Zmień kolor czcionki pulpitu (Yosemite)


10

Tinkertool zajął się większością zbyt małych czcionek (czy są projektanci Apple powyżej 40 lat), ale biały tekst na moim preferowanym jasnym pulpicie jest zły. Linux GTX ma dość trudny plik do ręcznej edycji, aby naprawić podobne złe ustawienie domyślne. Czy Yosemite ma jakiś dobrze ukryty sposób zmiany koloru czcionki na pulpicie ?


Nie zbadałem tego jeszcze w pełni, ale jest folder o nazwie Kolory /System/Library/Colors. Wewnątrz znajdują się trzy pliki, które można kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Show Package Contents. Znajdziesz tam foldery dla różnych języków, a także plik o nazwie System.clr. To jest plik binarny, a jeśli wymyślisz właściwy sposób jego edycji, myślę, że będziesz na dobrej drodze do zmiany przynajmniej niektórych kolorów na komputerze.
Vladimir,

System.clr wydaje się być listą predefiniowanych kolorów dla próbnika kolorów, na przykład kredek itp.
kurczak

@LeoKoppelkamm Oh naprawdę? Dzięki za informację, nieważne.
Vladimir

Folder kolorów nie jest tam, gdzie ustawiony jest kolor tekstu systemowego.
aeroxy

Odpowiedzi:


5

O ile mi wiadomo, zmiana koloru czcionki systemowej nie jest możliwa. Pliki interfejsu graficznego systemu są objęte ochroną licencyjną umowy użytkownika Apple i są dobrze chronione przez szyfrowanie. Powoduje to również brak możliwości wyłączenia animacji pełnoekranowej oraz inne niefortunne, unikalne funkcje i zachowania interfejsu graficznego OSX.


0

To nie robi dokładnie tego , co chcesz, ale może sprawić, że kolory będą bardziej znośne.

Spróbuj tego:

Idź System Preferences > Accessibility > Displayi baw się z opcjami Invert Colorsi Enhance Contrast.

Jeśli chcesz uzyskać efekt czarnego pisma na pulpicie, możesz włączyć opcję Odwróć kolory i użyć opcji Skala szarości.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Zaleciłbym jednak lepsze obejście tego problemu. Uważam, że powodem, dla którego twoja biała czcionka wygląda źle, jest to, że masz ustawione tło na coś lekkiego. Miałem podobny problem, dopóki nie ustawiłem swojego tła na coś bardziej neutralnego. Spróbuj ustawić go na jednolity kolor, taki jak odcień brązu lub matowy średni niebieski. Oczywiście ciemna szarość lub czerń również by działały, ale osobiście nie lubię bezbarwnego, przygnębiającego wyglądu zwykłego czarnego lub szarego tła.


Vlamidir, dzięki za odpowiedź. Niestety poprawa kontrastu nie zmienia koloru pulpitu i ma inne niepożądane efekty strony. I Odwróć kolory to dość drastyczna zmiana.
kurczak

@LeoKoppelkamm Tak, zgadzam się, nie są najlepsze. Dlatego dodałem tę inną rekomendację dotyczącą koloru pulpitu. Może sprawić, że będzie trochę bardziej użyteczny i nie będzie miał negatywnych konsekwencji w stosunku do innych rzeczy, które zasugerowałem.
Vladimir,

0

Na to też natknąłem się i skończyłem z aplikacją NerdTool do tworzenia półtrwałych pasków za moimi logo (pomogłem także w ikonach, które zmieniłem, które były częściowo przezroczyste i całkowicie zniknęły na ciemnym tle).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W tym przypadku wziąłem ramkę (tzn. Przeszukałem ramkę 3D i pobrałem obraz, który wyglądałby, jakby mógł wyglądać dobrze). Użyłem NerdTool, aby umieścić obraz na tapecie i ustawić rozmiar, który chciałem (wziąłem trochę finaglingu). W ten sposób mam biały pasek na górze. Następnie zrobiłem zrzut ekranu części mojego ekranu, która była czarna, zaimportowałem ją do NerdTool, rozciągnąłem i ustawiłem tak, aby znajdowała się pod literami, aby te wyskoczyły.

NerdTool może być nieco zniechęcający, jeśli nie znasz wiersza poleceń, ale w tych okolicznościach tak naprawdę nie dotykasz terminala.

Oczywiście będzie to działać tylko w przypadku plików, które planujesz zachować na pulpicie, i nie jest to świetne rozwiązanie, jeśli często tasujesz rzeczy, ale dla mnie pliki z dołączonego zrzutu ekranu to pliki, których często używam i tam zostaniemy.

Wiem, że to nie wszystko naprawiło, ale to coś. Mam nadzieję, że to komuś pomoże.


-3

Możesz utworzyć własny plik .css użytkownika, aby zmodyfikować domyślne czcionki podczas korzystania z Safari na Yosemite


To pomocne informacje, ale patrzę na pulpit .
Andrew Lazarus

Jak tworzysz plik .css użytkownika?
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.