Udostępnione urządzenia nie pojawiają się w sieci


15

Na moim komputerze Mac napotkałem nieco dziwny problem. Ostatnio wszystkie urządzenia wymienione w sekcji „Udostępnione” na pasku bocznym Findera zniknęły i została zastąpiona opcją „Wszystkie ...”.

Co dziwne, w ramach tej opcji współużytkowane serwery nawet się tam nie pojawiają. Zamiast tego istnieje folder o nazwie „Serwery”, w którym znajdują się dwa skróty prowadzące do dysku głównego mojego komputera Mac (który w sieci nosi nazwę „glados”).

Zrzut ekranu Findera z udostępnionych dysków

Jednak na innym komputerze Mac w mojej sieci wszystko wydaje się w porządku i eleganckie. Podnosi nawet problematycznego Maca (który pojawia się jako „MacBook Pro Javana” dzięki bonjour) i pojawia się zarówno na pasku bocznym, jak i w folderze sieciowym.

Zrzut ekranu Findera z udostępnionych dysków na innym komputerze Mac

Przed oddaniem strzału Yosemite nie ma z tym nic wspólnego. Rozwiązałem problemy od wielu godzin i doszedłem do wniosku, że to nie jest przyczyna.

Sprawdziłem, czy ustawienia sieciowe są takie same na obu komputerach Mac (i są), a nawet użyłem programu o nazwie „Bonjour Browser” do skanowania sieci w poszukiwaniu usługi udostępniania AFP na obu komputerach Mac i oba mogą się wykryć (i siebie) w sieci.

Skaner Bonjour

Jestem więc prawie pewien, że nie jest to problem z siecią, ponieważ iMac dobrze widzi MacBooka, a MacBook „technicznie” widzi iMaca.

Ponadto, jeśli ręcznie połączę się z udostępnionym dyskiem na jednym z komputerów PC lub iMac za pomocą opcji „Połącz z serwerem”, połączenie jest prawidłowe i pojawia się na pasku bocznym (jednak jest ono nazywane adresem IP udostępnionego dysku i jest tymczasowe jako znika, gdy się rozłączam, co jest całkowicie bezużyteczne)

Połączony ręcznie z udziałem SMB

Wróciłem za pomocą Time Machine do czasu, gdy MacBook miał Mavericks i problem nadal występował. Czyli wierzę, że coś poszło nie tak z plikiem preferencji? Próbowałem usunąć com.apple.finder.plstz ~/Library/katalogu i uruchomiłem ponownie, ale to też nie pomogło.

Brakuje mi pomysłów, a inne istniejące fora w reszcie Internetu chyba tego nie naprawiły. Jeśli ktoś ma zdalny pomysł, pomoc będzie mile widziana! Dzięki internetowi! :RE

PS. Soz na przeciążenie zrzutu ekranu.

Edycja: Zapomniałem wspomnieć, że upewniłem się, że wszystkie 3 opcje są zaznaczone w Preferencjach Findera dla udostępnionego paska bocznego (Back to my Mac, Connected Servers and Bonjour Computers)


Czy ustawienia są takie same w Finderze -> Preferencje -> Pasek boczny -> DZIELONE. Po zaznaczeniu wszystkich trzech pól „Back to My Mac”, „Connected Servers”, „Bonjour Computers”.
tron_jones

Tak, są sprawdzone. To właściwie jedna z pierwszych rzeczy, które próbowałem zrobić. Zapomniałem podać go w pytaniu. Ups
SteppingHat

Co dziwne, mogę to również odtworzyć. Jedynym sposobem, w jaki mogę go uruchomić i pokazać na pasku bocznym, jest wyłączenie Wi-Fi. Jestem w sieci z kilkoma setkami komputerów, więc lista jest bardzo długa. Po wyłączeniu Wi-Fi pasek boczny wyświetla się poprawnie ........ Włącz Wi-Fi z powrotem i znikną.
tron_jones

1
To samo dzieje się, gdy przechodzę do pracy w dużej sieci. Chodzi o to, że jest to moja domowa sieć z kolejnymi 4 lub 5 innymi maszynami. Nie pojawiają się nawet w oknach „Wszystkie” lub „Sieć”. Plus jestem na eterze. WiFi jest obecnie wyłączone. Gigabit ftw!
SteppingHat

Istnieje inne ustawienie domyślne, które kontroluje wspólne pole paska bocznego. Wypróbuj to polecenie, domyślnie wypisz com.apple.NetworkBrowswer BrowseAllInterfaces 1
tron_jones

Odpowiedzi:


6

Znalazłem naprawę. Miałem ten sam problem po zainstalowaniu OS X Server.

