Jak przenieść okno w inne miejsce bez użycia myszy?


66

Używam spacji do posiadania wielu pulpitów, ale często muszę przenosić program z jednej spacji do drugiej.

Jestem świadomy różnych sposobów, aby to zrobić za pomocą myszy:

 • Kliknij i przytrzymaj pasek tytułu okna i przeciągnij do krawędzi
 • F8 aby wyświetlić wszystkie spacje i przeciągnąć w wybrane miejsce
 • Kliknij i przytrzymaj pasek tytułu i użyj Ctrl+ #lub Ctrl+Scroll Arrow

Ale nie udało się znaleźć metody wykorzystującej wyłącznie klawiaturę. Używam Linuksa na jednej z moich głównych stacji roboczych, która ma tę zdolność, i bardzo chciałbym go używać z OSX.Hej, miłe, pytanie, które mam i odpowiedź na to pytanie jest tutaj! Chcę tylko wiedzieć, jak przenieść aplikację do innego obszaru roboczego, niezależnie od tego, czy używa ona myszy, czy nie.
DarenW

Ta sztuczka „kliknij i ctrl- #” jest bardzo przydatna. Wielkie dzięki.

1
„Kliknij okno i użyj” - musisz nacisnąć i przytrzymać okno, klikanie jest technicznie niepoprawne.
Sufian,

Odpowiedzi:


30

Podczas przeciągania okna naciśnij kombinację klawiszy, aby przenieść okno na ponumerowane miejsce:

 • Control + 1
 • Control + 2
 • Control + 3
 • itp ...

EDYCJA: W przypadku Lion musiałem przejść do Preferencji systemowych -> Klawiatura -> Skróty klawiaturowe -> Kontrola misji i włączyć te skróty klawiszowe.


8
To po prostu przenosi ekran w inne miejsce, faktycznie musisz kliknąć okno myszką, a następnie użyć tego skrótu, aby przenieść okno.
Winder

Jak masz rację :) Odpowiedź zaktualizowana.
Nippysaurus

Nie działa na Lionie! :(
Atul Goyal

Ta metoda działa dobrze dla mnie z Mavericks i działa dobrze z Mountain Lion. Kluczem jest zdefiniowanie skrótów do przejścia do określonych spacji (jak powiedział @Nippysaurus).
mjturner

20
Jesteś wysoki? Powiedział „bez użycia tej cholernej myszy”, arghh
YemSalat

17

Rozmiar większe

Co najmniej raz możesz rzucić okiem na SizeUp, który był rekomendowany na apple.se - ma kilka fajnych narzędzi klawiaturowych do rzucania oknami na wiele monitorów (tak jak ja go używam), a także do rzucania nimi wokół wielu „spacji”.

To nie jest darmowe, ale jest bardzo przydatne i na pewno warte małej opłaty rejestracyjnej.


Tego używam i jest świetny.
Martin Marconcini,

1
Ach, używałem Sizup od jakiegoś czasu (aby naśladować przyciąganie Aero) i nie wiedziałem o tym. Bardzo przydatne. I rzeczywiście warta opłaty rejestracyjnej.
Rabarberski

2
Próbowałem SizeUp, ale przeniesienie okna w inne miejsce zajmuje całą sekundę. Jest to nie do przyjęcia: [
Brian Gordon,

Istnieje również darmowa alternatywa, Spectacle , chociaż nie ma opcji dla wielu spacji. Działa dobrze na wielu ekranach.
Pranav 웃

Rok później SizeUp nadal ma jedno sekundowe opóźnienie przy zmianie spacji. Podejrzewam, że dzieje się tak, ponieważ OS X nie ma do tego publicznego API i robią trochę hakerów, aby obejść to ograniczenie.
Wojtek Kruszewski

7

Ametyst

Dzięki Amethyst możesz wysyłać okna do określonych miejsc za pomocą konfigurowalnych skrótów klawiaturowych. Jednym z możliwych ustawień jest:

 • Command+ Control+ 1   [wyślij na pulpit 1]
 • Command+ Control+ 2   [wyślij na pulpit 2]
 • Command+ Control+ 3   [wyślij na pulpit 3]
 • i tak dalej . . .

