Sprawdź, czy wpisy w iTunes znajdują się na dysku


11

Mam półtora tony utworów w moim iTunes (Windows 7). Niedawno skonsolidowałem swoją bibliotekę z 3 różnych dysków twardych.

Usunąłem również niektóre niechciane foldery muzyczne na moim dysku C (ale zapomniałem utworzyć listę, aby móc usunąć z iTunes).

Chcę sprawdzić, czy wszystkie utwory w bibliotece faktycznie istnieją na dysku.

Jest dla mnie fizycznie niemożliwe, aby po prostu odtworzyć każdą piosenkę pojedynczo, aby dowiedzieć się, czy istnieje.

Wiem, że w tym celu muszę odłączyć dyski twarde (po prostu zachowaj dysk C).

Wiem, że mogę wyeksportować bibliotekę i po prostu sprawdzić, czy istnieje file://D/i file://E/, ale to nie obejmie plików muzycznych wyrzuconych z dysku C.

Jak sprawdzić, czy wszystkie wpisy w iTunes mają fizycznie prawidłowy plik na moim dysku C?

Odpowiedzi:


15
 1. Wybierz Edycja> Wybierz wszystko.

 2. Teraz wybierz Plik> Nowa lista odtwarzania z wyboru. Nazwij listę odtwarzania „Exist”. Tylko listy znajdujące się na dysku zostaną dodane do tej listy odtwarzania.

 3. Teraz utwórz inteligentną listę odtwarzania o nazwie „Nie istnieć” z warunkami: Playlist is not "Exist"i Media Kind is Music.

Inteligentna lista odtwarzania o nazwie „Nie istnieć” zawiera teraz wszystkie listy audio, które nie istnieją na dysku. Aby usunąć te wykazy, zaznacz je wszystkie i przytrzymaj klawisz Shift, naciskając klawisz Delete.


Czy to dla was działa? Prawdopodobnie robię coś złego :-( Zasadniczo mam listę moich podcastów.
Peter Štibraný

Ulepszyłem rozwiązanie, aby wykluczyć podcasty. Twoje zdrowie!
wartownik

2

Podejście użytkownika „sentinel” jest proste i eleganckie, ale nie mogę sprawić, by działało. Kroki 1 i 2 tworzą listę odtwarzania zawierającą WSZYSTKIE elementy, w tym te w Bibliotece, które nie mają plików na dysku. Opcja Zaznacz wszystko w kroku 1 wybiera wszystkie elementy, zarówno obecne na dysku, jak i nie, a zatem lista odtwarzania utworzona z wyboru obejmuje również fałszywe wpisy. Dlatego krok 3 nie daje nic. (Czy coś mi brakuje?)

W międzyczasie znalazłem post w innym miejscu od osoby nazywającej go dlegros w 2005 r. I chociaż jest to obejście, działa:

 1. Zastrzeżenie: aby to zadziałało, musisz użyć pola w formularzu Uzyskaj informacje, którego nie używasz lub którego nie obchodzi, ponieważ ostatecznie usuniesz wszelkie informacje, które obecnie istnieją w tym polu dla każdej piosenki w bibliotece. W tym przykładzie użyjemy BPM (uderzeń na minutę), ponieważ wydaje się to rzadko używane i nie jest ważne dla większości ludzi. Jeśli BPM jest dla Ciebie ważny, nie rób tego lub znajdź inne pole, na którym ci nie zależy. Musisz użyć pola, które można edytować w formularzu Uzyskaj informacje.

 2. Wyświetl swoją bibliotekę muzyczną.

 3. Dodaj kolumnę BPM do swojego widoku (w systemie Windows kliknij nagłówki kolumn prawym przyciskiem myszy i wybierz Liczba uderzeń na minutę).

 4. Edytuj >> Wybierz wszystko

 5. Otwórz formularz Uzyskaj informacje (Plik >> Uzyskaj informacje, LUB Ctrl-I, LUB kliknij prawym przyciskiem myszy jeden z wybranych elementów i wybierz Uzyskaj informacje). Upewnij się, że wszystkie Twoje utwory są nadal wybrane, a tytuł w górnej części formularza Uzyskaj informacje brzmi „Mulitple Information Information”.

 6. Zmień pole BPM na 999, upewnij się, że pole wyboru obok tego pola jest jedynym zaznaczonym w formularzu, aby żadne inne dane nie uległy zmianie, a następnie kliknij przycisk OK i poczekaj, aż biblioteka przetworzy zmianę. Spowoduje to zmianę elementów tylko wtedy, gdy iTunes będzie mógł znaleźć plik na dysku.

 7. Kliknij nagłówek kolumny BPM, aby posortować według BPM. Brakuje wszystkiego, co ma pusty BPM lub BPM nie równy 999. Ponieważ posortowałeś, widzisz wszystkie brakujące elementy razem. Wybierz blok brakujących elementów i usuń je.

 8. Chociaż nie jest to całkowicie konieczne, ponownie wybierz Wszystkie, Uzyskaj informacje i zmień pole BPM na puste, zaznacz pole wyboru obok BPM i OK, aby zresetować je wszystkie do pustych.

 9. Wybierz nagłówki kolumn i usuń z widoku liczbę uderzeń na minutę.

Jeśli istnieje prostsze podejście, daj mi znać :)


0

odpowiedź wartownika ma teraz 7 lat, ale nadal działa ... prawie. Obecnie nie będzie działać, jak stwierdzono.

Lekko modyfikując, oto nowa procedura z 4 kwietnia 2017 r .:

 1. Utwórz nową listę odtwarzania o nazwie „Istnieje”. Nie wybieraj najpierw żadnej muzyki, po prostu utwórz ją pustą. Jeśli wybierzesz wszystkie i „Nowa lista odtwarzania z wyboru”, iTunes NIE zweryfikuje utworów, więc nie rób tego. Wystarczy utworzyć pustą listę odtwarzania.

 2. Wybierz wszystko dla swojej muzyki i przeciągnij wszystkie utwory na tę listę odtwarzania. Zajmie to kilka minut, ponieważ weryfikuje, czy można znaleźć każdą piosenkę.

 3. Opcjonalne - ponownie wybierz Wszystkie w swoich utworach i spróbuj utworzyć „Nową listę odtwarzania z zaznaczenia”, do listy odtwarzania „Istniejąca - stara metoda”. Następnie porównaj liczbę utworów na tej liście odtwarzania z liczbą utworów na liście odtwarzania „Exists” nowej metody. Nowa metoda będzie mieć mniej utworów, jeśli nie zostaną znalezione.

 4. Tak jak w starej metodzie, utwórz Inteligentną listę odtwarzania o nazwie „Nie istnieje” lub cokolwiek innego, z regułami „Lista odtwarzania nie jest„ Istnieje ”i„ Media to rodzaj muzyki ”. Kliknij prawym przyciskiem myszy i zaktualizuj, jeśli nie aktualizuje się podczas tworzenia.

Ta lista odtwarzania będzie zawierać wszystkie utwory, których nie znaleziono. Jeśli wiesz, że były to tylko duplikaty lub cokolwiek innego, możesz po prostu zaznaczyć wszystko, kliknąć prawym przyciskiem myszy i „Usuń z biblioteki”, aby je usunąć i pozostawić nie duplikaty.

Sprzątało to moją bibliotekę po tym, jak przeniosłem kilka katalogów i ponownie je dodałem.

I dopóki tego nie zrobiłem, synchronizacja z moim iPhonem powodowała błąd niektórych duplikatów utworów, a tym samym nie synchronizowała utworów, nawet duplikaty DID istnieją.

Dzięki za wskazanie drogi, wartowniku!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.