Pobierz stare powiadomienia na ekranie blokady


14

Nacisnąłem przycisk Home na moim iPhonie 6. Zauważyłem, że na ekranie blokady pojawiło się powiadomienie - coś o iCloud. Zanim zdążyłem przeczytać więcej niż kilka słów, funkcja Touch ID przyłączyła się i odblokowała telefon, przenosząc mnie na ekran główny.

Chciałem go przeczytać, więc ściągnąłem z góry centrum powiadomień i nie zobaczyłem wiadomości w Today ani Notifications. Czy jest jakiś sposób na odzyskanie takich powiadomień, czy powinienem rozwinąć pamięć mięśni po kliknięciu przycisku Początek i szybkim usunięciu kciuka z przycisku, aby uniknąć ich utraty na zawsze?

edycja : Nie wydaje się to już problemem w iOS 10. woot


A może mógłbym po prostu użyć kodu zamiast Touch ID, aby odblokować telefon. Obrzydliwy.
jinglesthula

Odpowiedzi:


2

Po prostu przesuń palcem w dół od góry zablokowanego ekranu. Stare powiadomienia zostaną przewinięte w dół.


Słodkie. Wygląda na to, że jest nowy (czytaj: przywrócony) od iOS 10. Czy ktoś może potwierdzić wersję, w której został dodany?
jinglesthula,

1
nie działa na iOS 12
numediaweb

3

Moim zdaniem Apple pomieszało, usuwając zakładkę „brak” w menu powiadomień w iOS 8.

Jedyne, co znalazłem, co pomaga, to przejść do ustawień> powiadomień i ustawić „sortuj według czasu”. Następnie możesz rozwinąć centrum powiadomień, a powiadomienia będą nadal pogrupowane według aplikacji, ale przynajmniej zostaną posortowane, aby najnowsza grupa była na górze, a następnie możesz przewinąć w dół, czytając najważniejsze powiadomienia z każdej grupy, dopóki dać się złapać

Osobiście korzystałem z tej zakładki „pominięty” bardziej niż z prawie innego ekranu telefonu, nie mogę uwierzyć, że ją wyeliminowali.


Dzięki - dam temu szansę. Wygląda na to, że to chyba najlepszy zakład. Jeśli to zadziała, zatwierdzę (i głosuję). Wygląda na to, że jest to pewien duży nadzór. Mam nadzieję, że osoby podejmujące decyzje dotyczące produktu są „jedzeniem psów” i napotkają ten sam problem.
jinglesthula

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale możesz również usuwać powiadomienia pojedynczo lub jako całą grupę z tej samej aplikacji. Apple może pomyśleć, że to odpowiedź, usuń powiadomienia, które widziałeś. Nie jestem deleterem, wolę móc wrócić i przeczytać to jeszcze raz, nawet jeśli jest to coś prostego. Stary sposób sortowania zaginionej karty, który zaginął, był idealny dla mojego stylu.
Tyson

2

Ponieważ wydaje się, że jest to popularne pytanie, opublikuję zaktualizowaną odpowiedź pod kątem kompletności (i aby pomóc każdemu, kto szuka odpowiedzi na nowszych urządzeniach).

Na iOS 11

Załóżmy, że masz powiadomienia na ekranie blokady. Odblokowałeś urządzenie, zanim zdążyłeś je zobaczyć, być może dlatego, że telefon odblokował się zbyt szybko lub próbujesz uzyskać dostęp do aplikacji i nie miałeś czasu na sprawdzenie powiadomień na ekranie blokady.

Istnieje prosty sposób, aby zobaczyć, które powiadomienia były ponownie na ekranie blokady: wystarczy rozwinąć Centrum powiadomień z góry ekranu. W nim zobaczysz te same dokładne powiadomienia które miałeś na ekranie blokady. Będziesz widzieć te powiadomienia w Centrum powiadomień, gdy je wyciągniesz, aż do zablokowania telefonu. Zasadniczo możesz więc ściągnąć Centrum powiadomień w dół, zająć się powiadomieniem na ekranie blokady 1, ponownie pociągnąć Centrum powiadomień w dół, zająć się powiadomieniem na ekranie blokady 2 itp.

Co jeśli chcesz zobaczyć swoje poprzednie powiadomienia na ekranie blokady po zablokowaniu urządzenia? To proste: przesuń palcem w górę na ekranie blokady lub w Centrum powiadomień. Następnie zobaczysz swoje wcześniejsze powiadomienia, aż do powiadomień z ostatniego tygodnia. Nie można powiedzieć, które powiadomienia na ekranie blokady zostały pominięte, ale powinieneś być w stanie to stwierdzić, patrząc na nie - zostaną one zgrupowane chronologicznie.


Począwszy od iOS 11, ekran blokady i Centrum powiadomień zostały zaktualizowane. Teraz zostały scalone i mają nową nazwę: stronę tytułową. Po włączeniu ekranu telefonu zobaczysz zablokowany arkusz ukryty. Kiedy zostaniesz odblokowany i zejdziesz z góry ekranu, zdejmiesz stronę tytułową. Jednak dla jasności użyłem starych terminów.


1

Po przeczytaniu wszystkich powyższych słów wypróbuję sztuczkę polegającą na otwarciu górnego przycisku. Następnie wykonaj zrzut ekranu ekranu blokady, aby zapisać powiadomienia, jeśli jest ich dużo. Właśnie wypróbowałem zrzut ekranu ekranu blokady i działa. Byłem w stanie wyciągnąć go z rolki aparatu.


0

Naucz się naciskać przycisk Home innym palcem. Używam kciuka, aby najpierw go trafić, a konkretnie, aby zobaczyć powiadomienia. Często przesuwam jeden po drugim przed użyciem palca wskazującego do odblokowania telefonu. W ten sposób przechodzę od razu do aplikacji powiadamiającej.


To naprawdę utrudnia korzystanie z telefonu jedną ręką (mój najczęstszy przypadek użycia). Teraz, gdybym miał dwa przeciwstawne kciuki na każdej ręce, mógłbym ustawić jeden z Touch ID i użyć drugiego kciuka, aby obudzić telefon. :)
jinglesthula,

@jinglesthula, jeśli używasz kciuka, możesz nauczyć iPhone'a rozpoznawania innej części kciuka, na przykład jego boku. jeśli chodzi o mnie, używam mojego pinky do identyfikatora dotykowego - ponieważ wybrałem palec, który najmniej mi umknie w przypadku kradzieży iPhone'a palcem (tak się dzieje, słyszałem)
rsp

Skok kciuka, odchylenie i przechylenie kciuka @rsp wydają się mniej naturalne niż używanie kciuka w miejscu, w którym naturalnie spoczywa na przycisku głównym, a powiadomienia są nadal dostępne po odblokowaniu. Na szczęście w najnowszych wersjach iOS rozwiązali problem, więc po prostu działa :)
jinglesthula

0

Jeśli chcesz najpierw zobaczyć powiadomienia bez przypadkowego odblokowania telefonu, po prostu użyj górnego przycisku. To jest to co robię. Automatycznie wciskam ten przycisk, podnosząc telefon lub wyciągając go z kieszeni. Następnie nacisnę przycisk Home, jeśli muszę iść dalej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.