Domyślnie Amethyst automatycznie kafelkuje okna systemu macOS. Jeśli nie chcesz automatycznego kafelkowania lub dodatkowych funkcji układu udostępnianych przez Amethyst, dodaj „pływające” do Układów w Preferencjach i usuń wszystkie inne układy. Wyłącz także niepotrzebne skróty klawiaturowe na karcie „Skróty”.


1
Przy wielu szansach, że ktokolwiek patrzy na ten wątek lata później, wypróbuj Amethyst z BetterTouchTool (płatny). Zmienił moje życie. „Gesty klawiatury” BetterTouchTool można skonfigurować tak, aby wykonywały Ctrl+ Alt+ Shift+ L/ Hi wysyłały okno odpowiednio o jedno miejsce w prawo / w lewo; doskonale uzupełnia to zwykłe skróty. Następnie skonfiguruj gładzik lub gesty magicznej myszy, aby wykonywać skróty Ametyst, takie jak TipTaps do zmiany rozmiaru głównego okna lub mój ulubiony „dotyk dwóch palców u góry”, aby kliknąć lewym przyciskiem myszy, a następnie ustaw bieżące okno na główne okno (alt-shift-enter) . Piękny.
zelk

Dzięki za wskazówkę @cormacrelf. FYI Gnome 3 robi to wszystko bardzo elegancko po wyjęciu z pudełka. Denerwujące jest to, że Apple zmusza nas do pobierania wielu aplikacji innych firm.
Gabe Kopley

5

BetterTouchTool : darmowy i wykonuje pracę plus wiele dodatkowych;) Używam go w połączeniu z ShiftIt do zmiany rozmiaru okna.


świetne narzędzie, ale już nie darmowe. Jednak wciąż jest wart kilku dolarów.
iconoclast

Shift To już trochę martwe, ale całkowicie zastąpiłem go BTT.
AsTeR

0

Istnieje jeden wbudowany sposób, aby to zrobić bez użycia myszy. Wymaga użycia klawiszy myszy, więc jest to naprawdę dobra opcja, gdy masz podłączoną pełną klawiaturę zewnętrzną.

Kroki:

 1. Włącz klawisze myszy, jeśli jeszcze nie są włączone (standardowy skrót to 5x lewy przycisk opcji)

 2. Za pomocą klawiatury numerycznej umieść wskaźnik myszy na pasku menu aplikacji. Użyj klawisza # 5, aby kliknąć, a następnie przytrzymaj i przeciągnij okno, klikając jedną z pozostałych cyfr (klawisze kierunkowe)

 3. Następnie, gdy ten tryb jest aktywny, możesz przestać przeciągać (ale przytrzymać klawisz myszy # 5 w dół) i użyć skrótu Ctrl-Lewo / Prawo, a okno pojawi się

Więcej informacji na temat używania klawiszy myszy - https://support.apple.com/en-us/HT204434#mousekeys


-1

Shiftit jest niesamowity ...

Używam shiftit, który jest narzędziem typu open source do zmiany rozmiaru / przenoszenia okien.

Aby przenieść okno, możesz kliknąć okno_trzymaj + CTRL + numer_spacji


2
Witamy, aby zapytać inaczej! Proszę powstrzymać się od odpowiedzi na 1 zdanie. Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą informacji, dlaczego są najlepsze. Takie krótkie odpowiedzi nie wyjaśniają, dlaczego są najlepszym podejściem lub najlepszym narzędziem. Podanie linku do narzędzia może być bardzo pomocne dla PO. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji -
fsb

Jak „click_hold_window” bez używania myszy?
Elezar

1
Elezar, Shift Wymaga myszy ...
Andrei Sura

Wymaga myszy, porusza się między ekranami , a nie spacji , co jest pytaniem.
Benjamin R
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.