Konwertuj partycję z rozróżniającą małe i wielkie litery na małe


22

Podczas partycjonowania dysku zainstalowałem śnieżnego lamparta na Macbooku i wybrałem system plików z rozróżnianiem wielkości liter, zakładając, że jest to standardowa rzecz i wolę, aby ten system zachowywał się jak najbliżej powłoki * nix.

Chociaż ostatnio próbuję zainstalować Photoshop CS5, pojawia się komunikat o błędzie informujący, że nie można użyć systemu plików z rozróżnianiem wielkości liter. Najwyraźniej przyczyną są pewne problemy w systemie instalatora Apple, których programiści Adobe nie mogą znaleźć.

Wygląda więc na to, że będę musiał przekonwertować FS z rozróżnianiem wielkości liter na rozróżniający małe i wielkie litery .

Czy są na to jakieś narzędzia ? Nie musi działać pod makiem, wszystko się uda, naprawdę (bootowalne płyty CD itp.)


Zobacz apple.stackexchange.com/questions/46322/..., aby uzyskać listę programów z problemami HSFX i (możliwymi) poprawkami.

Odpowiedzi:


12

iPartition twierdzi, że jest w stanie to zrobić, chociaż tego nie próbowałem (i kosztuje to pieniądze).


1
Wspaniale, dziękuje! Za pomocą tego narzędzia udało mi się przekonwertować system plików na taki, który nie rozróżnia wielkości liter. Musiałem zrobić bootowalną płytę DVD (do tego trzeba mieć oryginalną instalacyjną płytę DVD z systemem MacOS)
Art

1
To działa dla mnie. Przekształciłem wolumin z 500 GB danych w około 10 minut. Warto zauważyć, że iPartition wydaje się utknąć w punkcie, w którym mówi „Odmontowywanie ...”, ale w rzeczywistości działa. Bądź cierpliwy.
billynoah

Próbowałem tego w celu konwersji dysku kopii zapasowej maszyny czasu z rozróżnianiem wielkości liter na wielkość liter bez rozróżniania wielkości liter. Dokonał konwersji dysku, ale wynikowa kopia zapasowa wehikułu czasu nie działała jako kopia zapasowa bez rozróżniania wielkości liter - asystent migracji nadal odmawiał migracji z niego na dysk bez rozróżniania wielkości liter.
Neal Young,

Nie działa, jeśli twoja partycja jest zaszyfrowana (File Vault 2)> Uwaga: iPartition nie obsługuje Core Storage (zarówno Fusion Drive, jak i File Vault 2 używają tego formatu woluminu)
Piotr Czapla

1
Uwaga: iPartition3: Jeśli masz system SSD i używasz systemu macOS 10.13, będziesz używać APFS, a nie HFS +; iPartition nie obsługuje APFS
Peter Versnee

10

Po wykryciu problemu po zainstalowaniu nowego MacBooka przekonwertowałem domyślną partycję HFS + z rozróżnianiem wielkości liter na partycję bez rozróżniania wielkości liter. Zakładam tutaj, że masz wystarczająco dużo miejsca na wewnętrznym dysku twardym, aby powielić dane i pliki systemowe, które już zainstalowałeś.

  1. Użyj Narzędzia dyskowego, aby zmniejszyć rozmiar istniejącej partycji rozruchowej na tyle, aby pomieścić istniejące pliki.
  2. Utwórz nową partycję, która ma tylko Mac OS (Journaled) i NIE rozróżnia wielkości liter.
  3. Wykonaj kopię zapasową oryginalnego dysku na nowej partycji. Użyłem SuperDuper! ale możesz użyć rsync .
  4. Uruchom, przytrzymując klawisz Command i wybierz nową partycję.
  5. Usuń starą partycję za pomocą Narzędzia dyskowego i zwiększ rozmiar nowej.

Musiałem skorzystać z opcji „Smart Update”, która jest funkcją płatną. Kroki, które podjąłem: 1) użyj Narzędzia dyskowego, aby zmniejszyć partycję główną i utworzyć nową partycję (2) wykonaj kopię zapasową wszystkich plików na nową partycję za pomocą SuperDuper (3) uruchom ponownie na nowej partycji (4), usuń partycję główną i sformatuj jako HFS + Journaled (case niewrażliwy) (5) wykonaj kopię zapasową wszystkich plików na zreformowanej partycji głównej za pomocą „Smart Update” w SuperDuper, aby nie sformatował dysku, ponieważ rozróżnia wielkość liter (6) rozruch do napędu głównego (7) użyj Narzędzia dyskowego, aby usunąć partycję I utworzonego wcześniej i powiększ główną partycję, aby wypełnić dysk
Timothy Zorn,

Nie próbowałem Carbon Copy Cloner, ale jeśli może zrobić to, co robi SuperDuper z opcją „Smart Update”, może być lepszą opcją, ponieważ jest bezpłatny.
Timothy Zorn,

Ostrzeżenie: Domyślny tryb darmowy SuperDuper po cichu przebuduje dysk docelowy na wielkość liter, więc nie działa dla tego przepływu. Może stara się być „bezpieczny” lub „pomocny”, ale w tym konkretnym przypadku jest to po prostu irytujące. Zmarnowałem dużo czasu, zanim to odkryłem. Może „Smart Update” jest lepszy, ale byłem zbyt zirytowany oprogramowaniem, aby za to zapłacić.
JaakL

5

Nie sądzę, aby możliwa była konwersja systemu plików po wybraniu tej opcji. Przyczyną niemożliwości konwersji jest możliwość duplikowania nazw plików. Wystarczy sklonować dysk do zewnętrznego systemu plików HFS +, który nie rozróżnia wielkości liter, a następnie sformatować dysk wewnętrzny. I sklonuj go z powrotem do wewnętrznego.

