Czy mogę udostępnić folder iCloud Drive innemu użytkownikowi iCloud?


32

Chciałbym udostępnić folder tak jak Dropbox, ale pod Sharenie mogę znaleźć takiej opcji.

Odpowiedzi:


21

Przed wydaniem macOS High Sierra i iOS 10 odpowiedź brzmiała: „Nie - dysk iCloud, a jego struktura folderów jest przeznaczona wyłącznie do udostępniania na jednym koncie”. Możesz teraz łatwo udostępniać pliki, ale nie całe foldery.

Teraz z iOS 10 i High Sierra i nowszymi, możesz udostępniać z kontroli udostępniania na macOS i wybierać plik. Możesz udostępniać ogólne pliki ikon „dodaj osoby”, ale nie foldery obecnie. Możesz udostępniać również z interfejsu internetowego i iOS.

MacOS iCloud udostępnij plik ekranowi osób

W przypadku niektórych dokumentów i zdjęć iWork możesz je udostępniać indywidualnie lub dodając kogoś do udostępnionego albumu fotograficznego, ale jest to oparte na projekcie aplikacji, a nie na bardziej ogólnym idiomie udostępniania plików na podstawie folderów.

Możesz również skorzystać ze wszystkich arkuszy udostępniania, gdy aplikacja taka jak Things, OneNote lub Acorn może zaakceptować udostępniony plik z iCloud.

Ponadto - funkcja Apple MailDrop do wysyłania każdego pliku do adresatów, którzy muszą udostępnić plik, ale nie byłby to żaden hostowany i udostępniony w tym sensie, że zmiana w pliku dokonana przez jednego użytkownika byłaby wówczas odzwierciedlona w chmurze. Kiedy to działa, to świetnie, ponieważ nie musisz planować udostępniania plików - po prostu się zdarza.

Oczywiście iCloud nie konkuruje bezpośrednio z Box.com i DropBox, ale zebrał mnóstwo przydatnych funkcji, a współpraca on-line dla dokumentów i notatek iWork jest naprawdę fantastyczna w 2018 roku, teraz, gdy mamy kilka prawdziwych funkcji udostępniania w iCloud.


5

W obecnej postaci (marzec 2015 r.) Nie można udostępniać folderu iCloud, ale można udostępniać pojedyncze pliki iCloud. Nawet jeśli odbiorca nie ma konta iCloud, będzie mógł przeglądać i edytować dokumenty iCloud.

Otwórz dokument na swojej stronie iCloud i kliknij przycisk udostępniania na górnym pasku narzędzi. Otrzymasz link i kilka opcji (tylko do odczytu vs. edycja, ochrona hasłem).

wprowadź opis zdjęcia tutaj


4

Od września 2017 r. (IOS 11) możesz teraz udostępniać pliki za pośrednictwem aplikacji Pliki (lub na iCloud.com).

Po prostu przejdź do pliku, który chcesz udostępnić -> kliknij ikonę udostępniania -> kliknij „Dodaj osoby” ->, a następnie możesz udostępnić kopię łącza do pliku / folderu.

Z jakiegoś powodu foldery nie są jeszcze obsługiwane.


Nie mogę znaleźć sposobu na udostępnienie folderu. Czy możesz dodać zrzut ekranu lub szczegół? Nie widzę linku Dodaj osoby w systemie macOS 10.13.3 i nowszych wersjach.
bmike

@bike mój błąd, wygląda na to, że nie możesz udostępnić folderu. w tej chwili tylko pliki.
ninjaneer

Bez obaw. Pewnego dnia to też może się zdarzyć. Ponownie, szczere podziękowania za ping i aktualizację tutaj.
bmike

0

26 stycznia 2017 r. Nadal nie można udostępniać folderów.

Spróbuj użyć insync.io, aby udostępnić foldery na dysku icloud bez przenoszenia plików z ich oryginalnej lokalizacji. Ale wykorzysta miejsce na dysku Google.


-3

Spróbuj użyć OS X Server dla Yosemite lub Mavericks.


7
Czy możesz dodać kilka szczegółów na temat tego, w jaki sposób korzystanie z systemu OS X Server pozwala na udostępnianie folderu iCloud Drive?
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.