Jak usunąć niechciane identyfikatory Apple ID?


9

Przejdę przez wymianę telefonu i teraz zdaję sobie sprawę, że mam wiele identyfikatorów

  • "kryptonim"
  • „kryptonim@example.com”
  • „realname@example.com”

Przetestowałem wszystkie trzy i wszystkie mają różne hasła logowania. Nie jestem pewien, jak się tu dostałem, ale chciałbym posprzątać bałagan. Czy istnieje sposób na usunięcie / usunięcie / skasowanie niechcianych identyfikatorów, aby już nie istniały? (Uwaga: ich istnienie powoduje całkowite spustoszenie przy dowolnej edycji dokumentu tożsamości ...)

Z najczęściej zadawanych pytań na temat Apple ID widzę, że nie mogę scalić Apple ID, ale czy mogę po prostu usunąć niechciane ID?

Odpowiedzi:


11

Nie ma łatwego sposobu na wyłączenie / usunięcie Apple ID z serwerów Apple, ale możesz usunąć wszystkie dane osobowe (kontakty, kalendarze, poczta), a następnie zmienić dane kontaktowe i pytania bezpieczeństwa / hasło na te, z których już nie będziesz korzystać lub kiedykolwiek wejść do urządzenia. Zapisałbym je i przechowuję w sejfie na wypadek, gdybyś zmienił zdanie na później. Jeśli chcesz ponownie użyć tego e-maila z Apple w przyszłości, możesz zmienić Apple ID na jednorazowy e-mail i wyczyścić wszystkie inne e-maile z tego konta, jeśli kiedykolwiek będziesz chciał używać tych „prawdziwych” adresów e-mail z rzeczywistymi adresami e-mail AppleID.

W skrócie - możesz i powinieneś usunąć przestarzały identyfikator ze wszystkich swoich urządzeń. W przeszłości nie było sposobu, aby usunąć konto bez wsparcia Apple rozmawiającego z inżynierem serwisu, aby usunąć konto po stronie serwera.


Głosuj na tę jasną odpowiedź. tj. jednorazowy e-mail :)
Ruskes,

5
Naprawdę nie podoba mi się ta odpowiedź (od naszych przyjaciół z Apple), ale niechętnie ją akceptuję. Trzeba zapytać, jak to się stało? Dlaczego iCloud wymaga przede wszystkim identyfikatora Apple z e-mailem? Chciałbym, żeby gdzieś był dokument opisujący „Użycie Apple ID - Mystery Logic i mierny design”. Oczywiście nie jestem fanem. Och, czekaj, czy to nowy wymóg NSA?
zipzit

1
@zipzit Pomyśl o złośliwym zniszczeniu / podszywaniu się. Gdyby firma Apple usunęła Twoje konto na zawsze, jakie skorzystałbyś, gdyby ktoś inny poprosił o usunięcie? Zasadniczo kara za jedno zdarzenie na tysiąc może powodować, że Apple wprowadzi zasady, że nie usuwają kont, ponieważ ich obsługa jest kosztowna.
bmike

0

Możesz, musisz zadzwonić do wsparcia Apple i powiedzieć im dlaczego, musisz również upewnić się, że moje urządzenia są wyłączone. Apple musi to zrobić za Ciebie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.