Skąd mam wiedzieć, czy plik został pomyślnie zsynchronizowany z dyskiem iCloud?


17

Wypróbowuję Dysk iCloud jako potencjalny zamiennik Dropbox. Jedną z fajnych rzeczy w Dropbox jest to, że tworzy małe zielone znaczniki na ikonach plików i folderów, aby poinformować użytkownika, że ​​plik lub folder został zsynchronizowany z serwerem Dropbox:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kiedy skopiowałem kilka gigabajtów plików do mojego nowego folderu iCloud Drive, nic nie wskazywało na to, że pliki są synchronizowane, ani nie było żadnego wskazania, co było i nie było zsynchronizowane. Udało mi się zalogować do mojego konta na iCloud.com, gdzie widziałem dodawane pliki. To rozwiązanie nie jest jednak tak wygodne, jak wyświetlanie statusu w Finderze. Nie informuje mnie również, czy zaktualizowany istniejący plik został zaktualizowany na serwerze.

Moje pytanie brzmi zatem: w jaki sposób mogę stwierdzić, czy plik został zsynchronizowany za pomocą Findera lub innego narzędzia na moim komputerze?

Odpowiedzi:


30

OS X 10.10.2 ma teraz graficzne paski postępu przesyłania:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Gdy problemy się zacinają lub przesyłanie odbywa się wolniej, brctlwraz z Yosemite dostarczane jest narzędzie do monitorowania zmian we wszystkich dokumentach wspieranych przez iCloud. Otwórz terminal i wpisz następujące polecenie:

brctl log --wait --shorten

Pokaże krótkie podsumowanie zmian synchronizacji w górę iw dół. Oczekiwanie powoduje, że będzie on działał nieprzerwanie, dopóki nie zamkniesz okna lub nie wydasz Control + C, aby wyjść z brctlprocesu. Jeśli znasz grepnarzędzie wiersza poleceń, możesz filtrować wyniki, aby pokazać postęp przesyłania, ale większość kont iCloud ma dość niski poziom zmian, więc przesyłanie wielu plików prawdopodobnie zdominuje wyniki.

https://www.icloud.com/#iclouddrive

Ponadto empirycznym sposobem stwierdzenia, czy plik jest zsynchronizowany, jest zalogowanie się do napędu iCloud w interfejsie internetowym i sprawdzenie, czy plik i / lub folder znajdują się tam w chmurach.


4
chciałem tylko powiedzieć, że to świetna odpowiedź. Naprawdę dziękuję.
Justin Searls

Właśnie tego szukałem !! To powiedziawszy, denerwujące / niepokojące jest to, że nie mogę nawigować (~/)Library/Mobile\ Documents/com~apple~CloudDocs/w terminalu i zobaczyć jego zawartości.
Sneakyness

@ Sneakyness Chciałbym krok po kroku wejść do katalogów. cd ~/Libraryi wtedy cd Mobile\ Documentsi wtedy w cd com~apple~CloudDocsten sposób możesz wiedzieć, czy nie uciekasz w przestrzeń na „Dokumentach mobilnych” lub twój ~ jest niewłaściwy itp.
bmike

@mike Próbowałem na dwa sposoby, bez kości.
Sneakyness,

@Sneakyness Tak - wygląda na to, że Finder lepiej nie wyświetla większości dysków iCloud, które nie są wyświetlane w zamierzonym oknie. Terminal oczywiście pozwala ci zadzierać tam, gdzie Finder nie pójdzie, nawet gdy jesteś osaczony.
bmike

16

Był to dla mnie taki problem, że faktycznie stworzyłem narzędzie o nazwie „iCloudStatus”, które zasadniczo zachowuje się tak, jak Dropbox, wyświetlając ikonę stanu na pasku menu (patrz poniżej).

Inną alternatywą jest szukanie w Finderze, ale jeśli przesyłasz duże partie dokumentów zagnieżdżonych głęboko w folderach, takich jak ja, będzie to czasochłonne doświadczenie, wiedząc, kiedy twoje pliki zostaną przesłane.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz pobrać go tutaj i dla pełnego ujawnienia jestem programistą.


Niesamowity sos! Dzięki za uprzejme ujawnienie siebie i zrobienie tego narzędzia.
bmike

Nie ma za co! Krótko po tym, jak zacząłem korzystać z iCloud Drive, znalazłem ten post, a potem pomyślałem „huh, może mógłbym to naprawić” i tak powstała aplikacja. Mam nadzieję, że jest to pomocne dla wszystkich.
GenericPtr,

Nie działa Widzę, że nsurlseessiond wysyła 1 MB / s, ale narzędzie nie zgłasza żadnej synchronizacji.
Vojtěch

Jeśli ktoś potrzebuje wsparcia, odwiedź witrynę i skontaktuj się ze mną, ponieważ naprawdę nie mogę rozwiązać problemów w tym formacie. Dzięki!
GenericPtr

To powinna być odpowiedź. Właśnie to kupiłem, dzięki.
pistacchio

2

Zauważyłem ten sam problem. Jedynym sposobem, jaki znalazłem, jest spojrzenie na pasek stanu wysyłania w wyszukiwarce, w dół na poziomie pojedynczej listy plików. Pokazuje, jak daleko plik został przesłany, a następnie zmienia rozmiar po zakończeniu. Zdecydowanie nie tak pomocny jak Dropbox.


Jest to również przyjemny graficzny sposób sprawdzenia. Widziałem wiele przypadków, w których jest wiele folderów, które są w chmurze i nawet nie dotarłem do wyszukiwarki, ale pokazuje to ładnie, gdy Finder jest świadomy konkretnych plików, na których Ci zależy. +1 i dzięki
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.