbolicznie ~/Applicationsdla wygody, więc wyrzutnie takie jak Quicksilver, Alfred i Spotlight ją znajdą. App Store przestał próbować znaleźć dla niego aktualizacje.

Jak

Zakładając, że aplikacja jest /Applications/Annoying.app

Aby go przenieść, a następnie dowiązać symbolicznie, uruchom następujące polecenia w terminalu:

mkdir ~/.apps
mv /Applications/Annoying.app ~/.apps
ln -s ~/.apps/Annoying.app ~/Applications

1
To nie działa Usuń katalog ~ / .apps, jeśli go utworzyłeś i spróbuj tego: apple.stackexchange.com/a/93715/75107
Kesarion

@Kesarion prawdopodobnie chciałeś powiedzieć „to nie działa dla mnie , oto alternatywne obejście”. Dziękuję za link!
fanaugen

0

Prowadzę Yosemite 10.10.5. Po usunięciu aplikacji (przejście do kosza ...) po raz pierwszy nadal pojawiała się na liście aktualizacji, ale po indywidualnej aktualizacji wszystkich innych aplikacji i po ponownym wyszukiwaniu aktualizacji przez AppStore została usunięta z listy.


0

Znalazłem ten post po szukaniu rozwiązania problemu podobnego do twojego. Po przeczytaniu postów postanowiłem spróbować innego podejścia i to naprawiło mój problem. Wymaga to możliwości zalogowania się na swój stary identyfikator Apple ID, pod którym pierwotnie zainstalowano aplikację powodującą problemy.

 1. W App Store wyloguj się z bieżącego konta i zaloguj się przy użyciu starego identyfikatora Apple
 2. Odśwież kartę Aktualizacje i wybierz aktualizację dla aplikacji powodującej problem
 3. Natychmiast naciśnij pauzę
 4. Przejdź do LaunchPada, naciśnij Alt, a gdy ikony się trzęsą, usuń problematyczną aplikację, która pokazuje się jako wstrzymana, klikając x
 5. Wróć do App Store i odśwież kartę Aktualizacje.

W tym momencie mój problem został naprawiony. Nie widziałem już aplikacji powodującej problem na liście aktualizacji.

 1. Wyloguj się i zaloguj przy użyciu aktualnego identyfikatora Apple

Mam nadzieję że to pomoże!


0

Po całym dniu przeglądania postów na forum, które nie działały na OS X Mojave, to była jedyna rzecz, która działała dla mnie.

 1. Zamknij aplikację App Store
 2. Otwórz Preferencje systemowe
 3. Kliknij Spotlight
 4. Kliknij kartę Prywatność
 5. Kliknij +
 6. Znajdź „Macintosh HD” lub jakkolwiek go nazwiesz
 7. Zamknij Preferencje systemowe
 8. Uruchom ponownie App Store

Usunięte aplikacje nie były już wyświetlane w folderze „Aktualizacje”. Mógłbym przejść pod listę aplikacji i pobrać ją ponownie.

Następnie ponownie wykonaj powyższe kroki, ale w kroku 5 kliknij „-”, aby usunąć „Macintosh HD” ze Spotlight, aby dysk został ponownie zindeksowany. Mam nadzieję, że to komuś pomoże.

Referencje z tej strony.


0

Aby zobaczyć, które pakiety są zainstalowane na komputerze Mac:

pkgutil --pkgs #Spróbuj tego

Które pliki zostały rozmazane na mój dysk SSD?

pkgutil --files $PKGID #

Zapomnij o pakiecie.

pkgutil --forget $PKGID

Następnie odwróć i użyj wyjścia --files, aby przejść po drzewie katalogów usuwającym cruft


-1

Aby zresetować Launchpad i usunąć ten irytujący pasek pod ikoną, która pokazuje, że oczekuje na aktualizację , użyj następującego polecenia:

defaults write com.apple.dock ResetLaunchPad -bool true; killall Dock

1
Jak to rozwiązuje problem opisany w pytaniu?
nohillside

Zaktualizowałem odpowiedź, chociaż nie odpowiada ona bezpośrednio na pytanie. Myślę, że ludzie mający ten sam problem, który miałem, przejdą na tę stronę i uznają to rozwiązanie za bardzo pomocne
Stevie G

Jasne, może to pozbyć się odznaki, ale ta odznaka jest bardzo przydatna oprócz tej jednej zablokowanej aplikacji. Kiepski pomysł.
Edward Anderson

Konie na kursy.
Stevie G,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.