Czy randomizacja adresu MAC w systemie iOS 8 daje rzeczywisty adres MAC po podłączeniu?


10

System iOS 8 wdraża teraz randomizację adresów MAC , w ramach której losowo przydzielany jest adres MAC do sieci podczas wyszukiwania sieci.

Jeden artykuł opisuje to jako:

Jedną z tych funkcji, która jest nowością w iOS 8, jest automatyczna randomizacja adresów MAC, gdy urządzenie szuka sieci Wi-Fi. To znacznie utrudnia śledzenie urządzenia przez sprawdzenie, które sieci Wi-Fi wykryły jego unikalny identyfikator.

Czy po podłączeniu do sieci zapewnia prawdziwy adres MAC karty sieciowej?

Odpowiedzi:


3

Powinno, ale nie znalazłem żadnego źródła, które by to wyraźnie podało. Jabłko pisze w swoim iOS Security Guide do września 2014 roku , które

Gdy system iOS 8 nie jest powiązany z siecią Wi-Fi, a procesor urządzenia śpi, system iOS 8 używa losowego adresu kontroli dostępu do mediów (MAC) podczas przeprowadzania skanów PNO. Kiedy iOS 8 nie jest powiązany z siecią Wi-Fi lub procesor urządzenia śpi, iOS 8 używa losowego adresu MAC podczas skanowania ePNO. Ponieważ adres MAC urządzenia zmienia się teraz, gdy nie jest podłączony do sieci, nie można go używać do ciągłego śledzenia urządzenia przez pasywnych obserwatorów ruchu Wi-Fi.

Jest to oczywiście trochę niejednoznaczne, ponieważ nie opisuje wprost zachowania podczas łączenia się urządzenia iDevice.

Należy zauważyć, że w przeciwieństwie do powyższego stwierdzenia, randomizacja adresu MAC działa obecnie tylko wtedy, gdy nie ma połączenia komórkowego, a Usługi lokalizacji są wyłączone.


Przeczytałem link i wpis z jego ustaleniami, ale nie mogłem znaleźć niczego, co powiedziałoby lub pokazało prawdziwy adres MAC przekazywany przy połączeniu. Czy masz jakieś zasoby do uzyskania odpowiedzi „tak”?
Luke Shaheen

1
@John Najbardziej szczegółowy opis funkcji randomizacji, jaki widziałem, znajduje się w tym dokumencie . Na stronie 21 stwierdza się, że iOS 8 używa losowych adresów do skanowania PNO / ePNO, gdy nie jest podłączony do sieci. Ale masz rację, nigdy nie mówi, że iOS używa prawdziwego adresu MAC podczas łączenia, chociaż byłoby tak, gdyby jeden zastąpił dwa When's z Iff .
Percival Ulysses

Jeśli umieścisz ten link w swojej odpowiedzi, zrobię to jako poprawną odpowiedź. Niektóre wsparcie jest lepsze niż żadne.
Luke Shaheen

5

Tak. Nawet przed nawiązaniem połączenia urządzenie poda swój prawdziwy adres MAC po dotknięciu sieci, aby się z nią połączyć, aby umożliwić filtrowanie adresów MAC itp.

Randomizacja adresów MAC została omówiona w tym przewodniku bezpieczeństwa Apple:


1
Chociaż ci wierzę, czy masz jakieś dostępne zasoby?
Luke Shaheen

4
@John Dodałem źródło, ale wiem, że tak się dzieje, ponieważ skonfigurowałem filtrowanie adresów MAC na moim routerze.
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.