Yosemite Mail.app odtwarza dźwięki dla poczty innej niż skrzynka odbiorcza


14

Mam kilka filtrów skonfigurowanych w Gmailu, na przykład do list adresowych. Wiadomości pomijają skrzynkę odbiorczą, zostają oznaczone i przechodzą od razu do archiwum. To nie był problem w Mavericks, ale teraz cały czas słyszę szum „nowej poczty”, kiedy tak naprawdę jest to nowa wiadomość w archiwum, z jednego z tych filtrów, ale nic nie jest nowe w mojej skrzynce odbiorczej.

Ustawienie w moich preferencjach jest nadal: Powiadomienia o nowych wiadomościach: Tylko skrzynka odbiorcza.

Jakieś pomysły? Błąd w programie Mail?


Uprawnienia? Gdzie? Czy to przypadkowy komentarz do innego pytania?
Rob N

NIE, nie literówka, patrz instrukcje macissues.com/2014/04/11/…
Ruskes,

Nie rozumiem, w jaki sposób linkowany artykuł ma coś wspólnego z danym problemem. Mam ten sam problem z filtrami Gmaila wysyłającymi elementy do archiwum, ale ciągle dostaję „dings”. Uwaga: chociaż „dings” są słyszalne, nie ma żadnych powiadomień, które się przesuwają. Ja też chciałbym, żeby to się skończyło :)
sdavids

@sdavids Jeśli masz ustawienie preferencji użytkownika, którego system nie akceptuje (nadal działa jak poprzednio), zwykle jest to problem z uszkodzonymi listami ACL użytkowników (uprawnienia).
Ruskes,

Odpowiedzi:


3

Moje obejście…

  • Wyłącz dźwięk nowej wiadomości w Prefs> Ogólne

  • Na końcu każdej reguły lub przynajmniej na końcu wszystkich możliwych ścieżek dodaj nową akcję - „Przestań oceniać reguły”.

  • Dodaj jeszcze jedną regułę na końcu, w ten sposób…

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wszystko, co znajdzie się tak daleko na liście reguł, odtworzy dźwięk, wszystko, co zostanie przekierowane po drodze, nie…
... lub możesz selektywnie dodać ten lub dowolny dźwięk na dole wcześniejszych Reguł, na przykład, jeśli chcesz rozróżnić lub zaznacz dowolną określoną ścieżkę przychodzącą.


0

Przez jakiś czas nie korzystałem z filtrów poczty po stronie klienta, ale nie sądzę, że to błąd.

Jako alternatywne obejście można użyć filtra Gmail po stronie serwera . Tak więc przychodzące wiadomości e-mail, takie jak listy mailingowe, są już sortowane na serwerze, zanim pojawią się w Mail. Jest to o wiele szybsze niż sortowanie lokalne.


Nie mówiłem o filtrach po stronie klienta. Mam filtry skonfigurowane w Gmailu. Nie próbowałem tego El Capitan, więc nie jestem pewien, czy to nadal stanowi problem.
Rob N

0

Przejdź do Poczta -> Preferencje -> Reguły .

Edytuj jedną z list, do których musisz dodać w sekcji „Wykonaj następujące czynności:”:

Oznacz jako przeczytane


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.