Jak zrobić zrzuty ekranu za pomocą cienia?


19

Jak zrobić piękne ekrany do drukowania, z cieniami na ramce, jak ten obraz?

Zrzut ekranu z cieniem

Czy cienie są automatyczne? Narzędzie Mac? Czy muszę manipulować obrazem w innych programach, takich jak Adobe Photoshop?


1
+1 niespodziewanie dowiedziałem się, że niewiele osób wiedziało o tej fajnej funkcji w Mac OS X

Odpowiedzi:


36

Nie, nie musisz. Ta funkcja jest wbudowana w Mac OS X.

Aby to zrobić, naciśnij + Shift+, 4a następnie naciśnij Space. Selektor zmieni się wtedy w ikonę kamery, a ty możesz zrobić zrzut ekranu wybranego okna z cieniem.

zrzut ekranu z zrzutów ekranu

(Nie mogłem uchwycić ikony aparatu)

Wynik końcowy: produkt końcowy


+1 - nie wiedziałem o tej spaceopcji. Człowieku, to brzydka ikona aparatu.
michaelmichael

3
Aby to ułatwić, spacja nie musi być wciskana dokładnie w następującej kolejności: Cmd-Shift-4 [release] daje ci krzyżyk, po którym możesz nacisnąć i zwolnić spację.
Matthew Frederick

1
To dużo śmieci na pulpicie.
Jason Salaz

Dodatkowe modyfikatory: Ctrl, przechwytywanie do schowka, Cmd-N w podglądzie utworzy nowe okno zawierające zrzut ekranu; Opcja, wyeliminuj cień
Harvey,

Możesz uzyskać ikonę kamery, przechwytując zrzut ekranu za pomocą Quicktime. Ale to musi być cały ekran. Następnie pobierz zrzut ekranu klatki z filmu. Jeśli spróbujesz po prostu nagrać część ekranu, wtedy nad wszystkimi innymi pojawi się niewidoczne okno, a gdy naciśniesz Spację, podświetli cały ekran na niebiesko.
Harvey

2

Właściwie wolę wcale nie robić zdjęcia cieniem. Istnieje procedura wiersza poleceń służąca do tłumienia cieni, ale można to zrobić za pomocą GUI TinkerTool .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zainstaluj TinkerTool, a następnie w zakładce „Ogólne” usuń zaznaczenie pola „Dołącz cień podczas przechwytywania okna”.


1
TinkerTool po prostu działa defaults write com.apple.screencapture disable-shadow -bool true. Możesz wyłączyć cienie dla pojedynczych zrzutów ekranu za pomocą screencapture -i -W -o. ( -i= interaktywny, -W= tryb wyboru okna.)
Lri

1
Dziękuję za wyjaśnienie. Chociaż z pewnością mogę wykonywać operacje w wierszu poleceń, bardzo cenię narzędzia takie jak TinkerTool, MacPilot, Cocktail i DeepVacuum, które mogą wykonywać dla mnie wszelkiego rodzaju funkcje wiersza polecenia w ładnym, prostym interfejsie graficznym, który organizuje wiele parametrów wielu aplikacji razem w jedno miejsce.

Możesz także wyłączyć cień, przytrzymując ⌥alt po kliknięciu, aby wykonać zrzut ekranu.
grg

-2

Cienie nie są automatyczne. Istnieje bezpłatne narzędzie o nazwie ImageShadowAdder, które może to zrobić za Ciebie.


2
Cienie są automatyczne, jeśli naciśniesz spację i uchwycisz tylko okno.
Ian C.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.