Mówiąc najprościej, zrobiłem następujące:

 1. Przejdź do ~/Library/Preferencesi znajdź plikcom.apple.sidebarlists.plist
 2. Skopiuj plik do kopii zapasowej i otwórz oryginał za pomocą Xcode
 3. Pozostaw następujące elementy i usuń resztę:

  • finderprojects
  • favoriteitems
  • systemitems
  • savedsearches
 4. Przejdź do Apple Menu > Force Quit...i uruchom ponownie Findera (który tak naprawdę nic nie zrobił, ale ja to zrobiłem)

 5. Zamknij / Uruchom ponownie komputer Mac, aby zmiany weszły w życie.

Teraz widzę moje urządzenia sieciowe w obszarze Udostępnione na pasku bocznym.


To naprawdę ma sens, niedawno zainstalowałem wtedy OS X Server. Nie przyszło mi jednak do głowy, że mogło to być przyczyną tego wszystkiego.
SteppingHat

W Mojave „Shared” nazywa się „Lokalizacjami” i odpowiedni plik może być ~/Library/Preferences/com.apple.locationmenu.plist , jednak mój - z wyjątkiem deklaracji XML - wydaje się zawierać pustą <plist version="1.0"><dict/></plist>
listę

4

Miałem ten sam problem z brakującym urządzeniem udostępnionym. Natknąłem się na szybką naprawę.

1) W Finderze wybierz „Idź”, a następnie „Połącz z serwerem”

2) na liście rozwijanej po prawej stronie po prawej stronie adresu serwera znajduje się ikona rozwijana. Kliknąłem na niego i pojawiła się lista „Najnowsze serwery”. Pomyślałem, że zobaczę, czy stare połączenie zadziała. Kliknąłem jeden z „Ostatnich serwerów” i zadziałało. (Nie musiałem umieszczać afp: //> lub adresu IP ani niczego w polu adresu serwera)

3) dziwnie / magicznie / kosmicznie sekcja „Udostępnione” w Finderze natychmiast zapełniła się innymi brakującymi urządzeniami, które widziałem w mojej sieci. Wszyscy.

Nie pytaj mnie dlaczego, ale nie mam ochoty tracić na to więcej czasu i było to bardzo łatwe. Być może wymusiło to odświeżenie listy lub coś .....


Zawsze korzystałem z dysków w menu „Ostatnie elementy” w rozwijanym menu Apple (które zasadniczo używa tej samej funkcji, co lista ostatnich połączeń „Połącz z serwerem”) jako alternatywy dla braku dostępu do serwerów za pomocą Findera, w połączeniu z bezpośrednimi połączeniami poprzez „Connect to Server”. Wydaje się, że to nigdy nie rozwiązało moich problemów i nie wierzę, że spowodowałoby to wymuszone odświeżenie listy, ponieważ wykonanie tych zadań nie przyniosłoby korzyści z wymuszonego odświeżenia po wykonaniu zadania
SteppingHat

Ilekroć korzystam z Connect to Server, mój drugi komputer pojawia się na liście, podczas gdy Finder nie pokazuje go na pasku bocznym. Dlatego ta opcja działa cuda, jeśli wcześniej się łączyłeś, ale Finder jest utrwalaczem i nie pokazuje istniejącego miejsca sieciowego.
Zlatty,

1
To też działało dla mnie. Żaden komputer Mac w domu nie widział folderu udostępnionego na moim głównym komputerze. Po Twojej sugestii każdy Mac mógł to zobaczyć.
Marnix A. van Ammers

3

Znacznie prostszym sposobem jest usunięcie plist, ponowne uruchomienie i ponowna konfiguracja. Mam ten sam problem po aktualizacji do 10.11 i to naprawiło.

 1. Iść do: ~/Library/Preferences
 2. Przenieś plik o nazwie com.apple.sidebarlists.plist(i com.apple.sidebarlists.plist.lockfilejeśli istnieje) do Kosza.
 3. Restart.

Plist zregeneruje się i możesz przejść do Findera> Preferencje> Pasek boczny, aby zmienić konfigurację.


0

Jeśli wykonasz powyższy krok usuwania com.apple.sidebarlist.plist, a następnie opróżnij kosz (powiesz, że nie możesz usunąć com.apple.sidebar.plist, ponieważ jest w użyciu) kliknij kontynuuj, a następnie wymuś zamknięcie Findera.

Po kilku sekundach lista współdzielona (sieciowa) zaczyna się odbudowywać.

Zgadzam się ze SteppingHat, że zawsze lepiej jest znaleźć podstawową przyczynę problemu, ale przebudowanie plist „naprawia” problem, gdy nie masz czasu (lub umiejętności) potrzebnych do zagłębienia się w problem.

Przynajmniej niekoniecznie musisz zrestartować się!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.