Co robi przełącznik „Internet UE” na moim iPhonie 5s?


11

Mam iPhone'a 5s. Niedawno zauważyłem, że moja strona Ustawienia / Urządzenia mobilne ma przełącznik „Roaming danych” i przełącznik „Internet w UE”:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pierwszy rozumiem (włączanie danych podczas roamingu w obcych krajach), ale co robi drugi? Jeśli wyłączę „Roaming danych”, przełącznik „Internet UE” jest wyszarzony. Zakładam, że ma to związek z unijnymi przepisami dotyczącymi roamingu , ale co tak naprawdę robi? Ograniczać roaming danych w tych krajach?

W razie potrzeby mój plan karty SIM jest oferowany przez Three UK . Mam plan z Feel at Home (który pozwala mi korzystać z mojego limitu danych / połączeń / wiadomości tekstowych w 16 krajach - niekoniecznie w UE).

Odpowiedzi:


4

Uważam, że umożliwia roaming danych, ale tylko w krajach Unii Europejskiej. Zobacz http://www.cultofmac.com/288360/europeans-new-roaming-options/ :

W ustawieniach sieci komórkowej Apple dodał specjalny przełącznik „Internet UE” obok istniejącego przełącznika roamingu danych. Daje użytkownikom możliwość aktywnej łączności z Internetem podczas odwiedzania krajów w Unii Europejskiej, podczas gdy w innych częściach świata pozostanie nieaktywna.

Przypuszczalnie ta zmiana wynika z nowego prawodawstwa europejskiego, które mówi, że operatorzy nie mogą już naliczać opłat za klientów korzystających z roamingu danych podczas wizyty w innych krajach UE. Przepisy oficjalnie wchodzą w życie dopiero w 2015 r., Ale wielu operatorów zaczęło już znosić opłaty roamingowe.


Fajna opcja, ale czy nie należy jej odwracać? „Tylko roaming w UE” miałby większy sens.
Aeyoun,

3

Podczas niedawnej podróży do Francji stwierdziłem, że włączenie „Internetu w UE” i roamingu danych nie działały (brak połączenia z Internetem), ale wyłączenie opcji „Internet w UE” pozwoliło na działanie zwykłego roamingu danych.

Dzisiaj otrzymałem txt od Vodafone, który to potwierdził i powiedział wszystkim użytkownikom IOS8, aby wyłączyli tę funkcję (nawet jeśli są w Europie) ... więc może być dla przyszłej funkcji, ale nie działa (przynajmniej dla Klienci Vodafone) jeszcze - być może Vodafone czekają na wprowadzenie przepisów, a do tego czasu musimy tylko znosić regularne opłaty za roaming danych!


1
Podobnie, znalazłem to samo w Irlandii (na Three).
Andrew Ferrier

1
Ditto w Grecji (wszyscy operatorzy roamingowi) z niemiecką (T-Mobile) kartą SIM.
Kensai,

1
To samo z polską kartą SIM „Plus GMS” w Grecji.
Wojtek Kruszewski

3

Prosta odpowiedź na to pytanie polega na tym, że opcja internetowa UE pozwala na korzystanie z dostawców Local Breakout (LBO), którzy mogą oferować dane z inną szybkością niż Twoja „sieć macierzysta”, większość sieci domowych nie zapewni żadnego wsparcia, jeśli korzystasz LBO, ponieważ przepis jest zapewniany przez APN „Internet UE” (nazwa punktu dostępu).

Krótko mówiąc, jeśli nie chcesz korzystać z planu roamingu własnej sieci, musisz to zrobić. Jeśli potrzebujesz, musisz go wyłączyć.


1
LBO jest również znany jako Alternative Roaming Provider (ARP). Zasadniczo, twoja sieć domowa musi mieć umowę z lokalnym operatorem, abyś mógł korzystać z lokalnych usług danych, omijając sieć domową, a tym samym unikając opłat roamingowych. Ten artykuł z 3 wyjaśnia bardziej szczegółowo: three.co.uk/Support/Roaming_and_International/Roaming_Settings/…
Andrew Trevers
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.