Pełny ekran z klientem RDP Microsoft Mac OS X?


14

Mam MacBooka Air i korzystam z klienta RDP firmy Microsoft (klienta Cesktop Remote) dla systemu OS X do zdalnego uruchamiania na komputerach z systemem Windows. Czy jest jakiś sposób, aby skłonić klienta do korzystania z pełnego ekranu? Wygląda na to, że nie ma takich opcji na pasku menu na ikonie doku.

Jeśli nie, czy są jakieś alternatywne klienty RDP dla Mac OSX, które pozwolą mi przejść na pełny ekran? (Naprawdę nie jestem fanem VNC, w żadnej z jego postaci) Szkoda marnować moją nieruchomość na ekranie, zwłaszcza, że ​​mam tylko 13-calowy ekran.

Odpowiedzi:


12

Kliknij menu Widok> Pełny ekran u góry ekranu. Lub naciśnij Command- 2.


1
Była to kombinacja tej opcji i ustawienie rozmiaru wyświetlacza zdalnego na proporcje 16: 9 w preferencjach, które w końcu zrobiły to dla mnie.
Mike Marshall

2
Wypróbowałem tę metodę, ale nie jest to prawdziwy „Pełny ekran”. To tylko bieżące okno skalowane (tj. Ponownie próbkowane), więc nie otrzymujesz dodatkowej rozdzielczości.
Stephen Quan

Powinieneś być w stanie zmienić rozdzielczość w zdalnym systemie operacyjnym (np. Za pomocą opcji wyświetlania w systemie Windows)
Nathan Grigg

Przychodzę do tego wątku za pośrednictwem Google za każdym razem, gdy utknę na pełnym ekranie, chciałbym jeszcze bardziej głosować za jego przydatnością. :) Kto w Microsoft pomyślał, że zupełnie nie do zapamiętania Command-2 to dobry pomysł?
Nathan Beach

1
Oficjalna dokumentacja Apple używa myślnika zamiast plusa, dlatego przyjęliśmy go tutaj jako nieoficjalną wytyczną.
tubedogg

2

W nowszej wersji Pulpitu zdalnego Microsoft dla komputerów Mac połączenie to: Command- 1przełączanie między oknem a pełnym ekranem.

Jeśli próbujesz wyjść z trybu pełnoekranowego, możesz również najechać myszką na górę ekranu, wyświetli się menu jak poniżej.

Menu Pełny ekran dla RDP CMD + 1


2

Myślę, że najlepszą opcją jest użycie Microsoft Remote Desktop . Różni się to od wspomnianego klienta pulpitu zdalnego. Ma pomarańczowo-czerwoną ikonę i można ją znaleźć w sklepie z aplikacjami za darmo.

Podczas konfiguracji połączenia istnieje opcja rozdzielczości, wybierz tę opcję jako „natywną” i powinieneś mieć możliwość korzystania z pełnego ekranu.

Uważam również, że jest to bardzo przydatne do łączenia z aplikacjami z dwoma monitorami.


DUŻO LEPIEJ!!! Tak powinien wyglądać zdalny pulpit!
Ajay Gautam,

2

Istnieje również Royal TSX, który jest podobny do CoRD, ale o wiele bardziej wydajny. Jest to aplikacja komercyjna, ale udostępnia wersję shareware, która pozwala bezpłatnie zarządzać maksymalnie 1 dokumentem, 10 połączeniami i 10 poświadczeniami.

Oferuje także natywny tryb pełnoekranowy OS X i rozszerzony tryb pełnoekranowy, który zminimalizował interfejs użytkownika do widocznego tylko paska kart.

Sprawdź to na: https://www.royalapplications.com/ts/mac

Oświadczenie: Jestem twórcą wspomnianego produktu.


Nie działa z MacSierra. Awarie
Shritam Bhowmick

Zobacz blog.royalapplications.com/2016/06/15/… odnośnie zgodności Sierra.
lemonmojo

Royal TSX v3.2.5 działa świetnie w Sierra, bez awarii. Może robić pełny ekran bez pasków narzędzi / kart (musisz zmienić tryb okna na pełny ekran). Ponadto wykonuje natywne skalowanie DPI, czego nie robi Pulpit zdalny Microsoft.
wisbucky,


1

Możesz wypróbować Ericom Blaze, programowy produkt do przyspieszania i kompresji RDP, który przyspiesza wydajność RDP nawet 10–25 razy i zapewnia większą liczbę klatek na sekundę oraz zmniejsza zawieszanie się ekranu i przerywanie obrazu.

Ericom Blaze współpracuje z dowolnym standardowym hostem RDP, w tym VDI, serwerami terminali i zdalnymi urządzeniami fizycznymi.

Możesz przeczytać więcej o Blaze i pobrać bezpłatną ocenę na: http://www.ericom.com/Blaze

Możesz także sprawdzić wersję demonstracyjną osoby używającej Blaze do łączenia się z komputera Mac z komputerem z systemem Windows: http://ericomguy.blogspot.com/Blaze4Mac


0

Przed wpisaniem nazwy komputera wybierz RDC> Preferencje ... (lub Command +,). Spowoduje to włączenie dodatkowych ustawień podczas logowania, w tym zakładki Wyświetlanie, w której można zmienić rozmiar pulpitu zdalnego na pełny ekran.


0

Control- 2przeniesie Cię z trybu pełnoekranowego do trybu Windows, gdy używasz Microsoft RDP na komputerze Mac. Możesz także skonfigurować preferencje RDP, ale musisz wyjść, a następnie zalogować się ponownie do sesji RDP, aby mogły zostać zastosowane.


Masz na myśli Kontrolę czy Dowodzenie?
kenorb

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.