Brak partycji odzyskiwania Yosemite


11

Po wykonaniu standardowej aktualizacji Yosemite do App Store wydaje się, że partycja odzyskiwania jest nadal specyficzna dla Mavericks. Niezależnie od tego, czy trzymam Cmd + R lub Option i wybieram partycję odzyskiwania, zabiera mnie do odzyskiwania Mavericks. Jeśli wybiorę Ponownie zainstaluj OS X, uruchomi się ekran (ponownie) instalacji Mavericks.

Czy nie powinna istnieć partycja odzyskiwania Yosemite, która to zastąpi? Czy istnieje sposób ręcznego utworzenia partycji? Czy tak właśnie powinno być z partycją odzyskiwania Mavericks po aktualizacji Yosemite?


Odpowiedzi:


9

Miałem ten sam problem, ponieważ wersja beta i oficjalne wydanie nie rozwiązało tego problemu. W terminalu miałem następujące wyjście:

lista diskutil

/dev/disk0
  #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
  0:   GUID_partition_scheme            *251.0 GB  disk0
  1:            EFI EFI           209.7 MB  disk0s1
  2:         Apple_HFS Macintosh HD      210.0 GB  disk0s2
  3:         Apple_Boot Recovery HD       650.0 MB  disk0s3
  4:    Microsoft Basic Data BOOTCAMP        40.1 GB  disk0s4

partycja odzyskiwania była dostępna (ale nie działa)

Następujące naprawiły mój problem:

 • pobrałem instalator yosemite (ponownie)
 • utworzono rozruchowy dysk instalacyjny (8 GB USB) z yosemite (nazwa woluminu napędu USB to Bez tytułu).

sudo / Applications / Install \ OS \ X \ Yosemite.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume / Volumes / Untitled --applicationpath / Applications / Install \ OS \ X \ Yosemite.app --nointeraction

 • Usuwanie niedziałającej partycji odzyskiwania

diskutil eraseVolume HFS + ErasedDisk / dev / disk0s3

 • połączenie wolnego miejsca z partycją Macintosh HD

diskutil mergePartitions HFS + MacHD disk0s2 disk0s3

 • Zainstaluj (podobnie jak aktualizację) Yosemite w stosunku do istniejącej instalacji (Yosemite) i dokończ procedurę instalacji (użyłem instalatora ze świeżo utworzonego USB).

Po zakończeniu instalacji ponownie uruchomiłem komputer i mogłem ponownie skorzystać z opcji znajdź mój komputer Mac (błąd związany z partycją odzyskiwania zniknął).

To zadziałało dla mnie, mały błąd (pisanie) może spowodować utratę instalacji + danych. Przed rozpoczęciem upewnij się, że masz dobrą działającą kopię zapasową!

Używany zasób: usuwanie-i-odbudowywanie-awarie-odzyskiwanie-hd-partycja /


Świetne rozwiązanie i bardzo blisko tego, co dla mnie zadziałało. Poszedłem o krok dalej i wyczyściłem wszystko i wykonałem nową instalację, ale wiedząc, że możesz ręcznie utworzyć partycję, jest FANTASTYCZNY. Szkoda, że ​​nie widziałbym tego przed spaleniem ziemi. Jednym z problemów z moimi partycjami było to, że były (w kolejności): Macintosh HD, Recovery Partition (10.9), Bootcamp i jakieś dziwne partycje wyglądające na 109134812714. Ponieważ nowy nie był sekwencyjnie zbliżony do innych rzeczy na Maca, nie sądzę, żebym mógł to scalić.
Michael Thompson,

5

Czy znasz ten wątek w Społecznościach wsparcia Apple? https://discussions.apple.com/thread/6601122

Zgodnie z tym Yosemite zmienił sposób działania partycji odzyskiwania, gdy masz podstawowe woluminy. Nie pojawia się już na liście napędów po uruchomieniu z wciśniętym klawiszem opcji. Można to zrobić, naciskając Command-R.

Nie mam Fusion Drive, a mimo to wszystkie moje komputery Mac skończyły z Core Volumes po instalacji Yosemite i bez odzyskiwania Recovery HD. Nawet po wymazaniu, scaleniu i ponownej instalacji skończyłem z Core Volume i brakiem Recovery HD w opcjach uruchamiania.

Command-R działa.

Być może z Yosemite zawsze kończysz na Core Volume?

Jeśli tak, Apple powinien lepiej poinformować o zmianie.


1
Nawet z cmd + r zabrano mnie na starą partycję odzyskiwania 10.9. Nie mogłem dostać się na partycję odzyskiwania Yosemite.
Michael Thompson

To poprawna odpowiedź dla użytkowników, którzy mają skonfigurowaną odpowiednią partycję. Po prostu masz do niego inny dostęp. @ Michael, może być konieczne wykonanie metody akceptowanej odpowiedzi: P
Chris J

1

Podczas korzystania z opcji odzyskiwania w celu ponownej instalacji systemu OS X należy pobrać i zainstalować, most recent version of OS X previously installed on this computeraby przeprowadzić instalację. Obraz instalacyjny nie jest przechowywany na twoim komputerze.

Właśnie dlatego Apple określa, że ​​potrzebujesz połączenia z Internetem, aby przeprowadzić instalację odzyskiwania .

Aby ponownie zainstalować system OS X, musisz być podłączony do Internetu za pośrednictwem sieci Ethernet lub Wi-Fi.

Zgaduję, że powodem, dla którego otrzymujesz instalator Mavericks, jest to, że coś poszło nie tak z poprzednią instalacją (biorąc pod uwagę, że próbujesz użyć Odzyskiwania, zgaduję, że coś poszło nie tak). Zasadniczo próbuje zainstalować wersję systemu operacyjnego „Ostatnia znana dobra” (aby ukraść frazę z systemu Windows).


Używam Yosemite bez problemu. Chciałem tylko przeprowadzić kontrolę uprawnień przez partycję odzyskiwania i (być może) kontrolę dysku, aby upewnić się, że nie ma żadnych problemów. Edycja: aby wyjaśnić, wydaje się, że nie ma problemów z Yosemite. Działa świetnie! Po prostu się rozglądałem i pomyślałem, że to dziwne, że partycja odzyskiwania nie została zaktualizowana.
Michael Thompson

Ach Myślę, że możesz to zrobić po zalogowaniu się do systemu na żywo. Po prostu nie będzie w stanie naprawić żadnych problemów, dopóki nie uruchomisz się z odzyskiwania lub innego dysku.
Alistair McMillan

Czy warto (ponownie) zainstalować Yosemite na Yosemite, aby sprawdzić, czy to naprawia, czy może powinienem zrobić nową instalację? Wielokrotnie mam pełne kopie zapasowe wszystkiego i chciałbym, aby Yosemite działał zgodnie z przeznaczeniem.
Michael Thompson

Naprawia co? Partycja odzyskiwania?
Alistair McMillan

Tak. Naprawdę chciałbym mieć partycję odzyskiwania Yosemite z Yosemite.
Michael Thompson

0

Ostatnim razem byłem zaskoczony, jak łatwo było przywrócić partycję odzyskiwania za pomocą Carbon Copy Cloner (CCC) . Zasadniczo wszystko czego potrzebujesz to nienaruszona partycja odzyskiwania na dysku zewnętrznym. Jeśli nie masz tego, po prostu zainstaluj OSX na dysku USB. Następnie CCC pozwala sklonować go na główny dysk.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.