Polecam użycie Carbon Copy Cloner ze względu na łatwość użycia i fakt, że jest bezpłatny.


4

Istnieje rozwiązanie FUSE o nazwie ciopfs (system plików nie rozróżnia wielkości liter).

Cytuję:

ciopfs to system plików Linux z możliwością ustawiania w stosy lub nakładki (zaimplementowany z bezpiecznikiem), który montuje normalny katalog w zwykłym systemie plików w przypadku braku wrażliwości.

To może być to, czego szukasz.


3
Czy to nie jest rodzaj piaskownicy dla brudnego oprogramowania, które można uruchomić na systemie plików z rozróżnianiem wielkości liter?
dan

@ Daniel Danielz definiuje „brudne oprogramowanie” ...
Qix

4

Możliwe jest migrowanie systemu plików z rozróżnianiem wielkości liter do systemu plików bez rozróżniania wielkości liter, jeśli nie masz nazwy takiej jak:

/directory/file
/directory/FILE

w takim przypadku te 2 pliki należy skopiować o tej samej nazwie, co spowoduje zastąpienie. Każdy przyzwoity program, który zaproponuje migrację tego systemu plików, powinien ostrzec cię o kolizji nazw .

Jeśli Adobe Photoshop odmawia instalacji w systemie plików z rozróżnianiem wielkości liter, pochodzi to z wewnętrznej ochrony, aby uniknąć awarii. Prawda jest taka, że ​​Adobe Photoshop nigdy nie został napisany z myślą o wewnętrznych nazwach plików. To jest powód, dla którego Adobe Photoshop nigdy nie będzie działał na Linuksie, OpenBSD, FreeBSD ani żadnym innym Uniksie.

Firma Adobe nigdy nie uważała jakości oprogramowania i bezpieczeństwa za poważne cele biznesowe. Niedawny skandal związany z kontami klientów jest należną nagrodą za tak złą opiekę.

To wstyd. Ale… masz swobodę płacenia za ich wsparcie.


1
„Adobe nigdy nie uważało jakości oprogramowania i bezpieczeństwa za poważne cele biznesowe.” „Och, nie mogłem się bardziej zgodzić z tym stwierdzeniem. Adobe to nowy Microsoft. Niestety działali sprytnie, zdobywając wszystkich głównych konkurentów w swoim królestwie i nie widzę, że mam wybór, ale płacę im za ich byki ... t.
Jpsy

3
Pracowałem w Adobe jako część zespołu Photoshopa i to ja odkryłem ten błąd, ale nie został uznany za priorytet. Wydaje mi się, że zamiast naprawić kilka nazw plików, które nie używały spójnej wielkości liter, postanowili zaimplementować „poprawkę”, uniemożliwiając instalację na partycjach uwzględniających wielkość liter. Myślę, że będą musieli naprawić błąd po tym, jak Apple w końcu przełączy się na nowy system plików APFS, w którym rozróżniana jest wielkość liter.
sorin

0

Zaktualizuj na iPartition. W weekend użyłem wersji 3.6.2 do konwersji wewnętrznego dysku flash 1 TB na MacBooku Pro z systemem Sierra (10.12.6) z rozróżniania wielkości liter na rozróżnianie wielkości liter. Jak wspomniano powyżej, musisz utworzyć osobny dysk rozruchowy z iPartition. Ponieważ ostatnie instalacje macOS wymagają tyle miejsca, Coriolis Systems usunął opcję generowania dysku DVD w celu rozruchu kilku wersji z powrotem. Użyłem zewnętrznego klonu dysku systemowego.

Ponieważ uruchamiasz się z nowego dysku, musisz ponownie aktywować iPartition po ponownym uruchomieniu, więc skopiuj obraz licencji (png z kodem QR) na zewnętrzny dysk rozruchowy, a także aplikację.

Po uruchomieniu na dysku zewnętrznym wybór systemu plików do konwersji był prosty, odznacz pole „Uwzględniaj wielkość liter” i kliknij przycisk Przejdź. Po około 15 minutach zostało to zrobione. Ponowne uruchomienie z wewnętrznego dysku działało dobrze, podobnie jak wszystkie aplikacje, które próbowałem na szybki test.

Kilka zastrzeżeń: iPartition obecnie nie obsługuje nowego AFS, więc NIE będzie działać na High Sierra (10.13). Nie obsługuje CoreStorage, więc jeśli dysk jest zaszyfrowany przez FileVault 2, musisz wyłączyć FileVault i poczekać, aż proces odszyfrowania zakończy się, zanim zaczniesz. Jeśli masz napęd Fusion, nie masz szczęścia. Ostrzega również, że jeśli w katalogu znajdują się jakieś pliki o nazwach różniących się tylko wielkością liter, zmieni nazwę jednego z nich w ramach konwersji.

Podsumowując, był to dość łatwy proces i warty ceny oprogramowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.