Szukasz lekkiego odtwarzacza MP3 dla OS X.


13

Szukam czegoś, najlepiej darmowego, do odtwarzania plików MP3 w systemie OS X w taki sposób, że nie zostaną one automatycznie zrzucone do iTunes. Jakieś sugestie?

Ptak śpiewający nie jest lekki.

VLC Używam do filmów.

Odpowiedzi:


18

Jeśli wolisz dedykowaną aplikację Zamiast używać Quick Look , sprawdź Vox , lekką aplikację muzyczną dla Mac OS X .
To nic nie kosztuje, ale możesz przekazać darowiznę.


1
Powiedziałbym, że Vox nie jest lekki. Wymaga tworzenia list odtwarzania zamiast odtwarzania wszystkich wyróżnionych plików. Przez większość czasu chcę po prostu odtworzyć kilka utworów (uporządkowanych w folderach) bez przeszukiwania tysięcy na mojej liście odtwarzania.
Scott Biggs,

1
Już nie lekkie ... Ale prawdopodobnie możesz uruchomić starszą wersję
Capsule

6

Odtwarzacz Quicktime. Odtwarzacz Quicktime.


1
Właśnie zrobiłem szybki test odtwarzając mp3 44 MB z Vox i QuickTime, obydwie najnowsze wersje. Szybkie szorowanie plików MP3 do przodu i do tyłu zużywało najwięcej procesorów, samo odtwarzanie nie było maksymalne. Vox : procesor 2,3%, procesor maks 5,0%, pamięć 11,3 MB. QuickTime : procesor 2,8%, procesor max 7,1%, pamięć 35,4mb. Wniosek : żadna nie jest świnią, ale Vox jest zdecydowanie lżejszy, szczególnie jeśli chodzi o wykorzystanie pamięci.
Matthew Frederick

Zastanawiam się, dlaczego ktoś przegłosował moją odpowiedź. Quicktime jest darmowy (jak w piwie) i lekki. Tego właśnie używam, kiedy nie chcę dodawać plików mp3 do mojej biblioteki iTunes.
Rafael Vega

1
+1: Myślę, że QuickTime Player jest rozsądną sugestią.
boehj

Nie wiem, @Rafael, twoja odpowiedź jest z pewnością całkowicie poprawna, nawet jeśli to nie jest to, czego użył OP.
Matthew Frederick

Odtwarzacz Quicktime nie będzie odtwarzał więcej niż jednego utworu jeden po drugim.
Scott Biggs,

3

Długo szukałem idealnego lekkiego odtwarzacza OSX i nadal trzymam się Cog

Zmień kanał aktualizacji na Nightly w preferencjach, a otrzymasz 0,08, który działa w High Sierra i niższych.

AKTUALIZACJA: Aktywny widelec jest teraz dostępny na https://kode54.net/cog (dziękuję OleGG za jego wzmiankę)


Używałem Cog przez wiele lat, aż stabilna wersja przestała działać i byłam smutna. Właśnie się z tym spotkałem, a najnowszy „nightly” z ~ 2013 rzeczywiście nadal działa! Biorąc pod uwagę, że ten odtwarzacz jest faktycznie nieczynny, nie jestem pewien, czy to koniecznie dobra odpowiedź, ale naprawdę doceniłem to i używam go ponownie, więc jestem entuzjastycznie nastawiony.
adfaklsdjf

Dzięki @adfaklsdjf, tak, miałem ten sam rodzaj Eureki, kiedy odkryłem nocną wersję :-)
Capsule

Zajęło mi trochę czasu, aby znaleźć „nightly” z cogx.org ... i ostatecznie znalazłem na forach, że projekt został rozwidlony i że (od tego komentarza!), Działający Cog dla mojejve (10.14.6) można znaleźć na https://mamburu.net/cog/ .
Dɑvïd

1
Cog rzeczywiście ma obsługiwane rozwidlenie w aktywnym rozwoju kode54.net/cog
OleGG

1

W Finderze kliknij plik mp3, naciśnij spacelub ^+ Y.

Otworzy się okno Quick Look , które wyświetli twój plik mp3.


2
@idober Quick Look odtwarza mp3 i oferuje podstawowe elementy sterujące: odtwarzanie / pauza i suwak do zmiany pozycji na ścieżce. Działa to jednak tylko wtedy, gdy nie opuścisz Findera lub nie klikniesz niczego innego w Finderze. Chciałem jednak wyjaśnić, że dla przyszłych osób czytających to pytanie.
Matthew Frederick

Jeśli korzystasz z widoku kolumny, możesz również użyć kolumny podglądu, aby ją odtworzyć, i nie przestanie grać, jeśli zmienisz aplikacje lub okna.
ughoavgfhw

Działa idealnie do odtwarzania tylko jednej piosenki. Ale jeśli chcesz już (powiedzmy, albumu), nie masz szczęścia.
Scott Biggs,

0

Wydaje się, że SimpleSong jest dokładnie tym, czego szukasz - to tak proste, jak to tylko możliwe, w zasadzie tylko pasek wyszukiwania. Teraz możesz także przeciągać utwory z wyszukiwarki do ikony stacji dokującej, aby otworzyć je jako listę odtwarzania.


Nowe wersje systemu operacyjnego zastąpiły SimpleSong Quick Look. A z czasem stał się mniej kompatybilny (a zatem wadliwy). Szkoda; wyglądało całkiem nieźle.
Scott Biggs,

0

Zwykle domyślnie używam VLC, ale ma jedno irytujące (dla mnie) ograniczenie: listy odtwarzania nie są utrzymywane po zamknięciu aplikacji. (Przynajmniej nie mogę znaleźć sposobu na przezwyciężenie tego w preferencjach.) Użyłem Cog, ale po ostatnich aktualizacjach OS X (jestem teraz na Mojave) wydaje się bardzo płatny. Więc....

Pine Player

Po krótkich poszukiwaniach znalazłem teraz Pine Playera („Price: Free”), który jest również dostępny w App Store . Ma też inne fajne funkcje, ale jest dość prostym odtwarzaczem, więc brakuje niektórych funkcji, które użytkownicy mogą chcieć mieć (np. Nie sądzę, że zmienia się szybkość odtwarzania). Ale to ładnie zaimplementowany odtwarzacz audio z „trwałymi” listami odtwarzania i właśnie tego szukam. Działa dla mnie dobrze!

screenshot_of_pine_player


0

To prawdopodobnie nie jest to, czego szukasz , ale zdarza się, że na każdym komputerze Mac jest zainstalowany najlżejszy z najlżejszych odtwarzaczy muzycznych. Nie, to nie jest QuickTime i nie jest Preview - już o nich wiesz i nie są tak lekkie. Możemy zrobić lepiej.

Otwórz terminal i wpisz:

afplay path / to / song.mp3

Twoja muzyka zacznie się odtwarzać. Nie, nie ma interfejsu użytkownika - powiedziałeś, że chcesz czegoś lekkiego, prawda?

Aby zatrzymać utwór, naciśnij ^C.

Aby wstrzymać, naciśnij ^Z, a następnie wznów komendę terminalu fg.

Jeśli chcesz listy odtwarzania, możesz to zrobić:

afplay song1.mp3 && afplay song2.mp3 && afplay song3.mp3.

Słuchaj muzyki z satysfakcją, że żadna z Twoich cennych mocy obliczeniowych nie jest marnowana na nowoczesne ekstrawagancję.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.