Jaki jest związek między narzędziami wiersza poleceń Xcode i Xcode


17

Kiedy instaluję Xcode z App Store, mogę kompilować programy zarówno w Xcode, jak i w wierszu poleceń. Kilka narzędzi wiersza polecenia podoba clang, makei gitwszystko staje się dostępna, gdy jest zainstalowany Xcode.app. Pomyślałem więc, że oddzielny pakiet narzędzi wiersza poleceń jest przeznaczony tylko dla tych, którzy nie chcą instalować pełnego IDE.

Ku mojemu zdziwieniu, jeden z problemów z łączeniem, które napotkałem podczas kompilacji MacVima, można z powodzeniem rozwiązać, instalując narzędzia wiersza poleceń xcode-select --install. Najwyraźniej Xcode.app i narzędzia wiersza poleceń różnią się, przynajmniej w subtelny sposób. Jaka jest zatem różnica? Czy to drugie ma lepsze pokrycie wszystkich niezbędnych elementów programowania niż poprzednie?

Obecnie używam Xcode 6.0.1 na Mavericks.

Odpowiedzi:


5

Możesz to zobaczyć jako:

  • Narzędzia wiersza poleceń są podstawową podstawą. Wiele podstawowych narzędzi jest potrzebnych do skompilowania kodu Swift / Objective-C.
  • XCode to IDE, które przynosi ze sobą kilka dodatkowych pakietów.

Tak więc narzędzia wiersza poleceń zapewniają, że podstawowe narzędzia UNIX są objęte (na przykład GCC), aby móc kompilować i łączyć kod.

Xcode korzysta wtedy z tych podstawowych narzędzi.


Z dokumentów:

Co to jest pakiet narzędzi wiersza poleceń?

Pakiet narzędzi wiersza poleceń to niewielki, niezależny pakiet dostępny do pobrania osobno od Xcode, który pozwala na tworzenie wiersza poleceń w OS X. Składa się z dwóch komponentów: SDK OS X i narzędzi wiersza poleceń, takich jak Clang, które są zainstalowane w / usr / bin.


8
Ale widocznie Xcode.app pochodzi z własnych narzędzi wiersza poleceń, takich jak clang, git, makejak również. Dlaczego instalacja kolejnej kopii tych narzędzi jest konieczna do skompilowania oprogramowania?
Siyuan Ren

Dlaczego najwyraźniej? Git i make to dodatkowe narzędzia, których nie ma w „podstawowych” narzędziach wiersza poleceń.
Bastian Gruber

3
git, makewszystkie znajdują się w katalogu, /Library/Developer/CommandLineTools/usr/binwięc faktycznie znajdują się w „podstawowych” narzędziach wiersza poleceń.
Siyuan Ren
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.