Czas i lokalizacja - wysokie zużycie danych


18

iPhone 5s z systemem iOS 8.0.2

Korzystam z planu 2 GB / miesiąc, więc mam tendencję do uważnego monitorowania wykorzystania danych komórkowych. Ostatnio zauważyłem, że Ustawienia> Komórkowe> Usługi systemowe> Czas i lokalizacja wynosiły prawie 300 MB w ciągu około 20 dni. W przeszłości nigdy nie widziałem tego więcej niż 3-5 MB. Sprawdziłem przyjaciela, który ma ten sam sprzęt i oprogramowanie, a jego użycie pozostało poniżej 10 MB / miesiąc.

Co odpowiada za tak wysokie wykorzystanie? Mam wyłączone odświeżanie w tle, usługi lokalizacyjne włączone tylko dla aplikacji GPS (np. Użycie telefonu komórkowego Waze wynosi około 30 MB) i Find My Phone.

Co dokładnie oznacza „czas i lokalizacja”, które komponenty systemu korzystają z tej usługi i dlaczego zużycie wzrosło 100 razy z 3 MB do prawie 300 MB?

Dzięki


W Ustawieniach spójrz na Prywatność> Usługi lokalizacji. To informuje, która aplikacja korzysta z informacji o lokalizacji, co może dać ci winowajcę.
alexwlchan

Już to zrobiłem, zobacz mój oryginalny post
VA

Ach tak, rozumiem. Nie trafiłem za pierwszym razem.
alexwlchan

1
Czy rozważałeś uaktualnienie do iOS 8.1? iOS 8.0 wypalił 1,7 Gb danych w ciągu zaledwie kilku dni. Informacje o użytkowaniu przypisały to usługom lokalizacyjnym. Wyłączyłem wszystko, co mogłem sobie wyobrazić. Po aktualizacji do 8.0.2 przestało to być natychmiast. Tj. To był błąd w wersji 8.0. Podobny błąd może pozostać w wersji 8.0.2. Można to naprawić w 8.1. 8.1 może równie dobrze dodać nowe błędy.
Pierre Bernard

1
Uaktualniłem do wersji 8.1, bez różnicy. Wygląda na to, że jest to błąd w Waze waze.com/forum/… właśnie wyszedł z aktualizacją, miałem nadzieję, że naprawił błąd, ale nie wygląda tak.
VA

Odpowiedzi:


5

Wiem, że to pytanie jest stare, ale właśnie dla mnie to samo się wydarzyło.

Po pierwsze, możesz zobaczyć, kiedy Twoje usługi lokalizacyjne są obecnie w użyciu, gdy na pasku stanu obok baterii pojawia się mała strzałka północno-wschodnia.

Jednym ze sposobów sprawdzenia, które aplikacje używają usług lokalizacyjnych, jest rozpoczynanie zamykania aplikacji jeden po drugim i sprawdzanie, kiedy ta strzałka zniknie.

Lepszym sposobem jest sprawdzenie ustawień usług lokalizacji Settings > Privacy > Location Services. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aplikacje, które poprosiły o dostęp do usług lokalizacyjnych, a także jakie uprawnienia zostały im przyznane („Nigdy”, „Podczas korzystania” lub „Zawsze”). Najlepiej zwróć szczególną uwagę na aplikacje, które pokazują „Zawsze”. Oznacza to, że mogą korzystać z usług lokalizacyjnych, nawet gdy aplikacja nie jest aktywna. Na ekranie pojawi się również fioletowa strzałka północno-wschodnia obok aplikacji, które obecnie aktywnie korzystają z usług lokalizacyjnych.

Jeśli nie chcesz, aby szkodliwe aplikacje miały dostęp do usług lokalizacyjnych, możesz zmienić ich dostęp na „Nigdy” lub „Podczas używania”, aby ograniczyć szkody. Pamiętaj jednak, że w zależności od celu aplikacji może przestać działać zgodnie z potrzebami.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

Moja żona miała ten sam problem, dowiedziałam się, że była to aplikacja o nazwie retail me not. Spójrz na swój telefon, jeśli ma strzałkę w prawym górnym rogu, na którym są włączone Twoje usługi lokalizacyjne i używają danych. Usuń aplikacje korzystające z usług lokalizacyjnych, dopóki strzałka nie zniknie! To jest aplikacja, która spowodowała problemy.


0

Wbudowane aplikacje o nazwie „pogoda” i „zapasy” wykorzystują dane o lokalizacji i czasie. Zwracają z nich dane i korzystają z innej aplikacji innej firmy. Iphone 4 ios 7.1


-1

Ja zrobiłem to samo, ale poszedłem [ustawienia-> prywatność-> usługi lokalizacyjne] było włączone dla wszystkich aps i jeśli miałem 5 minut na moich danych, użyłem 13mg! Wypróbuj to!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.