Dziwne środowisko ścieżki


0

Czy to normalne, że wszystkie te rzeczy są w moim środowisku ścieżki?

/Library/Frameworks/Python.framework/Versions/3.4/bin:/Library/Frameworks/Python.framework/Versions/3.4/bin:/Library/Frameworks/Python.framework/Versions/3.4/bin:/Library/Frameworks/ Python.framework / Versions / 3.4 / bin: /Library/Frameworks/Python.framework/Versions/3.4/bin: /Library/Frameworks/Python.framework/Versions/3.4/bin: / usr / bin: / bin: / usr / sbin: / sbin: / usr / local / bin: / usr / texbin

Wygląda na to, że wiele razy podjąłem tę samą ścieżkę. Kilka razy zainstalowałem i odinstalowałem Python 3.4 i Python 3.4.1, ponieważ wciąż mam problemy z poprawnym działaniem IDLE z powodu problemów ze zgodnością bibliotek Tcl / Tk i problemami ze stabilnością w systemie Mac OS X. Czy to prawdopodobnie powód ta sama ścieżka się powtórzyła?


Jak odinstalować Python? (także jakie problemy ze stabilnością warte OSX - instalacja Python nie wpłynie na stabilność OSX)
Mark

Upuściłem go na śmieci. Jestem nowicjuszem w systemie Mac OS X i słyszałem, że powinniśmy to zrobić. W rzeczywistości Python nie wpłynie na stabilność OSX, ale implementacja Pythona 3.4.1 (w szczególności bibliotek tcl / tk, w których zapisany jest IDLE) dla OSX ma problemy ze zgodnością z OSX i nie mogę ich rozwiązać
nbro

Fur python 3 i tcl patrz python.org/download/mac/tcltk
Mark

@ Mark Próbowałem z sudo nano $ HOME / .bash_profile i usunąć wszystkie nadmierne eksportowanie, ale kiedy ponownie
wpisuję

@ Mark Teraz wydaje się, że wszystkie inne zmienne środowiskowe zostały ostatecznie usunięte z tego wyjścia: -bash: /Library/Frameworks/Python.framework/Versions/3.4/bin:/usr/bin:/bin:/usr/sbin:/ sbin: / usr / local / bin: / usr / texbin: Brak takiego pliku lub katalogu, gdy
wpisuję

Odpowiedzi:


1

Problem polega na tym, jak odinstalowałeś Pythona. Usunięcie aplikacji usuwa kod, ale nie wpływa na nic, co zostało zmienione w innym miejscu, nie zostanie cofnięte. W tym przypadku zmiany ścieżki nie zostały cofnięte, a ponieważ instalator jest prosty, dodaje nowy bit ścieżki do istniejącej ścieżki.

Aby naprawić ścieżkę, musisz znaleźć plik, w którym zmieniona jest zmienna środowiskowa PATH. Jeśli używasz powłoki bash (domyślnej w najnowszym OSX), to. . idealnie byłoby to ~ / .bashrc, ale prawdopodobnie ~ / .profile lub ~ / .bash_profile. Zobacz inne pytania lub podręczniki na temat tego, z czego korzysta plik startowy bash). Następnie edytuj ten plik, aby mieć tylko jeden Python, linie zmieniające ŚCIEŻKĘ zaczną sięexport PATH=

Zasadniczo rzeczy nie da się odinstalować, jeśli tylko wiesz dokładnie, co zmienili podczas instalacji i do czego piszą w czasie wykonywania. Nie ma ogólnego sposobu, aby to zrobić. Najlepsze aplikacje mają dezinstalatory, które zrobią to najlepiej. Możesz zatrzymać działanie aplikacji, usuwając pakiet .app, a większość konfiguracji zajmuje niewiele miejsca na dysku, więc koszt pozostawienia go nie jest wysoki. Również większość aplikacji .app nie wymaga edycji w plikach bash, więc są bardziej samodzielne.


0

Zawsze polecam korzystanie z Homebrew : brew.sh

Instalowanie, odinstalowywanie, aktualizowanie itp. Pythona i wielu innych przydatnych aplikacji to pestka, jeśli znasz się na terminalu. Nawet dla pełnego n00b postępowanie zgodnie z instrukcjami nie powinno stanowić problemu.


To może być prawda, chociaż sugerowałbym Macports, ale żaden z nich nie odpowiada na jego obecny problem, który wyjaśnia jego ścieżkę - i sugerowałbym, że OP nie zna Terminalu
Mark

0

Czytając odpowiedzi i komentarze drugiej osoby, odinstalowanie wydaje się być pomysłem.

Jednak samo przeciągnięcie do kosza nie wystarczy, więc musisz użyć aplikacji, która przeszuka system w poszukiwaniu podobnych plików - AppCleaner .

Używałem AppCleaner kilka razy i mogę mu się polecić. Nie służy do usuwania aplikacji, ale może usuwać ustawienia. widżety i powiązane pliki, jeśli przeciągniesz je i upuścisz. Tylko upewnij się, że widzisz pliki, które usuwasz, ponieważ często przypadkowo usuwam instalator aplikacji / zip z folderu Pobrane, gdy muszę go ponownie zainstalować.

Tak więc moim zdaniem jest użycie skanera systemowego, który będzie szukał powiązanych plików i folderów, co powinno zapobiec tworzeniu zduplikowanych ścieżek, plików lub folderów.

Pamiętaj tylko, aby zobaczyć CO usuwasz


1
Dpoes AppCleaner zmienia ścieżkę w .bashrc?
Mark

Hm ... Nie jestem pewien, ale myślę, że AppCleaner szuka podobnych nazw, a nie samej zawartości. Ale nie jestem pewien
MrU

-1

Myślę, że ustaliłem problem, który ma ta osoba. Mogą używać innego rodzaju powłoki, na przykład .tschrc. Powinni spojrzeć na swoje pliki startowe i prawdopodobnie do ścieżki dodano tam nieużywany framework.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.