Co robi przycisk ⌧?


15

Właśnie kupiłem przewodową klawiaturę Mac. Tam, gdzie spodziewałbym się być numlock, ma klucz z tym tajemniczym symbolem na:

(prostokątne pudełko z krzyżem)

Co to jest ten przycisk?

Odpowiedzi:


16

To jest Jasny klawisz.

Z Wikipedia :

Klawisz Clear, zamiast klawisza Num Lock, w modelach z pełnymi klawiaturami numerycznymi, ponieważ są one dedykowane do wprowadzania numerycznego i nie są zwykle używane do sterowania kursorem. W Unicode klawisz Clear jest reprezentowany przez U + 2327 ⌧ x w prostokątnym polu zdefiniowanym jako „czysty klucz”


12

Ogólnie rzecz biorąc, jego funkcją jest wyczyszczenie zaznaczenia, podobnie jak naciśnięcie Delete lub Forward Delete, ale w przeciwieństwie do klawiszy Delete, nie zrobi niczego bez już zaznaczonego. Na szczęście w Finderze wybiera ostatni element alfabetycznie, zamiast „czyścić” wybrane pliki i foldery, co może być złe.

Działa jako normalny klawisz Num Lock podczas uruchamiania systemu Windows lub Linux na komputerze Mac, za pośrednictwem maszyny wirtualnej lub natywnie. Może to być jednak frustrujące, ponieważ nawet stare klawiatury USB Apple, które mają „Num Lock” wydrukowane jako tekst „alt” na klawiszu Clear, nie mają wskaźnika dla tego klawisza (chociaż starsze klawiatury ADB to zrobiły).

Dawno, dawno temu, w systemie Mac OS daleko, przypominam sobie, że spotykam aplikacje Mac, które używają klawisza Clear jako zwykłego klawisza Num Lock, w tym bardzo starej wersji Excela. Nie przypominam sobie, aby jakakolwiek aplikacja Mac używała jej w ten sposób w najnowszej historii, być może nie od wydania OS X (lub przestarzałych klawiatur ADB).


+1 dla końcówki Findera, choć przydatne w bardzo rzadkich okolicznościach: D
frnhr

9

Przycisk „Wyczyść” służy do jednoczesnego usuwania zawartości wszystkich zaznaczonych komórek w programie Microsoft Excel. Dzięki temu użytkownik może wyczyścić więcej niż jedną komórkę naraz, co ogranicza się do klawisza „usuń”.

Ta funkcja klawisza „wyczyść” jest niezbędna do pracy z arkuszami kalkulacyjnymi.


6

Możesz go użyć do wybudzenia komputera ze snu. Może użyjesz go, by zazdrościć wam chłopakom z klawiaturą bezprzewodową. Już ci trochę zazdroszczę ;-)


1
Tak! To jest zweryfikowane! Jeden MOŻE obudzić na nim komputer, właśnie to zrobiłem: D
frnhr

6

To jest wyczyść klucz . W aplikacjach, które go obsługują, czyści zawartość wybranego pola wprowadzania. Na przykład w aplikacjach arkusza kalkulacyjnego usunie zawartość bieżącej komórki.1

Jest to bardzo ważne w MakeMusic w programie notacji muzycznej Finale. Służy do usuwania notatek z miar lub całego kawałka bez eliminowania samych środków.


-2

W programie kalkulatora (Dashboard lub Today Widgets) użyj klawisza „usuń”, aby usunąć tylko jedną cyfrę, użyj klawisza „wyczyść”, aby usunąć numer (wszystkie cyfry).


Komentarze nie są przeznaczone do szerszej dyskusji; ta rozmowa była przeniósł się do czatu .
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.