Czy można zainstalować starą wersję systemu Mac OS na nowym komputerze Mac?


8

Wiem, że Apple nie chce, abym uruchamiał wersję Mac OS starszą niż ta, z którą przyszedł mój Mac, ale czy jest na to jakiś sposób? Na przykład: jeśli kupię nowy komputer Retina MacBook Pro, czy istnieje sposób na uruchomienie na nim systemu OS 10.6 bez maszyny wirtualnej?To miła historia, ale nie ma związku z pytaniem. Wersja systemu Mac OS w tej historii nie jest starsza niż wersja Powerbook.
nekomatic

Odpowiedzi:


10

To nie jest tak, że Apple nie chce, abyś to robił, to bardziej, że starsze wersje systemu operacyjnego nie mają sterowników itp. Wymaganych dla sprzętu, który nie był nawet znany w momencie wydania starszego systemu operacyjnego. Najbardziej oczywistym przykładem tego w twoim przypadku jest wyświetlacz Retina (i wymagany sterownik graficzny), prawdopodobnie jest o wiele więcej części, w tym procesor, które wymagają specjalnej obsługi przez system operacyjny.


5

Pomyśl o tym w ten sposób, OP. Kiedy Snow Leopard został wydany w 2009 roku, nie było sposobu, aby „rozmawiać” z 13-calowym MacBookiem Pro Retina, który zostanie wydany 4 lata później. Nie wie, jak prowadzić kartę graficzną, kartę sieciową, nawet tablica logiczna do pewnego stopnia. Słusznie można oczekiwać paniki jądra i innych dziwności.

To powiedziawszy, nadal możesz uruchomić wersję 10.6.x w VMware, Parallels lub VirtualBox.

Wiem, że wiele osób bardzo tęskni za dniami Snow Leopard, ale daj szansę Mavericks i Yosemite. Obecnie korzystam z Yosemite GM na wszystkich czterech komputerach Mac, działa bardzo dobrze na MBPr 2012. Są niezwykle stabilne i wprowadzili wiele ulepszeń w stosunku do Mountain Lion, Lion i Snow Leopard.


1
Ale NIE wolno uruchamiać 10.6 jako systemu operacyjnego gościa na innym hoście OS X.
Rene Larsen

2
„Wiem, że wiele osób bardzo tęskni za dniami Leoparda, ale daj szansę Mavericks i Yosemite.” Jako administrator systemu, który ma do czynienia zarówno z serwerami Mavericks, jak i klientami w mieszanym środowisku, mogę szczerze powiedzieć, że Snow Leopard był ostatnią naprawdę solidną i niezawodną wersją Mac OS X. Niekończące się bóle głowy z 10,7, 10,8 i 10,9.
JakeGould,

Rene, prowadzę gościa 10.7 na hoście 10.10. Gdy jest to VM, sprzęt nie ma większego znaczenia.
Patrick McMahon

2
@PatrickMcMahon Rene mówi o problemach licencyjnych; nie możesz legalnie biegać, np. 10,6 na niczym innym niż 10.6. Zobacz 2.B (iii) EULA: apple.com/legal/sla
SAPI

1
Z punktu widzenia licencjonowania Apple zezwala na wirtualizację serwera Snow Leopard (20 USD) na nowszych hostach z systemem OS X.
Gilby,

2

Nowy komputer Mac będzie miał problemy z uruchomieniem poprzednich wersji. Starsze wersje nie będą miały niezbędnych sterowników dla nowszego sprzętu.

Istnieją jednak dwie rzeczy, które mogą to umożliwić:

Po pierwsze, nowsza maszyna może używać starszego sprzętu obsługiwanego przez starszy system OSX. Wypróbuj to.

Jeśli traktujesz nowy sprzęt jako komputer inny niż Apple, możesz wykonać różne samouczki „hackintosh”, aby zainstalować na nim starsze wersje OSX, pod warunkiem, że możesz rozwiązać zależności między sterownikami. Będzie to nadal trudne, ale istnieją zasoby, które pozwolą mu działać.

Zazwyczaj jednak, gdy chcesz uruchomić starszą wersję, znajdujesz starszą maszynę obsługiwaną przez żądaną wersję i kupujesz starszą maszynę. Skończyło się na tym, aby wesprzeć OSX Tiger (10.4) dla konkretnego projektu, gdy wszystkie nowe maszyny obsługiwały Snow Leopard (10.6). W zależności od tego, ile wart jest twój czas, może być lepszym wyborem niż sprawienie, aby system działał ze starszą wersją.


Miałem wrażenie, że instalatorzy systemu Mac OS X odmówią instalacji na dowolnym komputerze Mac, na którym Apple nie zamierzało ich uruchamiać, chyba że skorzystasz z hacków dowolnego rodzaju. Czy masz jakieś rzeczywiste przykłady modeli komputerów Mac, które oficjalnie nie obsługują starszej wersji systemu OS X, ale na których tę starszą wersję można zainstalować bez włamania?
nekomatic

0

Kilka dni temu odkryłem, że instalacja starszej wersji Maca jest możliwa, ale nikt tego nie zrobił. Problem dotyczy woluminu EFI Bootloader, jeśli masz komputer Mac od 2010 roku, masz układ kontrolera EFI z wersją na przykład 1.6 (jak BIOS w komputerach PC) już zainstalowaną na płycie logicznej, która obsługuje stare sterowniki systemowe, ale jeśli masz nowy komputer Mac, więc EFI został zaktualizowany do nowszej wersji (znowu jak w BIOS-ie BIOS 1.6 w 2010 i BIOS 2.0 w 2014) to byłby straszny ból głowy! jeśli kupiłeś system Mac pod koniec 2013 roku, a twoim podstawowym systemem operacyjnym był OS X 10.9 Mavericks, możesz zainstalować tylko ten system operacyjny (możesz aktualizować i obniżać wersję między nowszą wersją lub wstępnie zainstalowanym systemem operacyjnym), ponieważ w przeciwnym razie EFI zablokuje najstarszą wersję OS X, taki jak 10.7x lub 10,8x! Wpadłem na pomysł obniżenia EFI z obsługą 10,8 i tak dalej, ale jest to trochę trudne, ponieważ najpierw musisz mieć stary OS X, a dopiero potem EFI Bootloader. Obecnie Apple zaczęło aktualizować EFE, instalując Yosemite, i myślę, że to takie głupie, ponieważ zacząłem mieć problemy z komputerem, mimo że system operacyjny ładuje się szybciej niż na starej wersji Loader PS. Pamiętam komputery PPC z otwartym oprogramowaniem układowym zamiast EFI , tam możesz łatwo zainstalować OS X z 10.0 do 10.4 iz powrotem), ale i tak teraz jabłko za pomocą EFI i mamy więcej problemów poprzez obniżenie wersji: (szkoda)))

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.