Czy możliwe jest połączenie dwóch kont iTunes Store, abyśmy mogli udostępniać aplikacje i inne zakupy?


25

Moja żona i ja mamy iTunes na naszych komputerach. Początkowo konfigurowałem je z osobnymi kontami w sklepie iTunes Store. Doprowadzono mnie do przekonania, że ​​powinniśmy to zrobić, ponieważ adres e-mail jest używany do identyfikatora Apple ID i każdy z nich ma jeden. Myślę, że to był błąd?

Oto problem: każdy z nas ma teraz iPada i każdy z nas kupuje aplikacje na własnych kontach i synchronizuje się z naszymi komputerami. Ze względu na te osobne konta i komputery z iTunes, rozumiem, że nie możemy udostępniać naszych zakupów - co, AFAIK, Apple wyraźnie zezwala na maksymalnie 5 powiązanych urządzeniach rodzinnych. (Proszę popraw mnie jeżeli się mylę.)

Czy można połączyć lub skonsolidować dwa różne konta Apple iTunes Store, abyśmy mogli udostępniać aplikacje i inne zakupy, których dokonaliśmy? (Jesteśmy małżeństwem, więc zgodnie z prawem jest to własność społeczna !:-)

Alternatywnie, czy istnieje sposób, w jaki moglibyśmy utrzymywać nasze oddzielne konta, ale nadal synchronizować urządzenia nawzajem, aby uzyskać oba zestawy aplikacji na każdym iPadzie? Dokonaliśmy już zbędnych zakupów (i tym samym zmarnowaliśmy trochę $) i chciałbym tego uniknąć w przyszłości, jeśli to możliwe!


Gdzie mogę znaleźć okno Udostępniania, które wyświetliłeś powyżej?

@ balonge7 Jeśli masz na myśli okno „Udostępnianie” w górnej odpowiedzi poniżej, zajrzyj do menu iTunes Edytuj ... Preferencje, a następnie kliknij ikonę „Udostępnianie”.
Chris W. Rea

1
Czasy się zmieniły, odkąd to napisano - zobacz moją odpowiedź na dole strony dotyczącą „dzielenia się rodziną”.
Tetsujin

Odpowiedzi:


16

Udostępnianie w domu powinno umożliwiać wzajemne przeglądanie bibliotek w sieci domowej oraz przeciąganie aplikacji z żony do twojej i odwrotnie. Z pewnością możesz to zrobić pomimo posiadania dwóch kont - moja żona i ja mamy podobny problem. Jednak od czasu do czasu może być konieczne wprowadzenie obu haseł w celu autoryzacji zakupów.

alternatywny tekst

Znalazłem pomoc w konfiguracji tego w „Aktywowaniu Home Sharing w iTunes” .

Wierzę, że możesz również posortować jej według „przedmiotów, których nie mam”, abyś mógł zobaczyć, co kupiła, co cię zainteresowało, chociaż nie jestem pewien, czy możesz je automatycznie zsynchronizować.

To pytanie SuperUser wydaje się sugerować, że połączenie dwóch kont nie wchodzi w grę :
Czy mogę połączyć 2 konta iTunes Store?


BTW, miałeś na myśli link do pytania na superuser.com? Brak linku w ostatnim zdaniu.
Chris W. Rea,

@Chris, na pewno tak. Naprawiony.
Jaydles,

To właśnie robimy z mężem. Mamy osobne konta, dzięki czemu każdy z nas może zobaczyć tylko własne rzeczy, ale korzystając z udostępniania w domu, musimy kupić aplikacje / muzykę tylko raz. Nie, brak automatycznej synchronizacji, ale w naszym przypadku i tak bym tego nie chciał.
Dori,

8

Inna sugestia - możesz autoryzować iTunes na swoim komputerze do odtwarzania treści z konta żony („iTunes -> Sklep -> Autoryzuj konto”), a także własnego.

To samo możesz zrobić dla iTunes na komputerze swojej żony.

Umożliwi to odtwarzanie zarówno Ciebie, jak i żony na obu komputerach. Jednak w ten sposób będziesz musiał zduplikować zawartość na obu komputerach.


5

Sposób, w jaki ja i żona sobie z tym poradziliśmy, polega na użyciu dwóch kont, ale mają to samo hasło, więc nie musimy pamiętać innego hasła. W ten sposób, gdy przyjdziesz do aktualizacji aplikacji, nie ma znaczenia, które konto się pojawi, będzie to samo hasło.

Mamy również trzecie konto. Mój, jej i udostępniony. To dlatego, że mam mój od lat i ona też. Potem, kiedy się pobraliśmy, postanowiliśmy założyć wspólne konto, więc nie musimy się martwić potencjalnym dwukrotnym zakupem aplikacji, a także automatycznie synchronizuje się między naszymi 2 iPhone'ami i naszymi dwoma iPadami. Ponownie, używając tylko jednego hasła do 3 kont. Ostatecznie za kilka lat nie będą wymagane żadne starsze aplikacje i będziemy używać głównie wspólnego konta. Ponadto wszystkie trzy konta są na tej samej karcie debetowej.


1

Nawet od 2017 roku nadal nie jest możliwe scalenie dwóch kont, jednak od 2014 roku, wraz z wydaniem iOS 8 i OS X 10.10 Yosemite, można skonfigurować Udostępnianie rodziny .

Udostępnianie rodziny umożliwia wspólne korzystanie / pobieranie wszystkich członków zakupionych książek muzycznych i aplikacji oraz skonfiguruje dedykowany wspólny kalendarz, którego można opcjonalnie używać do powiadamiania członków o nadchodzących wydarzeniach itp.

Dane osobowe nie są udostępniane, jedynie „prawo” do korzystania z aplikacji / muzyki / książek zakupionych wcześniej przez dowolnego członka i odtąd zakupionych w ramach członkostwa rodzinnego.

Jedno konto zostanie oznaczone jako Organizator rodzinny - a wszystkie zakupy w przyszłości obciążą konto organizatora - inne mogą zostać oznaczone jako Dorosłe lub Dziecko, z nadzorem rodzicielskim nad tym, jakie dane mogą być wykorzystywane za wyraźną zgodą osoby dorosłej lub bez niej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.