Dlaczego „Kopiuj” zastępuje rzeczy zamiast je scalać?


19

To zaczyna być dla mnie naprawdę denerwujące

Jeśli masz oryginalny folder z 2 plikami i skopiujesz coś do jego folderu nadrzędnego, w którym nazwa folderu jest taka sama, i wyobraźmy sobie, że kopiujesz 3 pliki, a na końcu chcesz skończyć z 5 plikami, zróbmy przykład jak:

Oryginalny:

~/User/abc/Documents/locale/fileA
~/User/abc/Documents/locale/fileB

Rzeczy, które chcesz skopiować:

locale/fileC
locale/fileD
locale/fileE

Kiedy go skopiujesz ~/User/abc/Documents/, otrzymasz:

alternatywny tekst

Nie ma opcji KOPIOWANIA / ŁĄCZENIA ! jeśli naciśniesz REPLACE, skończysz z:

~/User/abc/Documents/locale/fileC
~/User/abc/Documents/locale/fileD
~/User/abc/Documents/locale/fileE

zamiast

~/User/abc/Documents/locale/fileA
~/User/abc/Documents/locale/fileB
~/User/abc/Documents/locale/fileC
~/User/abc/Documents/locale/fileD
~/User/abc/Documents/locale/fileE

Co tu się dzieje? Jak mogę w prosty sposób połączyć rzeczy, które chcę, z istniejącymi. Jak pyta Transmit

alternatywny tekst


2
+1. Chciałbym wiedzieć, dlaczego . Warto zauważyć, że jest to standardowa praktyka w Finderze od wczesnych lat 90., jeśli nie do końca. cpw wierszu poleceń łączy się dobrze.
Chealion

to dość smutne, prawda? taka prosta rzecz, która może powodować tak wiele bólów głowy ... w tym zniszczenie danych !!! Myślę, że pytanie jest jednak zbyt otwarte. Może zmień to na coś w stylu „jak mogę skopiować zamiast scalić?”
Robert S Ciaccio,

Nie przeciągaj folderu - zamiast tego przeciągnij tylko pliki. To powinno dać ci oczekiwane rezultaty.
Dori,

5
Ogólnie myślę, że to raczej cecha niż wada. Wydaje mi się bardzo dziwne oczekiwanie, że dwa foldery zostaną bezproblemowo połączone. Jako programista często chcę usunąć stare / przestarzałe pliki, a scalenie tego nie zrobi.
Michael H.

2
Tak, to funkcja. Powodem może myślę, że niektóre katalogi są rzeczywiście pojemniki ( .app, .bundle, .kext) oraz „łączenie” domyślnie byłyby katastrofalne.
mspasov

Odpowiedzi:


10

My (użytkownicy OS X) zadajemy sobie to pytanie od zarania dziejów.

Bardzo dobrze sformułowane pytanie na smutną odpowiedź: OS X tego nie robi i nie może tego zrobić bez narzędzi innych firm.

Spośród alternatywnych rozwiązań innych firm jest ich wiele, po prostu polecę coś, co według mnie jest najlepszą alternatywą dla Findera, ale… przebieg może się różnić.

Path Finder firmy CocoaTech nie jest darmową alternatywą (daleko od niej), ale zdecydowanie rozwiązuje większość niedociągnięć Findera i dodaje wiele fajnych rzeczy za tę samą cenę.

Jeśli czujesz się bardziej ryzykowny, możesz śmiało zobaczyć różne alternatywy i ich ceny właśnie tutaj .

Aktualizacja : We wrześniu 2010 TotalFinder nie istniał, ale jest to bardzo fajny dodatek, który przenosi Tabulatory, wycinanie, zmianę kolejności folderów itp. Do Findera. Nie za darmo, ale znacznie mniej niż Path Finder, jeśli tego właśnie szukasz.

Miejmy nadzieję, że 10.7 wprowadza nowy paradygmat, w którym takie pytania nie są już istotne :)


Path Finder jest naprawdę świetny, dziękuję za zwrócenie uwagi, na złe myślenie, że Apple skupia się na telefonach komórkowych (wiedźma jest świetna, nie rozumiem mnie źle) i pozostawia nam użytkowników komputerów stacjonarnych z takim zachowaniem :(
balexandre

4

Uważam, że jest to spowodowane sposobem obsługi niektórych pakietów w systemie Mac OS X.

Na przykład aplikacja . Dla użytkownika jest to tylko plik .app , kliknij go dwukrotnie i otworzysz aplikację.
Ale tak naprawdę jest to folder z rozszerzeniem .app, z taką hierarchią:

aplikacja Safari Mac-Ox-X

Możesz to zobaczyć, klikając prawym przyciskiem myszy aplikację i wybierając „Pokaż zawartość opakowania”.

Jedynym powodem, dla którego widzę, że Apple nie zezwala na scalanie w folderze, jest to, że nie chciał mylić użytkownika. Jak prośba o połączenie, gdy wszystko, czego potrzebujesz, to aktualizacja aplikacji.
Ponieważ jest to standardowy sposób reprezentowania pakietów w systemie Mac OS X, nie zadali sobie trudu rozróżnienia pakietów od prostych folderów.


To ważny powód, ale inne „wyjątki” nie powstrzymały Apple'a przed „zakodowaniem” zachowania w Finderze, więc nie rozumiem, jak nie mogły po prostu zastąpić pakietów aplikacji „za kulisami”.
Martin Marconcini,

Zgadzam się, że Apple nie chciał mylić użytkowników, ale myślę, że argument pakietu jest nieistotny ... Foldery i pakiety są już obsługiwane inaczej. W rzeczywistości pakiet to nie to samo co folder. Oba są katalogami , ale pakiety i foldery są traktowane inaczej w GUI.
Josh


2

Najprawdopodobniej za późno na wszystkie zastąpione pliki, ale skopiuj folder ( Option ⌥+ C), a następnie wklej elementy ( Option ⌥+ V), a następnie poprosi o scalenie

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.