Jak działa HomeKit Remote Access?


10

Z sesji konferencyjnych WWDC Apple 2014, przedstawiających HomeKit (Slajd 11) i projektowanie akcesoriów dla iOS i OS X (Slajd 88), rozumiem, że użytkownik może kontrolować akcesoria kompatybilne z HomeKit / kompatybilne, nawet jeśli użytkownik nie znajduje się w tej samej lokalizacji . Zakładam, że oznacza to, że instrukcje mogą być przesyłane przez Internet i zakładam również, że nie wymaga to statycznego adresu IP w miejscu końcowym (tj. Domu z akcesoriami).

Jeśli te domniemania są dokładne, jak działa HomeKit Remote Access? Co się stanie, gdy zmieni się dynamiczny adres IP domu?

Jedyną informacją w prezentacjach jest to, że osiąga się to poprzez „Łączność urządzeń iOS” i jest to bezproblemowe dla twórców aplikacji i producentów akcesoriów.

Odpowiedzi:


3

Nie sprawdziłem prezentacji, z którą się połączyłeś, ale nie ma potrzeby statycznego adresu IP, a nawet łączności IPv4, aby Home Kit działał.

Apple używa adresów IPv6 i wykonuje odwrotny routing DNS od dni wprowadzenia MobileMe i Back-to-My-Mac w 2009 roku wraz z Snow Leopard . Spodziewałbym się, że Home Kit mocno wykorzystuje IPv6 i mDNS (alias Bonjour), aby uniknąć potrzeby ustalania stałych adresów IP przez miliony gospodarstw domowych, a nawet konfigurowania czegokolwiek innego niż zalogowanie się do iCloud na odpowiednich urządzeniach.

Spodziewałbym się również ścisłej integracji z linią routerów Apple Airport, ale także dobrych instrukcji na temat tego, jakie ustawienia są potrzebne na routerach ogólnych lub zewnętrznych.

Zobacz Czy mogę używać adresu mDNS usługi Back To My Mac oraz ssh i innego routingu ruchu? aby uzyskać więcej informacji na temat obecnego wykorzystania mDNS przez OS X.

Krótko mówiąc, żadna część komunikacji nie będzie zależeć od IPv4, o ile istnieje realne połączenie sieciowe między sprzętem działającym w domu a serwerami powiadomień push Apple, aby sygnały sterujące mogły być prawidłowo dostarczane.


Chyba nadal nie widzę pełnego obrazu. Twoja propozycja nadal wymaga pewnego rodzaju sprzętu Apple, który istnieje w domu, który działa jako przekaźnik dla iCloud. Apple TV może być tym sprzętem? appleinsider.com/articles/14/10/07/…
Reaper

@Reaper Wierzę, że każdy sprzęt Apple może proxy dla HomeKit, ale urządzenie iOS uruchomi program podczas uruchamiania. (np. tylko Apple TV i urządzenia „i” - z możliwością, że będziesz potrzebować Apple TV)
bmike

1

Jak sugeruje powyżej @bmike, Apple potwierdziło, że potrzebujesz Apple TV do obsługi zdalnego dostępu.

Z nowo opublikowanej strony wsparcia Apple: https://support.apple.com/en-us/HT204893

Kontroluj swoje akcesoria poza domem Jeśli masz Apple TV (3. generacji lub nowszy) z oprogramowaniem w wersji 7.0 lub nowszej, możesz kontrolować akcesoria z włączoną funkcją HomeKit, gdy jesteś poza domem za pomocą urządzenia z systemem iOS.


0

„Łączność urządzeń z iOS”, tj. zdalny dostęp jedną ręką, może być standardowym schematem translacji NAT / dziurkowania portów. Z drugiej strony, jeśli jego proste polecenie / sterowanie („włącz światło ganku”), może to być niestandardowy serwer przekaźnikowy / serwer TURN / serwer XMPP / serwer WebSocket.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.