Wyszukiwanie w Finderze nie działa poprawnie po aktualizacji Yosemite


13

Od czasu aktualizacji do Yosemite wyszukiwanie nie działa już poprawnie w Finderze. Spotlight działa dobrze, ale wyszukiwanie w Finderze daje mi puste okno z wirującą piłką.

Próbowałem reindeksować, a także próbowałem usunąć plik .plist Spotlight. Ponownie uruchamiam MacBooka Pro po wykonaniu obu tych czynności. Wyszukiwanie w Finderze będzie działać dla jednego lub dwóch zapytań i zatrzyma się ponownie. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić.

zrzut ekranu wyszukiwania w Finderze


1
Chciałem tylko dodać, że mam ten sam problem i wydaje się, że jest on związany z indeksami. Ponownie zaindeksowałem wiele razy i ani Spotlight, ani Alfred (które, jak rozumiem, polegają na indeksowaniu Spotlight do wyszukiwania dokumentów) nie będą wyszukiwać dokumentów na moim komputerze.
Dennis

Czy przypadkowo zaczyna on działać dla Ciebie i wraca do niedziałania?
shahid

1
Tym razem, kiedy wyczyściłem ten indeks, wydałem najpierw, sudo mdutil -E /a potem sudo mdutil -i on /. Wcześniej wydawałem tylko sudo mdutil -E, co z tego, co rozumiem, powinno wystarczyć --- czyści indeks i inicjuje odbudowę. W żadnym momencie nie wyłączyłem indeksowania, więc nie jestem pewien, dlaczego włączenie indeksowania pomogłoby. Po udanym reindeksie wydaje się, że działa przez chwilę, a następnie ponownie się psuje. Jednak działałoby to tylko przez kilka godzin. To moja najdłuższa „passa” na prawie dzień funkcjonowania.
Dennis

Zgaduję, że to nie jest powszechny problem. Nie zauważyłem podobnych postów na innych forach. Na jakim sprzęcie jesteś? Pod koniec 2014 rMBP 13 "tutaj.
shahid

1
Z jakiegoś powodu nie mogę opublikować odpowiedzi. Ale postaram się to tutaj wyjaśnić. Spotlight ma pewne ustawienia prywatności, które będą ukrywać rzeczy przed wynikami wyszukiwania. Zasadniczo potrzeba listy folderów do wykluczenia. W moim przypadku udało mi się jakoś przypadkowo wykluczyć folder. Aby zobaczyć listę, przejdź do Preferencji systemowych -> Spotlight. Kliknij kartę prywatności. Zobaczysz listę pod „Zapobiegaj indeksowaniu tych lokalizacji przez centrum uwagi”. Wystarczy usunąć folder z listy, aby można go było ponownie wyszukać. W moim przypadku wszystkie Dokumenty były na liście, więc po prostu usunąłem je i ponownie znalazłem rzeczy.
Jon

Odpowiedzi:


15

Czy twój reflektor został spartaczony? W skrócie, finder polega na świetle reflektorów, aby szybko znaleźć rzeczy.

Zajmie to trochę czasu (około 5 minut) i sprawi, że Mac przejdzie w tryb „odrzutowego” z fanami, ale:

  1. Upuść na terminalu
  2. Wpisz sudo rm -rf /.Spotlight-V100
  3. następnie sudo rm -rf /.Spotlight-V200
  4. następnie sudo mdutil -i off /
  5. następnie sudo mdutil -i on /
  6. Wreszcie sudo mdutil -E /

Zasadniczo w sporcie resetuje światło punktowe i każe mu powtórzyć WSZYSTKO, co normalnie powinno robić na komputerze Macintosh HD. (Wszystko, chyba że wcześniej dodałeś wpisy do listy prywatności)

Jak powiedziałem wcześniej, sprawi, że Twoi fani oszaleją na chwilę, ale jest to oczekiwane.

