Obniżenie oceny nowego mac mini 2012 z Maverick do Mountain Lion


2

Kupiłem nowy komputer Mac mini pod koniec 2012 roku z napędem fusion i wzmacniaczem procesor 2,6 Ghz. Przyszedł z indywidualistą.

Maszyna wróciła już w zeszłym tygodniu z sklepu mac repear, w którym zmieniła kartę-matkę, ponieważ jej zasilanie wyłącza się samo podczas snu. Nie zrobiło to zbyt wiele, ponieważ nadal to robi. Powinienem albo wziąć to z powrotem, albo zadzwonić do jabłka, żeby to się zmieniło. Przypuszczam, że teraz ...

Chociaż pojawiły się ostrzeżenia, aby nie próbować obniżyć poziomu, tj. Czy jest możliwe przejście z preinstalowanego Mavericks na Mountain Lion na moim nowym Macbookie Pro? , Chciałem zeskrobać indywidualistę i zastąp go ML, aby użyć Motion 4. Zastosowałem metodę opisaną tutaj: http://computers.tutsplus.com/tutorials/the-os-x-recovery-partition-what-it-is-why-its-there-and-how-to-remove-it--mac-31796 & amp; skasowano HD odzyskiwania i Mac HD zastąpi go ML!

Teraz wydaje mi się, że jestem w poważnych tarapatach. Nawet zanim wymazałem Mac HD, wymazanie dysku Recovery poszło nie tak. Pozostawił partycję o nazwie „puste” ważącą około 16 Mo (pierwotnie 650Mo), która nie pojawia się w części partycji narzędzia dyskowego. Ta „pusta” partycja również pojawiła się na biurku. Stworzyłem bootowalną pamięć USB z diskmaker'em, ale nie mogę go używać, maszyna tego nie chce. Oszczędzę ci szczegółów (pusty ekran, znak zapytania folderu, globus, prośba o klucz wifi, błąd 1005F i dlatego też spróbowałem trybu docelowego z 2009 mac mini z ML, ale dostałem komunikat o błędzie informujący o dysku nie były kompatybilne, czy to z powodu napędu fuzyjnego?

Moja maszyna jest nadal objęta gwarancją przez 2 lata i teraz boję się stracić tę gwarancję, jeśli wspomnę o moich głupich staraniach o wsparcie dla jabłek. Nie trzeba dodawać, że jestem kompletnym nowicjuszem na instalacje Mac OS, ponieważ rzadko zmieniam komputery. Poszedłem do Terminalu robiąc wklejanie i amp; skopiuj tylko, aby wyczyścić hd odzyskiwania, jak wspomniano w powyższej metodzie.

Myślę, że mam kłopoty, moje filmy pomagają wiązać koniec z końcem. Wszystko, o czym mogę myśleć, to przywrócić go, jak to ma miejsce w sklepie i sklepie. poproś o naprawienie lub zastąpienie go ML. Natknąłem się na temat wspominający hd odzyskiwania na twojej stronie. do

Dzięki za twoją cenną pomoc


Apple nie przestanie obsługiwać sprzętu, jeśli zdecydujesz się zainstalować stary / niestandardowy system operacyjny. W najgorszym razie pomogą ci w wymazaniu dysku i uzyskaniu minimalnej obsługiwanej wersji używanego sprzętu. Zobaczę, czy uda mi się odpowiedzieć na podstawową część twojego pytania - możesz edytować niepokój o gwarancję lub zadać to jako samodzielne pytanie, jeśli nadal się tam martwisz.
bmike

Odpowiedzi:


1

Zgodnie z artykułem dotyczącym wsparcia, w którym wymieniono minimalne wersje systemu OS X na komputer, na komputerze Mac można uruchomić OS X 10.8.1

Ponieważ masz AppleCare, możesz faktycznie zadzwonić do nich i zapytać, jak zainstalować określoną wersję oprogramowania i być obsługiwanym w zakresie instalowania rzeczy.

W skrócie, musisz użyć Internet Recovery, aby wyczyścić dysk i powrócić do wersji systemu operacyjnego, który został dostarczony z komputerem Mac. Od tego momentu możesz pobrać starszy system operacyjny ze sklepu App Store (AppleCare może być zmuszony do wydania kodu odkupienia dla tej kompilacji, jeśli nie masz go dla swojego Apple ID).

Stamtąd możesz podzielić dysk wewnętrzny i zainstalować Mountain Lion na osobnej partycji lub zainstalować go na dysku USB.

W tym momencie możesz przywrócić dane i ustawienia do Mountain Lion i / lub wyczyścić wewnętrzny dysk startowy z zewnętrznego, aby ostatecznie zainstalować Mountain Lion jako jedyny system operacyjny na dysku wewnętrznym.

To trochę ćwiczenia, ale możesz zapytać tutaj lub od Apple o wskazówki dotyczące każdego kroku po drodze, jeśli się zgubisz.


Może warto dodać, że Internet Recovery użyje systemu OS X, który został zainstalowany po pierwszym dostarczeniu komputera Mac. Oznacza to, że z jednej strony będzie to „najstarszy” OS X, na który możesz przejść, ale w Twoim przypadku ML można zainstalować. Kiedy dobrze pamiętam, musisz po prostu użyć Internet Recovery i wyczyścić dysk. Instalują od podstaw i ładują dane za pomocą kopii zapasowej Time Machine. Robiłem to już wcześniej i o ile pamiętam, działało. Daj nam znać, jak sobie radzisz. Może to również pomóc discussions.apple.com/docs/DOC-1948 .
fsimkovic
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.