Obsługa uwierzytelniania systemu Windows iOS 8 Safari SharePoint 2013


2

Chciałbym obsługiwać SharePoint 2013 z domyślnymi ustawieniami out-of-box na urządzeniach z systemem iOS 8. Widzę wiele dyskusji na forum zarówno na stronach Apple, jak i Microsoft dotyczących łamania uwierzytelniania Windows IIS w Safari w iOS 8. Bez pomijania uwierzytelniania Windows szukam szczegółów dotyczących każdej zaplanowanej poprawki oprogramowania w iOS 8 lub obejść, takich jak używanie Chrome na iOS 8, jak wspomniano w niektórych postach na forum. Niestety obejście Chrome to częściowa poprawka, ponieważ iOS 8 nie pozwala Chrome być domyślną przeglądarką linków otwieranych z e-maila lub w innym miejscu na urządzeniu mobilnym. Oto odpowiednie dyskusje i linki, których użyłem podczas próby znalezienia rozwiązania lub zweryfikowania problemu.

Uwaga dotycząca domyślnej konfiguracji uwierzytelniania systemu Windows (NTLM / Negotiate) dla programu SharePoint 2013. Aby uzyskać zgodność z różnymi produktami firmy Microsoft, w tym przeszukiwaczem wyszukiwania SharePoint, Brian Pendergrass, inżynier terenowy Microsoft, mówi „robot wymaga uwierzytelnienia systemu Windows [NTLM lub Kerberos] w dowolnej strefie, w której [sic] indeksuje… co oznacza, że ​​strefa domyślna powinna zawierać uwierzytelnianie systemu Windows)” . Wydaje się, że integracja Microsoft Office została zoptymalizowana pod kątem uwierzytelniania Windows SharePoint. Na podstawie tego uzasadnienia strefa domyślna powinna być zawsze skonfigurowana dla uwierzytelniania systemu Windows i tylko alternatywne strefy powinny być używane do alternatywnego uwierzytelniania, takiego jak uwierzytelnianie formularzy. Nasza organizacja postanawia wdrożyć tylko jedną strefę, aby wymagać, aby wszystkie adresy URL programu SharePoint miały ten sam formularz (SSL + w pełni kwalifikowana nazwa domeny) - dlatego utknęliśmy w domyślnej strefie z uwierzytelnianiem Windows.


System iOS 8.1 został wydany i może poprawić problem uwierzytelniania systemu Windows dla programu SharePoint 2013 (i innych witryn internetowych korzystających z uwierzytelniania systemu Windows).
Mister_Tom

Odpowiedzi:0

Gdy strona zawiesza się po wprowadzeniu logowania, naciśnij ikonę odświeżania lub otwórz nową kartę i przejdź do tej samej witryny. Nadal jest zepsuty, ale to obejście wydaje się działać dla mnie.


Dzięki za notatkę. Kiedy mówisz, że nadal jest uszkodzony - rozwiń odpowiedź, aby wyjaśnić, które części witryny SharePoint działają dla Ciebie i jakie funkcje nie działają poprawnie lub są uszkodzone. Nasi użytkownicy iOS 8 informują, że nadal otrzymują monity logowania i nie są w stanie prawidłowo korzystać z żadnej witryny.
Mister_Tom

0

Gdy strona zawiesza się, odświeżanie nie jest dostępne. Jedyną opcją jest zamknięcie i ponowne otwarcie Safari.0

iOS 8.1 NIE rozwiązuje tego problemu ... Problem nadal istnieje ... tak samo jak kiedykolwiek.

W szczególności OOB SharePoint 2013 z Windows Auth. Użytkownik systemu iOS 8 (iPhone 6) używający przeglądarki Safari próbującej uwierzytelnić się na stronie i po prostu przedstawia okno dialogowe Nazwa użytkownika / hasło „Wymagane uwierzytelnienie” wielokrotnie ... Przełącz na Chrome i działa jak mistrz.

Nie wiem dlaczego, ale ktoś o imieniu „Ian C” właśnie usunął mój inny post ... Przestanę próbować pomóc.


Witamy w Ask Different. Ponieważ twoja odpowiedź tak naprawdę nie rozwiązuje problemu (użycie SharePointa z Safari na iOS) jest uważane za odpowiedź „ja też”, która jest odradzana. Prawdopodobnie dlatego Twoja poprzednia odpowiedź została usunięta.
tubedogg

Zgadzam się, że nie wydaje się, aby to też zostało rozwiązane dla nas. Czasami użytkownicy są nadal wyświetlani z monitem logowania wiele razy z rzędu.
Mister_Tom

0

iOS 8.1 został wydany i może poprawić problem z uwierzytelnianiem systemu Windows dla SharePoint 2013 (i innych stron internetowych korzystających z uwierzytelniania Windows).

Nasze pierwsze testy sprawdziły się dobrze w SharePoint 2013 i iOS 8.1, ale w miarę upływu czasu i coraz większej liczby użytkowników próbowaliśmy zobaczyć te same rodzaje problemów - wiele wyskakujących okienek logowania i słabe wrażenia użytkownika na urządzeniach z systemem iOS korzystających z Safari.

Możliwe obejścia włącz używanie Uwierzytelnianie formularzy w witrynie SharePoint 2013 lub próbując przeglądarka Chrome na urządzeniu z systemem iOS.

Prosimy o komentarz tutaj, jeśli masz jakieś informacje na temat tego, co działa i nie działa w iOS 8.1+, Safari i witrynach uwierzytelniania systemu Windows.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.