Potem wszystko powinno być świetne! :)


Jeśli mój komputer Mac jest cichy, czy to znaczy, że zrobiłem coś złego?
shahid

@shahid Dopóki zauważysz ponowne indeksowanie, nic ci nie będzie. Ponowne indeksowanie jest dość intensywne, więc prawdopodobne jest przyspieszenie wentylatora.
Dennis

Adrian, jaki jest cel dwóch pierwszych poleceń? Czy te foldery zawierają informacje o indeksie? Czy ich usunięcie robi coś innego niż czyszczenie indeksu sudomdutil -E /?
Dennis

@Adrian, wygląda na to, że teraz pracuje dla mnie. Sprawdźmy jednak, czy problemy utrzymują się po kilku kolejnych wyszukiwaniach.
shahid

Problem w końcu pojawił się ponownie. Próbuję teraz wykonać te kroki zamiast tego, co wskazałem w komentarzach do OP.
Dennis,

0

Widziałem to zachowanie i ... wiesz co ... to jest naprawdę niewyjaśnione. Nie mam głównej przyczyny (oczywiście), ale rozwiązałem problem w ten sposób (poniżej). Zostawiam też notatkę poniżej, ale nie jestem pewien, czy ma ona bezpośredni związek z tym, dlaczego znalazca zaczął wyświetlać wyniki, kiedy szukałem.

Ogólnie rzecz biorąc, moja wyszukiwarka nie wyświetlała żadnych plików, gdy ją otworzyłem i próbowałem przeprowadzić wyszukiwanie. Oto zdjęcie do dyskusji:

próbka wyszukiwania

Zauważyłem, że kiedy przełączyłem przycisk wskazany przeze mnie na nr 2 (zaznaczony na obrazku), pokaże wyniki, ale jeśli przełączyłem się na przycisk, który wskazuję na nr 1, nie byłoby żadnych wyników .

Wciąż zamykałem Findera i ciągle go otwierałem, zamieniając między 1 a 2. W końcu wszystkie różne metody wyświetlania plików (1, 2 i pozostałe 2) wyświetlałyby wyniki poprawnie, gdy czegoś szukałem.

Nie jestem pewien, czy system operacyjny nadal indeksuje, czy naprawdę jest to głupi błąd. Sprawdź „Uwaga” poniżej, ponieważ może być powiązana.

Uwaga: może to nie być powiązane, ale i tak o tym wspominam ... zanim zacząłem grać z wyszukiwaniem Findera, wyłączyłem „Sugestie wyszukiwania” i „Bing Web Search”, odznaczając je w: Preferencje systemowe> Reflektory> Wyniki wyszukiwania.

Nie chcę, żeby mój laptop odpytywał internet i używał światła punktowego (i BING w tym przypadku), aby znaleźć rzeczy dla mnie, jeśli chcę przeprowadzić wyszukiwanie, wejdę na google.com.


Tak, problem zniknął dla mnie. Nie jestem nawet pewien, co zrobiłem. Cieszę się, że nie jestem w tym sam. Ciągle reindeksowałam. Pozbyłem się również Bing Web Search. Mam nadzieję, że nie wróci!
shahid

Ups, problem wrócił.
shahid

0

Kilka dni temu, kiedy następnym razem uruchomiłem MBP po instalacji Yosemite, miałem problem z Finderem i istniejącym folderem. Kiedy pojawił się OS X, natychmiast pojawiło się okno, w którym zapytano mnie, gdzie chcę utworzyć folder połączony z OneDrive, ale został już utworzony pod Mavericks kilka tygodni wcześniej. Widziałem, że OneDrive nadal był wyświetlany na pasku bocznym Findera i sprawdziłem, czy folder OneDrive nadal znajduje się w moim folderze domowym i tak było. W każdym razie przejrzałem opcje przedstawione przez to okno i kiedy przyszło do ponownego utworzenia folderu w moim folderze domowym, odpowiedziałem tak i odpowiedział, że folder już istnieje, więc anulowałem okno i od tego czasu nic się nie wydarzyło. Pamiętaj, że mam również GoogleDrive połączony w ten sam sposób do synchronizacji, ale Finder nie miał z tym problemu.


1
Jednak nie mam ani OneDrive, ani Dysku Google.
shahid
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.