Korzystanie z połączenia Wi-Fi i Ethernet w tym samym czasie, dzięki czemu masz większą przepustowość?


11

Czy w OSX lub w oprogramowaniu innych firm można w jakiś sposób korzystać zarówno z Wi-Fi, jak iz połączenia ethernetowego, mając w ten sposób sumę prędkości połączenia?

A może niektóre aplikacje łączą się z jednym połączeniem, a inne aplikacje łączą się z innym?

P.S. Nie chcę łączyć jednego połączenia z drugim.
P.P.S. Oba są różnymi połączeniami z dwoma różnymi usługodawcami internetowymi i oba są opłacane, nie ma możliwości kradzieży Wi-Fi, jeśli możesz zapytać.


Jestem ciekawy, jaka jest prędkość twojego łącza nadawczego dla każdego dostawcy usług internetowych. Wygląda na to, że agregacja linków może nie być tak przydatna na Macu, jak na routerze.
bmike

Odpowiedzi:


5

Nawet z multi-homingiem na iOS 7, który pozwala na jednoczesny ruch przez LTE i WiFi, nie ma dobrego sposobu na osiągnięcie tego w OS X Mavericks i niższych.

Uciekłem Agregacji łącza na macach od 10.4 i jest to naprawdę miłe, gdy masz przełącznik gigabitowy. Będziesz potrzebował przełącznika, który uruchamia LACP, a dwa fizyczne porty ethernetowe są typowe dla G4 i wzmacniacza. G5 PowerMacs dni i oczywiście cała linia MacPro. Jest on wbudowany w stos sieciowy OS X i nie potrzebujesz niczego poza sprzętem i kompatybilnym przełącznikiem Ethernet.

Mac OS X nie pokaże LACP jako opcji bez dwóch portów Ethernet. Nie znam przełącznika, który wykonuje LACP przez sieć bezprzewodową lub umożliwia miksowanie interfejsów przewodowych i bezprzewodowych. Możesz w jakiś sposób oszukać system operacyjny, ale bez współpracy przełącznika będziesz musiał przepisać LACP na przełączniku, aby to działało.

O wiele łatwiej jest oddzielić określony ruch od określonych interfejsów, modyfikując tabelę routingu. Umożliwi to wysłanie ruchu przez sieć Wi-Fi, a inne przez przewód.

Na przykład netflix i takie mogą być kierowane przez jedno połączenie, jeśli ustawisz trasę do ich sieci, aby preferować jeden adres IP bramy na preferowanym ISP. Nie jest możliwe nakazanie aplikacji używania tylko jednego interfejsu, ponieważ musi być „upieczony” w tej aplikacji i nie jest to powszechna praktyka. Powszechną praktyką jest używanie lokalnych tabel routingu (lub tabel routingu na routerze), aby sterować pewnym ruchem do jednej bramy. Bardziej zaawansowane routery mają jakość usług, w której określasz metrykę, taką jak VOIP lub ruch wideo-konferencja jest priorytetem - więc gdy sieć jest przeciążona w jakiś konkretny, wymierny sposób, wtedy ruch niekrytyczny będzie kształtowany lub kierowany na inną trasę, aby utrzymać szybka sieć czysta dla lepszych odpowiedzi.

Te routery i wiedza o ich uruchamianiu nie są tanie. Zgaduję, że za sprzęt i 3krotnie więcej za szkolenia i licencje na oprogramowanie dla routerów.


1

Możesz mieć tylko jedną bramę domyślną, więc musisz wybrać jeden interfejs jako trasę domyślną. Jeśli dodasz trasy statyczne dla określonych sieci IP, możesz skierować ruch do innego interfejsu tych sieci, ale będzie to trudne do utrzymania. Trasa / ISP, z której wysyłasz ruch, będzie taka sama, jak ta, z której przychodzi ruch powrotny.

Jeśli nie możesz uruchomić dynamicznego oprogramowania do routingu na komputerze, nie możesz robić tego, co chcesz - tzn. Połączyć obu dostawców usług internetowych, aby zwiększyć przepustowość. Nie mówię, że to niemożliwe, ale to jest zadanie właściwego routera sprzętowego, a nie komputera klienckiego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.