Odzyskaj usuniętą partycję teraz Wolne miejsce po usunięciu Yosemite


18

Zainstalowałem Yosemite na drugiej partycji. Kiedy zdecydowałem się usunąć Yosemite i wrócić do Mavericks, nie mogę ubiegać się o partycję wolnego miejsca w Narzędziu dyskowym. Jak mogę odzyskać tę partycję?


4
Wygląda na to, że zadałeś i odpowiedziałeś na pytanie w tym samym poście. Masz prawo (w rzeczywistości nawet przez niektórych zachęcane) do odpowiedzi na własne pytanie, ale musisz opublikować pytanie jako pytanie, a następnie opublikować odpowiedź w odpowiedzi na twoje pytanie, a nie razem z pytaniem i odpowiedzieć razem w pytaniu Sekcja.
Daniel

Odpowiedzi:


4

Czytałem wiele blogów, próbowałem różnych poleceń i wreszcie je naprawiłem.

 1. Uruchom ponownie komputer Mac w trybie odzyskiwania za pomocą kombinacji klawiszy Command + R podczas uruchamiania.
 2. Uruchom aplikację Terminal z rozruchu odzyskiwania
 3. Uruchom polecenie, diskutil cs list
 4. Zobacz ostatnią nazwę woluminu logicznego, 76A3020B-B3C2-4905-9E09-2EBB5470261C

  Użyj tego w następnym poleceniu.

 5. diskutil cs revert 76A3020B-B3C2-4905-9E09-2EBB5470261C

  Powinno to przekonwertować wolumin logiczny CoreService na normalną partycję dysku.

 6. Uruchom polecenie, lista diskutil cs teraz, a powinieneś otrzymać komunikat, że nie ma woluminów CS.

 7. Teraz zrestartuj MacOSX normalnie, a po zalogowaniu uruchom Narzędzie dyskowe i zmień rozmiar partycji głównej „Machintosh HD”, aby uzyskać całe wolne miejsce.

2
Zostało to wcześniej opublikowane przez OP w pytaniu. Po wielu latach OP wciąż nie podał odpowiedzi na pytanie, więc zrobiłem to jako wiki społeczności, ponieważ nadal jest to użyteczny zasób.
grg

2

Odpowiedź grg działała dla mnie, ale dodam trochę informacji. Wystąpił problem z instalacją Win10 na MacBooku A1502. Nie chciał instalować na partycji Bootcamp (problem GPT), potem usunąłem partycję Bootcamp i próbowałem zainstalować win10 w wolnym miejscu. Po tym nie byłem już w stanie uruchomić mojego MBP na MAC OS - po prostu nie widziałem systemu. Nawiasem mówiąc, partycja Macintosh HD zmniejszyła się do 54 GB. Druga partycja była pusta (dokładnie jak „pusta przestrzeń”) i nie można jej podłączyć do Macintosh HD (to znaczy, nie można było rozszerzyć partycji Macintosh HD do 121 GB). Próbowałem wykonać kopię zapasową za pomocą Time Machine, ale napisano, że nie można przywrócić systemu z powodu braku miejsca (LOL). Próbowałem ponownie zainstalować system Mac OS (wszystkie w Cmr-R), ale powiedział to samo. DiskUtility w narzędziach „awaryjnych” (mam na myśli, dostępny z Cmr-R) nie mógł dołączyć wolnego miejsca do Macintosh HD. Nacisnąłem „+” i wybrałem wszystkie systemy plików, ale nic się nie stało.

Terminal wykonał pracę. Po wpisaniu diskutil cs listzobaczysz wiele logicznych schowków. Pamiętaj, że mogą mieć inny format (dla 76A3020B -... najpierw są dwie cyfry), co pozwoli Ci zaoszczędzić czas. Jeśli spróbujesz przywrócić niewłaściwą partycję (nie najpierw dwiema cyframi), pojawi się błąd. Po prostu zrób to samo, ale zmień nazwę woluminu logicznego.


Wystąpił błąd podczas procesu instalacji Bootcamp. Kiedy wyszedłem, usunąłem partycję w BootCamp (ale powiedziałem, że wystąpił problem). Pomimo tego, że podczas usuwania wystąpił błąd, wolumin partycji zniknął w widoku Narzędzia dyskowego. Próbowałem tych kroków, ale wydaje się, że żaden z nich nie działa. Woluminy logiczne nie przyjęły poleceń. Utworzyłem partycję 175 GB, usunąłem ją, ale nie mogę odzyskać 175 GB!
Matt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.