Wehikuł czasu „Nie używaj” na dysku wybierz


0

Miałem ustawioną maszynę czasu do tworzenia kopii zapasowych na dysku przez sieć (montaż SMB) i wszystko działało dobrze. Miałem wtedy problemy z plikiem kopii zapasowej (stałem się niewytłumaczalnie zablokowany) i kiedy próbowałem się domyślić, kliknąłem opcję „Nie używaj” w panelu wyboru dysku (jak się okazuje, duży błąd). Dysk zniknął z listy dostępnych. Następnie rozwiązałem problem z plikiem kopii zapasowej. Teraz mogę go zamontować, a wehikuł czasu zobaczy go pod „przeglądaj inne dyski”. Czy jest jakiś sposób, aby „cofnąć” opcję „Nie używaj”, aby ponownie wyświetlić dysk w celu użycia jako kopii zapasowej? Nie mogę usunąć / ponownie zainstalować dysku zdalnego, więc musi to być coś lokalnego. Czy ktoś wie, gdzie znajduje się flaga uniemożliwiająca wyświetlenie tego dysku? (Używam Mavericks na imacu).

Odpowiedzi:


1

Doskonałe pytanie. Na dysku kopii zapasowej może być plik o nazwie .com.apple.timemachine.donotpresent. Usuń go, jeśli jest, a to powinno rozwiązać Twój problem. Plik jest niewidoczny, więc musisz użyć Terminalu rm aby go usunąć.

Jednak w przypadku SMB Time Machine nie obsługuje go natywnie, więc może być konieczne uruchomienie tego polecenia w Terminalu, aby dyski się pojawiły. Pamiętaj, aby ponownie uruchomić Preferencje systemowe.

defaults write com.apple.systempreferences TMShowUnsupportedNetworkVolumes 1 && killall Finder


Dzieki za sugestie. TMShowUnsupportedNetworkVolumes był już ustawiony (kopia zapasowa działała). Na dysku zapasowym nie ma pliku .com.apple.timemachine.donotpresent. Próbowałem również usunąć odpowiedni plik plist z biblioteki systemowej, aby zmusić maszynę czasu do całkowitego zresetowania. Brak przyjemności.
Alan_K
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.