Zachowanie „Pobieranie…” w Finderze Menu „Otwórz za pomocą” w Yosemite


42

Nie wiem, czy inni zauważyli to w Yosemite:

Po zaznaczeniu pliku w Finderze po przesunięciu kursora do wpisu „Otwórz za pomocą”, niezależnie od tego, czy z menu kontekstowego, czy z paska menu -> Plik, pojawia się podrzędność „Pobieranie ...”.

Finder Kliknij prawym przyciskiem myszy Otwórz przy pobieraniu zrzutu ekranu

Chwilę później pojawiają się zwykli podejrzani, tak jak w poprzednich wersjach OS X.

Finder Kliknij prawym przyciskiem myszy Otwórz z FETCHED Zrzut ekranu

Zakładam, że takie zachowanie ma być ulepszeniem. Ponieważ /Application/***.app/Contents/Info.plist jest pobierany na żywo, użytkownik nie musi już resetować usług LaunchServices, aby pojawiły się powiązane zmiany. To jest moje przypuszczenie.

Jednak powoduje to dla mnie problem. Tworzę skrót klawiaturowy za pomocą AppleScript lub BetterTouchTool, aby wywoływać pasek menu -> Plik -> Otwórz za pomocą -> Pewna aplikacja.

W ten sposób zaprogramowałem FN + SHIFT + 1, aby otworzyć plik za pomocą TextMate, FN + SHIFT + 2 dla Writer Pro itp.

1) potrzeba najechania kursorem na „Otwórz za pomocą”, aby uruchomić pobieranie, oraz 2) opóźnienie w pobieraniu powoduje, że moje skrypty są nieprawidłowe.

Udało mi się zweryfikować tę teorię poprzez: 1) kliknięcie pliku prawym przyciskiem myszy, 1) zatrzymanie wskaźnika myszy nad wpisem „Otwórz za pomocą”, 3) poczekanie na pobranie podmenu, 4) kliknięcie poza menu kontekstowym, aby zniknęło, 5) i wywołać skrót klawiaturowy.

I skrót zadziałał.

Oto moje pytania:

1) Oczywiście, czy mogę wrócić do zachowania sprzed Yosemite?

2) Czy ktoś ma sprytne sposoby, aby otworzyć plik z wieloma aplikacjami na żądanie w sposób czysty i wydajny?

AKTUALIZACJA:

Do tej pory mam jedno obejście, które polega na utworzeniu usługi Automator. Oto przykład z TextMate:

Usługa

Mogę to uruchomić bezzwłocznie poprzez 1) Menubar -> Finder -> Usługi -> Otwórz za pomocą TextMate, 2) najwyższy poziom menu kontekstowego lub 3) skrót klawiaturowy, jeśli zdecyduję.

Menu kontekstowe

Dotyczy to dwóch zastrzeżeń:

1) Elementy otrzymane do usługi muszą mieć możliwie najszerszą definicję, np. Pliki i foldery . Finder nie rozpoznaje na przykład plików .plist jako dokumentów. Jeśli ustawisz usługę tak, aby odbierała tylko dokumenty , opcja Otwórz za pomocą TextMate nie będzie się wyświetlać, gdy będziesz chciał użyć jej w pliku .plist .

2) Z powodu (1) ta pozycja menu pojawia się na każdym elemencie Findera. Jest wystarczająco nieszkodliwy, jeśli istnieje tylko jeden lub dwa wpisy niestandardowe. Jeśli jest ich sześć lub siedem, ta grupa elementów przejmie menu kontekstowe.


Też to rozumiem, ale dla mnie wyświetlenie listy zajmuje więcej niż chwilę, czasem po prostu nie. Używam Mac mini z końca 2012 roku z 16 GB pamięci RAM, więc uruchomienie nie powinno być takie trudne!
Jay B.

Jak to się stało, że pojawił się w menu najwyższego poziomu, a nie tylko w podmenu Usługi?
Noah

@ Nie, jeśli w menu Usługi jest tylko kilka pozycji, to chyba tak wygląda bez podmenu.
diimdeep

Odpowiedzi:


65

Miałem podobny problem, a „Pobieranie ...” trwało wiele sekund. Właśnie zresetowałem opcję Uruchom usługi za pomocą następującego polecenia:

/System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Versions/A/Frameworks/LaunchServices.framework/Versions/A/Support/lsregister -kill -seed -r -f -v -domain local -domain user -domain system

1
wydaje się działać;)
Toby

1
To naprawiło opóźnienie (czasami ~ 1min) między „Pobieraniem ...” a prezentowalną listą, która również jest dla mnie prezentowana
Erin Drummond,

To też mnie naprawiło. Przed tą poprawką, kiedy w końcu pobierałem listę, wybranie „Inne ...” byłoby niesamowicie wolne i opóźnione, powodując, że mój procesor działałby na 70% dla procesu wyszukiwania.
mewm

2
Tak, to naprawia ... ale wróci po kilku dniach. To nie jest trwałe rozwiązanie
Pujan Srivastava

Pracowałem po raz pierwszy ... Nawet nie pomyślałem o tym! hah! Myślałem, że to nowe rzeczy Adobe, które zainstalowałem: P
Adrian Sluyters

2

Po tym, jak wszystko się uspokoiło (indeksowanie reflektorów jest zakończone, kilka ponownych uruchomień, przy użyciu różnych nazw użytkowników), sprawy się uspokoiły i minęło opóźnienie „pobierania”, a menu podręczne otwiera się w czasie krótszym niż 2 sekundy. Ale niektóre warunki (np. Montowanie nowych dysków) wydają się zwiększać opóźnienie.

Resetowanie usług uruchamiania od pierwszego komentarza DZIAŁA, jeśli opóźnienie wzrasta ( /System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Versions/A/Frameworks/LaunchServices.framework/Versions/A/Support/lsregister -kill -seed -r -f -v -domain local -domain user -domain system). Podczas wykonywania polecenia możesz zobaczyć w konsoli

LaunchServices: Rozpocznij inicjowanie bazy danych ”

i

„... zakończono inicjowanie bazy danych”

Czasami resetowanie / odbudowywanie zajmuje całą minutę! Podczas wykonywania polecenia pojawia się także kilka komunikatów o błędach w oknie terminala (np. Rejestracja edycji społecznościowej aplikacji Livecode).

Umieszczenie polecenia resetowania usług uruchamiania w czymś takim jak Lingon i uruchamianie go co jakiś czas może być dobrym rozwiązaniem, dopóki Apple nie naprawi opóźnienia w przyszłej aktualizacji.


1

Zauważyłem to, gdy mam podłączony dysk Time Machine, który nie był używany od dłuższego czasu. Jeśli dysk śpi i klikam prawym przyciskiem myszy, w menu kontekstowym widzę „Pobieranie”. Potem słyszę, jak dysk twardy się budzi, wiruje przez sekundę, a menu „Otwórz za pomocą” jest w końcu zapełnione.

Gdy nie mam podłączonego dysku zewnętrznego, nie widzę tego zachowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.