Nie można komunikować się z bezpiecznym internetowym serwerem proxy w systemie iOS 8


16

Próbuję połączyć się z internetowym serwerem proxy za pomocą aplikacji proxy Charles zainstalowanej w systemie Windows.

Mam dwa iPhone'y - iPhone 5 z iOS 8.0.2 i iPhone 4 z iOS 7.1.2.

Od pewnego czasu korzystam z obu tych telefonów, aby połączyć się z serwerem proxy (zarówno HTTP, jak i HTTPS), ale po raz pierwszy próbowałem podłączyć iPhone'a 5 po aktualizacji iOS 8.

Mogę połączyć się z bezpiecznym i niepewnym na moim iPhonie 4, ale mój iPhone 5 nie zezwala na HTTPS i wyświetla mi ten błąd: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Próbowałem ponownie zainstalować certyfikat SSL na moim iPhonie 5, ale to nie miało żadnego efektu.

Oba telefony mają identyczną konfigurację sieci i może komunikować się z serwerem proxy na iPhone 5 - nie tylko przez SSL.

Błąd Karola to: SSLHandshake: Remote host closed connection during handshake


Dokładnie to samo widzimy bez serwerów proxy Blue Coat, które wykonują przechwytywanie SSL. Nie mamy rezolucji.

Niestety z powodzeniem używam mojego iOS 8 z SSL przez Charlesa. Czy możesz wypróbować proxy proxy na https: //*.facebook.com/ i sprawdzić, czy to działa w Safari na urządzeniu z systemem iOS 8? Zastanawiam się, czy to konkretne strony są problematyczne. Jeśli nie działa na twoim urządzeniu z systemem iOS 8, czy w Charlesie są jakieś wiadomości o tym, co się nie udaje? Być może sprawdź także ekran dziennika błędów.
Karl von Randow,

Właśnie próbowałem wejść na facebook.com i dostaję tę samą wiadomość, tym razem używam iPada z iOS 8. Gdzie jest ekran dziennika błędów w Charlesie?
crmpicco

1
Po zerowej odpowiedzi z kanału wsparcia Charlesa porzuciłem go i przeniosłem do Fiddlera i postępowałem zgodnie z instrukcjami tutaj ( docs.telerik.com/fiddler/configure-fiddler/tasks/… ), aby skonfigurować go dla iOS 8 i działa dobrze.
crmpicco

2
Dla mnie problem został rozwiązany przez zresetowanie ustawień (Ogólne> Resetuj> Resetuj ustawienia). Resetuje WSZYSTKIE ustawienia, ale zachowuje dane (aplikacje, SMS-y itp.)
Walty Yeung

Odpowiedzi:


1

Dla mnie Charles Proxy 4.1 działa lepiej na urządzeniach z iOS.

Możesz zresetować wszystkie ustawienia sieciowe na dowolnym urządzeniu z iOS, z którym masz problemy, i potencjalnie wyczyść dane, jeśli masz przypięte / zaufane certyfikaty, które są w konflikcie z tymi, których potrzebujesz, aby mężczyzna w środkowym proxy działał.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.