Nie można zmienić rozmiaru partycji OS X


3

3 tygodnie temu zainstalowałem publiczną wersję beta Yosemite na nowym Macbooku Air, który pojawił się z preinstalowanym Mavericks. Aby przeprowadzić instalację, stworzyłem nową partycję dla Yosemite i miałem opcję podwójnego rozruchu.

W zeszłym tygodniu pojawiła się publiczna beta 4 i moja istniejąca partycja Yosemite nie była wystarczająco duża, aby umożliwić instalację.

Uznałem, że ponieważ jest to zupełnie nowa maszyna bez danych, mogłem zaryzykować użycie Yosemite jako mojego jedynego systemu operacyjnego, dlatego postanowiłem usunąć Mavericks z zamiarem posiadania jednej partycji z Yosemite. Stało się tak, że mam teraz 2 partycje - jedną z nich przypisano Macintosh HD, a drugą moją partycję Yosemite. Ale nie jestem w stanie scalić dwóch partycji ani rozwinąć partycji Yosemite z jej początkowej wielkości 20 Gb, a ponadto partycja zatytułowana Macintosh HD jest niedostępna.

Diskutil pokazuje partycje

Dzięki użyciu poleceń terminalu mogłem zmienić rozmiar Macintosh HD, ale nadal nie jestem w stanie zmienić rozmiaru dysku partycji Yosemite.

Przegrody napędowe - terminal

Odkryłem, że następnie partycja Yosemite została przekształcona w CoreStorage, więc użyłem poleceń terminalu, aby spróbować zmienić jej rozmiar - zarówno grupę woluminów logicznych, jak i wolumin fizyczny - ale polecenie woluminu fizycznego informuje, że wolumin jest zbyt mały, aby go powiększyć , podczas gdy polecenie resizeStack w grupie woluminów logicznych generuje następujący raport „60DF5D65-41F2-41D1-A56E-9C74FFFD3E6D nie wydaje się być prawidłowym identyfikatorem UUID lub dyskiem logicznym pamięci głównej”

Partycja CoreStorage


Cześć, doceniam to, że Yosemite jest nie na temat, ale to nie jest mój problem, moim problemem jest zrozumienie problemów z partycjami na dysku twardym, które moim zdaniem są takie same dla Mavericks.
timvickers

Czy potrafisz wyczyścić dysk i odtworzyć rzeczy w wersji 10.9? Może być również konieczne uruchomienie systemu w trybie Recovery HD i utworzenie kopii zapasowej obu woluminów na dysku zewnętrznym, a następnie rozpoczęcie od nowa z prawidłowym partycjonowaniem. Jesteśmy dość surowi w sprawie Yosemite, ale wkrótce powinien zostać wydany :-)
bmike

Dzięki, jakoś udało mi się przeoczyć wszystkie ostrzeżenia o nie zadawaniu pytań na temat oprogramowania przedpremierowego ... w każdym razie otrzymałem odpowiedź poniżej w tym samym stylu co twoje i wydaje się, że to załatwiło sprawę. Naprawdę wdzięczny za pomoc.
timvickers

To świetne pytanie i pozostawmy na razie otwarte, ponieważ bardziej przypomina „powrót do stabilnej sytuacji” niż bieganie z 10.10, im więcej na to patrzę.
bmike

Odpowiedzi:


2

Uruchom komputer w Recovery HD, otwórz Narzędzie dyskowe. Wybierz Yo Drive z listy i wybierz kartę Przywróć . Ustaw Yo Drive jako źródło, a Macintosh HD jako miejsce docelowe . Spowoduje to usunięcie całej zawartości Macintosh HD i zastąpienie jej zawartością Yo Drive . Utwórz kopię zapasową wszystkiego, co ważne na Yo Drive, w przypadku awarii podczas przywracania. Następnie powinieneś móc wymazać drugą partycję i rozszerzyć ją, aby zająć cały dysk.


1
Fantastyczne - działało dokładnie tak, jak powiedziałeś, a wszystko jest teraz naprawione i w porządku. Jestem bardzo wdzięczny za szybką i pomocną odpowiedź.
timvickers

-4

Uruchom terminal i wpisz:

diskutil resizeVolume

Zobaczysz opcje parametrów, które możesz wybrać i stamtąd.


1
Odpowiedź udzielona przez tron_jones została zaakceptowana przez PO jako rozwiązująca jego problem. Jeśli chcesz rozszerzyć swoją odpowiedź na to pytanie i wyjaśnić, w jaki sposób korzystanie diskutilz wiersza poleceń może być alternatywnym rozwiązaniem i dlaczego ktoś może wybrać to w trybie odzyskiwania, to prawdopodobnie byłby to użyteczny dodatek dla przyszłych czytelników. Jednak twoja odpowiedź w obecnej postaci zawiera bardzo niewiele dodatkowych informacji lub samouczka, który może pomóc komuś, kto nie zna tej funkcji wiersza poleceń. Dziękuję Ci.
AMR
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.