Jak mogę otworzyć pliki FLAC w iTunes bez jakiejkolwiek konwersji?


15

Zrobiłem to wcześniej, ale to już nie działa. Niektóre kombinacje komponentu XiphQT i komponentu Import FLAC pozwalają na otwieranie plików FLAC natywnie w iTunes. Po aktualizacji nie mogłem już otwierać plików FLAC w iTunes. Jeśli to było bezpośrednio związane czy nie, nie wiem.

Próbowałem Fluke, który nie był pomocny, zwłaszcza, że ​​skrypt SetOGG nie działa już w systemie Mac OSX 10.6.

Oto link do komponentu XiphQT: http://www.xiph.org/quicktime/download.html

Drugi składnik nazywa się importerem FLAC, dostępny tutaj: http://people.xiph.org/~arek/flac_import/

PS: Korzystam z plików FLAC (wszystkie są zgodne z uprawnieniami do zgrywania lub pobierania. Mieszanie dodatkowej kopii każdego z nich w formacie ALAC, MP3 lub AAC byłoby po prostu strasznym marnotrawstwem).

Wniosek

Sytuacja jest prawie bezradna. iTunes nigdy nie będzie obsługiwał FLAC i jest mało prawdopodobne, że ALAC będzie obsługiwany we wszystkich programach dla DJ'ów (co jest dla mnie szczególnie interesujące i dlatego zadałem pytanie). Sytuację dodatkowo pogarsza fakt, że same pliki FLAC łączą się z trzema różnymi typami metadanych:

  • Natywny FLAC
  • OGG
  • ID3v2 +

Dobrą wiadomością jest to, że znalazłem alternatywny odtwarzacz multimedialny, który jest wieloplatformowy, ma podobną funkcję i wygląd: Songbird .

Mam nadzieję, że to pytanie pomaga innym osobom, które również mają to pytanie. Mam również nadzieję, że jeśli sytuacja ulegnie poprawie, pytanie to można zaktualizować.


„Po aktualizacji ...” jaki rodzaj aktualizacji? Jeśli była to aktualizacja iTunes / OS X, czy próbowałeś później ponownie zainstalować oba składniki?
calum_b

Tak, mam kilka razy bez powodzenia. Czy jest jakiś dziennik, który mogę sprawdzić, czy iTunes ładuje komponenty?
Phillip Whelan

Gdyby taki istniał, wyobrażam sobie, że miejsce, w którym można by wyglądać, byłoby Consolepod ~/Library/Logsnagłówkiem „PLIKI” . Coś może tam być pod XiphQT.
boehj

możesz sprawdzić pliki używane przez aplikację za pomocą lsofpolecenia w Terminal.app. lsof | grep 'iTunes'powinien załatwić sprawę.
Ben

Od tego czasu przeszedłem na odtwarzacz Clementine.
Phillip Whelan

Odpowiedzi:


4

Próbowałem Fluke, który nie był pomocny, zwłaszcza, że ​​skrypt SetOGG nie działa już w systemie Mac OSX 10.6.

@Phillip Whelan Fluke ma wsparcie 10.6 od 2009 roku. Jeśli masz problemy z Fluke, który jest obecnie uważany za najlepszą ofertę, byłbym ciekawy dalszej inspekcji plików lub twojego systemu. Być może nie są one 16-bitowe / 44,1 kHz lub zapakowane w pojemniku OGG?


Fluke to hack, a nie rozwiązanie. Mogę zmusić go do pracy nad jedną piosenką, ale nie mogę tagować setek albumów. Skrypt SetOGG również już nie działa. Powód, dla którego nie działa, może być nieco zbyt techniczny dla tej witryny (brak funkcji w python API dostarczanym z Mac OS X).
Phillip Whelan

2
Korekta: To nie jest rozwiązanie, które lubisz. iTunes nie obsługuje FLAC, prosty i prosty. Oprócz konwertowania plików FLAC do innego formatu za pomocą oferty takiej jak xAct ( sourceforge.net/projects/xact ), nie ma wiele innych opcji na drodze.
David Metcalfe

Spróbuję wkrótce przywrócić działanie SetOGG wraz ze zmianami w zestawie SDK Pythona. Moim jedynym wyborem jest zrzut iTunes, prosty i prosty.
Phillip Whelan,

@PhilipWhelan - python Apple zawiera całą standardową bibliotekę - jak myślisz, czego brakuje? jak gdyby nie zostało to udokumentowane, jest to błąd
użytkownik151019,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.