Problemy ze skalowaniem ekranu na monitorze zewnętrznym


12

Używam MacBooka Pro 2011 i okropnego wyświetlacza Dell, aby uzyskać więcej miejsca. Ponieważ rozdzielczość jest okropna na dodatkowym ekranie, okna są większe niż chciałbym, a Mac OS X nie pozwala mi na zmianę skali.

Czy jest jakaś aplikacja, której mogłabym użyć do rozwiązania mojego problemu?

Odpowiedzi:


16

Myślę, że zmiana rozdzielczości ekranu na zewnętrznym wyświetlaczu może ci w tym pomóc. Początkowo, kiedy otwierają się Wyświetla ustawienia z Preferencji systemowych . Wyglądałoby to mniej więcej tak z ograniczonym zestawem rozdzielczości wyświetlania. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ta lista rozdzielczości jest tym, co według OS X jest najlepsze dla twojego wyświetlacza. Podczas podłączania zewnętrznego monitora / wyświetlacza istnieje prawdopodobieństwo, że proporcje obrazu są nieprawidłowe, ponieważ jest to monitor panoramiczny.

Rozwiązanie

  • Otwórz Ustawienia wyświetlania w Preferencjach systemowych na drugim monitorze.
  • Przytrzymaj Optionklawisz i kliknij Scaledprzycisk. Powinien otworzyć znacznie więcej rozdzielczości wyświetlania.

wprowadź opis zdjęcia tutaj Spróbuj znaleźć najlepszą opcję dla twojego wyświetlacza / monitora metodą prób i błędów.


@LucienGaitskell Nie sądzę, że istnieje inna opcja, jeśli jest to wyświetlacz LCD. Nie zajmowałoby to całego miejsca na ekranie, ponieważ, jak wspomniałem wcześniej, zależy to od proporcji monitora.
Jash Jacob

1
Chcę tylko podziękować Jashowi Jacobowi za to doskonałe rozwiązanie. Spędziłem kilka frustrujących dni próbując to wypracować. Używam monitora Dell z moim MacBookiem Air bez problemu od ponad trzech lat, ale w zeszłym tygodniu odłączyłem go bez „ucieczki”, gdy wstrzymałem film ... następnym razem, gdy podłączyłem go, ekran był rozciągnięty, tekst był duży, a rozdzielczość trudna. Ta sprawa z klawiszem Alt / Option otwierająca więcej opcji rozdzielczości była biletem, którego nie mogłem wymyślić sam. Dziękuję Jash!
Penelope,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.