Używanie klawisza Command-backtick (⌘-`) do przełączania się między oknami


14

O ile mogę stwierdzić, zachowanie wiersza polecenia (⌘-`) w OSX 10.9 działa w następujący sposób:

Biorąc pod uwagę stos okien dla bieżącej aplikacji 1 2 3 4 5 6 w kolejności od najczęściej używanych do ostatnio używanych:

  • Zrób to raz: przejdź do okna 2 (dla bieżącej aplikacji).
  • Zrób to jeszcze raz: przejdź do okna 3.

Jednakże, jeśli klikniesz okno 2 przed wykonaniem Command-`po raz drugi, okno 1 otrzymuje fokus zamiast okna 3.

To zachowanie różni się od tego z Command-Tab, który wydaje się zawsze działać tak, jakby kliknięto bieżące okno nowej aplikacji, chyba że przytrzymasz Command między naciśnięciami Tab. Podczas przytrzymywania polecenia Command wyświetlane jest małe okno nakładki, które przedstawia graficznie, które aplikacje są dostępne i na które się skupia.

Czy istnieje sposób, aby Command-`działał w podobny sposób jak Command-Tab? IE, aby stos okien został ponownie uporządkowany, gdy i tylko wtedy, gdy polecenie zostanie zwolnione? Uważam, że rozprasza mnie konieczność: a) pamiętania, czy kliknąłem okno, na które patrzę, oraz b) przeciągania palcem w dół, aby włączyć klawisz Shift.


2
Doceniam twój szczegół działania wstecznego polecenia. to było bardzo miłe i coś, czego szukałem. jestem nowy w Mac.
Noitidart

Nie znam rozwiązania, ale chciałbym, żeby tak było - doprowadza mnie to do szału, że nie mogę przełączać się między dwoma oknami.
Galax

1
Czarownica może załatwić sprawę, próbowałeś tego?
Timothy Mueller-Harder

@Galax Użyj Shift-Command-`[⇧⌘`], aby cofnąć wybór.
chriszanf

@chriszanf Tak, to działa tak samo jak Windows, jeśli wchodzenie i wychodzenie ze stosu bez zwalniania Polecenia (Alt w Windows) Problem polega na tym, że kiedy polecenie jest zwolnione i czytam stronę, muszę pamiętać, czy kliknąłem w ogóle na to okno, tak jak gdybym to zrobił, stos zostanie ponownie uporządkowany, a Command-Tab zabierze mnie z powrotem do ostatniego okna, a jeśli nie kliknę, Command-Tab przejdzie dalej w dół stosu!
Galax,

Odpowiedzi:


1

W MacOS 10.13 (High Sierra) nie mogę w ogóle uruchomić Cmd-`, chyba że sama aplikacja ma polecenie menu do przełączania się między oknami. Jeśli tak, prawdopodobnie używa tego kodu klucza; jeśli nie ma kodu klucza, ale ma element menu, łatwo jest dodać kod klucza w System-> Klawiatura-> Skróty. Jeśli nie ma do tego menu, np. Safari, to nie znalazłem sposobu na cykliczne przechodzenie między oknami. ma polecenie Next Tab.


0

Użyj Witch https://manytricks.com/witch/ zgodnie z sugestią timothymh. Przełączaj między wszystkimi oknami aplikacji i całkowicie zapomnij o klawiszu Command.


Ostatecznie zdecydowałem się na konteksts.co zamiast Witch, aby obejść ten okropny błąd interfejsu użytkownika OSX.
Galax
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.