Dlaczego dźwięk nie działa po aktualizacji do Yosemite?


9

Po uaktualnieniu mojego Macbooka Pro do Yosemite ikona głośności w prawym górnym rogu jest wyszarzona i dźwięk nie działa.

Jak mogę rozwiązać ten problem?

Odpowiedzi:


18

Może to być spowodowane zmianą domyślnych ustawień dźwięku. Jeśli przejdziesz do Preferencji systemowych -> Dźwięk -> „Efekty dźwiękowe”, zobaczysz rozwijaną listę z etykietą Odtwarzaj efekty dźwiękowe przez ... Na moim komputerze pojawiły się następujące: Głośniki wewnętrzne i mój monitor.

Z jakiegoś powodu po aktualizacji systemu operacyjnego wybrano mój monitor (i HDMI) zamiast głośników wewnętrznych. Przejście na wewnętrzne głośniki naprawiło to. Powinieneś wybrać odpowiedni element dla swojej konfiguracji. Możesz także przejść do kart Dane wyjściowe i Dane wejściowe i sprawdzić, czy wybrano również właściwy element. Zobacz to zdjęcie, aby uzyskać dodatkowe informacje:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3

Musiałem otworzyć Preferencje dźwięku, przejść do zakładki Wyjście i wybrać „Głośniki wewnętrzne”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Działa to również dla mnie - miałem laptopa zamkniętego i podłączonego do zewnętrznego monitora przez HDMI - stąd zakładam, że właśnie dlatego Yosemite mógł wybrać HDMI jako wyjście dźwięku?
ryan

1

Miałem ten sam problem. Okazało się, że miałem podłączony ekran zewnętrzny podczas uruchamiania aktualizacji, więc dźwięk był domyślnie ustawiony na wyjście HDMI zamiast dźwięku wewnętrznego lub bluetooth.

Poszedłem do preferencji dźwiękowych, zmieniłem go i zadziałało.


Tak, to też się zmieniło - mój ekran HDMI nigdy nie został rozpoznany jako urządzenie dźwiękowe, dopóki nie zaktualizowałem do Yosemite. Dopiero po chwili zorientowałem się, że to teraz urządzenie dźwiękowe, ponieważ głośność na monitorze wynosiła zero!
Steve Eisner,

0

Ten sam problem tutaj, wyłączone sterowanie dźwiękiem. Zgodnie z tym postem możesz biegać

sudo killall coreaudiod

w Terminalu dla tymczasowej poprawki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.