Czy można zmienić konto osoby dorosłej na konto dziecka?


10

Apple ID mojego syna ma wpisane urodziny, kaszel przypadkowo kaszle , niepoprawnie, więc wygląda na to, że ma 28 lat, kiedy faktycznie ma mniej niż 13 lat (został stworzony, gdy <13 kont nie było możliwe).

W przypadku udostępniania rodzinnego iCloud jest to problematyczne. Naprawdę chciałbym tego użyć, ale dorosły może kupować przedmioty bez pytania o zgodę, więc najpierw musi być dzieckiem.

Próba zmiany daty urodzin w ustawieniach zabezpieczeń na pulpicie Safari powoduje błąd „tego nie można zmienić w tej chwili”, a próba dokonania tego w aplikacji Ustawienia w iOS daje „zgodę rodzica lub opiekuna na utworzenie Błąd Apple ID dla dziecka w młodym wieku ”.

Czy jest jakiś sposób, aby poprawić rok jego urodzenia? (Byłoby miło nie musieć tworzyć całkowicie nowego Apple ID).


Miałem ten sam problem. Zmieniłem rok, dopóki nie ukończył 13 lat. Chociaż ma zaledwie 11 lat, zmieniłem rodzinny plan akcji z „Dorosłych” na „13 lat”, co pozwoliło mi ustawić flagę „muszę poprosić o pozwolenie na zakup”. W końcu mój 11-latek dogoni ten wiek.

@ tony-meyer, czy któryś z nich działał dla Ciebie?
nthonygreen

Odpowiedzi:


14

Miałem ten sam problem, dodałem moje dzieci do Family Sharing, ale pojawiły się one jako dorośli (i dlatego mogły robić zakupy bez mojej zgody). Na szczęście możesz to łatwo zmienić.

Jeśli wejdziesz na https://appleid.apple.com i zalogujesz się przy użyciu danych konta, w sekcji Hasło i zabezpieczenia możesz zmienić rok ich urodzenia. 1/1/2001 działa dobrze, myślę, że kluczem jest to, że muszą mieć ukończone 13 lat, aby przejść z konta dorosły na dziecko. Urodziny moich dzieci zostawiłam z właściwym dniem i miesiącem, ale wykorzystałam rok 2001.

Wracając do sekcji iCloud na moim telefonie, pokazuje moje dzieci jako „Wiek 13 lat”.


To nie działa dla mnie (i myślę, że inni). DOB jest wyszarzony i nie można go edytować.
jb

1
@JamieBullock to dziwne, nie wiem, dlaczego to nie działa dla Ciebie. Zrobiłem to dla moich 2 chłopców bez żadnego problemu. Nie jestem pewien, co może być inne. Czy na koncie była karta kredytowa lub karta podarunkowa? Może to jakoś to zablokuje?
nthonygreen,

Myślę, że problem polega na tym, że możesz zmienić DOB, jeśli ich konta zostały pierwotnie dodane jako konta „dla dorosłych” (jak sugerujesz w odpowiedzi), ale nie, jeśli zostały skonfigurowane jako dzieci korzystające z dzielenia rodziny.
jb

1
To działało jak urok!
Paaske

3

Apple powinno to zrobić za Ciebie. Wejdź na apple.com/support/appleid/contact/ , kliknij Kontakt → Inne tematy Apple ID → Temat nie znajduje się na liście, wpisz „zmień datę urodzenia” lub frazę o tym, kliknij Kontynuuj i wybierz opcję.


1
Zadzwoniłem do Apple i tak mi powiedziano ... Nie możesz ustawić wieku na mniej niż 13 lat, jeśli konto zostało utworzone, podając, że dziecko ma 13 lat lub więcej; Możesz jednak skutecznie utworzyć konto podrzędne, ograniczając dostęp .... Nie daj dziecku znać hasła ani pytań zabezpieczających. Nie łącz też konta z adresem e-mail, do którego mają dostęp. Pamiętaj, aby włączyć funkcję „Zapytaj o zakup”. Wykonanie wszystkich powyższych czynności sprawi, że będzie to konto podrzędne. Gdy dziecko skończy 13 lat, po prostu zresetuj datę urodzin, aby ponownie napisać, że ma 13 lat, a potem wszystko gotowe.
GJ

Sugeruje również, że użytkownicy z tym problemem idź do apple.com/feedback i poprosić narzędzie być rozwijane, który pozwala ludziom do konwertowania dorosłych rozlicza AppleId rachunków AppleId dziecko. Priorytetyzują żądania na podstawie popytu.
GJ

1

Zadzwoniłem do działu pomocy technicznej Apple, aby załatwić sprawę obu kont moich synów, a przedstawiciel powiedział mi, że nie ma na to sposobu. Stwierdził, że będę musiał utworzyć dla nich nowe konta i nie przeszkadzać im w utracie wszystkich rzeczy związanych z istniejącymi identyfikatorami.


W Portugalii obsługa klienta dała mi tę samą odpowiedź. Ten problem zaczyna się od kont e-mail, a nie kont Apple. Nie ma problemu z własnością nieruchomości (i adresem fizycznym: ale nie, on nie ma kluczy!) I kontami bankowymi w moim 5-letnim imieniu! 2001 ok

0

Zasady dotyczące edytowania kont podrzędnych (lub przekształcania rzeczy w konta podrzędne) wydają się być bardzo surowe. Za dziecko uważa się osobę poniżej 13 roku życia, przynajmniej w Wielkiej Brytanii.

Wydaje się:

  • Nie możesz zmienić konta osoby dorosłej w konto dziecka
  • Nie możesz zmienić daty urodzenia na koncie dziecka
  • Nie możesz usunąć konta dziecka z rodziny (możesz przenieść je do innej rodziny)
  • Nie możesz zatrzymać udostępniania rodziny dla rodziny z podłączonymi kontami dzieci (i - patrz wyżej - nie możesz ich usunąć)

Wersja skrócona - musisz założyć konto podrzędne i zrobić to dobrze za pierwszym razem. Wszelkie błędy w dacie urodzenia nie mogą być poprawione nawet przez Apple (byłem w tej sprawie doradcą wyższego szczebla).

Jeśli popełnisz błąd (tak jak ja), możesz utworzyć nowe, prawidłowe konto, ale stare nadal będzie istnieć, chyba że ktoś przeniesie je do swojej rodziny z jakiegokolwiek powodu.


Tak już nie jest, na dzień dzisiejszy byłem w stanie zadzwonić i zaktualizować datę urodzin mojego dziecka. Nasze konta mają siedzibę w USA, ale jesteśmy w Londynie i nazywamy się numerem pomocy +44 0800 107 6285
ScottCate
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.