Jakie znaczenie ma „Niski sygnał” w statystykach zużycia baterii?


10

iOS 8 pokazuje „Low Signal” w statystykach zużycia baterii, jak tutaj:

zrzut ekranu

Jak duży wpływ ma jakość sygnału na żywotność baterii? Innymi słowy, gdyby jakość sygnału była lepsza, czy statystyki byłyby bardziej podobne, powiedzmy, 10% lub 20% zamiast 31% dla osobistego punktu dostępowego?


Pytanie o wyjaśnienia - nie moja odpowiedź. Ja też mam ten problem, zużywając do 75% baterii w ciągu 24 godzin przy „niskim poziomie sygnału telefonu”, ale paski ATT pokazują 3 lub 4 wypełnione kółka. ATT twierdzi, że to dobra siła sygnału, ale telefon wydaje się „myśleć” inaczej. Jeśli ma to związek z siłą transmisji mojego iPhone'a, to czy nadszedł czas, aby kupić nowy telefon, czy też można naprawić iPhone'a 5C (iOS 9.3.3) i poprawić odbiór / połączenie sygnału? Moja żona i ja mamy iPhone'a 5C z grudnia 2014 r. - z obecnym iOS 9.3.3. Oczywiście ATT mówi, że to problem Apple, Apple mówi „nie”, że twój telefon jest w porządku, to problem ATT & T.

Odpowiedzi:


5

Zobaczysz „niski sygnał”, gdy korzystasz z usługi w słabym obszarze odbioru. Gdy telefon musi cały czas szukać sygnału, zużywa więcej czasu pracy baterii. Zwykle widzimy to na ekranie głównym i ekranie blokady oraz w osobistym hotspocie. Najlepszym sposobem na oszczędzanie baterii w takich sytuacjach jest poszukiwanie sposobu na uzyskanie lepszego sygnału, a może nawet wyłączenie sieci komórkowej, gdy jesteś w naprawdę złym obszarze odbioru. Możesz wyłączyć komórkową, przechodząc do Ustawienia -> Komórkowe -> Wyłączone. Po wyłączeniu nie możesz nawiązywać połączeń, więc nie chcesz przez cały czas tego wyłączać, ale może to pomóc w niektórych sytuacjach.

„Lepszy” jest względny, więc odsetki prawdopodobnie będą się różnić w zależności od sytuacji.


3

Procent zużytej baterii wpływa również na czas korzystania z osobistego punktu dostępu lub telefonu. Dlatego też procent zużycia baterii również się zmieni, w zależności od tego, z której usługi korzystasz częściej.

Popstar ma rację: ciągłe poszukiwanie sygnału wymaga więcej mocy niż utrzymywanie dobrego sygnału.

Można spojrzeć na różnicę, zaczynając od całkowicie naładowanego akumulatora i wykonując zadania, gdy jest podłączony do słabego sygnału, a następnie powtarzając te same zadania (z całkowicie naładowanym akumulatorem), przez ten sam czas, gdy jest podłączony do pełnego sygnału.


0

Bardziej chodzi o poziom mocy nadajnika w telefonie, aby utrzymać połączenie, niż w rzeczywistości szukanie sygnału. Gdyby szukał, żadne dane nie mogłyby przejść. Gdy sygnał między wieżą a urządzeniem spada, telefon kompensuje wzrost mocy wyjściowej, aby utrzymać połączenie, a tym samym zużywa więcej energii.


-2

Istotny jest każdy telefon ze złym sygnałem, który ma problemy z utrzymaniem połączenia, co może pochłonąć żywotność baterii.


Dlaczego głosowanie w dół? To jest całkowicie dokładne stwierdzenie.
Thomas Jones

Prawdopodobnie jest to odrzucone, ponieważ właśnie powtórzyłeś to, co inni już odpowiedzieli
Rene Pot

-3

Jakość sygnału nie zależy od Ciebie jako użytkownika; zaspokojenie tych potrzeb należy do przewoźnika. Przy koszcie, który jeden z tych przewoźników naliczałby co miesiąc, co najmniej mogą zrobić, to zapewnić usługę komórkową, w której sprzedają urządzenie, czy to nie ma znaczenia

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.