iMessage przestał działać. Kontakty są teraz wyświetlane na czerwono


17

Ten problem można zaobserwować w Pro MacBook Pro w połowie 2012 roku na Mavericks i Pro MacBook Retina na MacBook w późnym 2014 roku na Yosemite.

Pewnego dnia podczas korzystania z iMessage na komputerze Mac wszystkie kontakty zmieniły kolor na czerwony, a wiadomości nie zostały wysłane, natychmiast zwracając błąd „nie dostarczono”. Podczas próby ponownego wysłania wiadomości zgłosił również, że kontakty nie były już powiązane z kontem iMessage.

Rzeczy, które nie naprawiły tego zachowania:

  • Kasowanie com.apple.ids.madrid

  • Usunięcie informacji Apple ID z mojego telefonu, wyłączenie iMessage na obu urządzeniach i przełączenie mojego iPhone'a w tryb samolotowy na kilka minut przed ponownym włączeniem logowania.

Czy ktoś mógłby mi pomóc dowiedzieć się, jak to rozwiązać?


Miałem ten problem, kiedy konfigurowałem iMessage na komputerze po tym, jak mam już to samo konto na iPadzie. W końcu zaczęło działać ponownie, ale nie jestem pewien, co zrobiłem, aby to naprawić. Jestem pewien, że odłączyłem go na kilka miesięcy, a kiedy ponownie go podłączyłem, działało.
Vladimir

Po kilku odpowiedziach dobrze byłoby Jamesowi dokonać edycji lub wyjaśnić, czy problem nadal występuje. Wiele osób odpowiada „Ja też”, więc chciałbym uzyskać wątek z zaakceptowaną odpowiedzią lub coś bardziej określonego niż ten wątek.
bmike

chodź na @bike, wszyscy tutaj i Google wszyscy wiedzieli o co pytał James. Mogłeś pomóc poprawić treść jego pytania w czasie, gdy zajęło ci to zamknięcie. Pytanie pomogło mi rozwiązać problem i jestem wdzięczny, że go znalazłem.
dmsnell,

@dmsnell To, czego nie widzisz, to spam i bezużyteczne wiadomości, które przyciągały. Nie usunąłem go, po prostu zamknąłem przed nowymi postami. Jakie są korzyści z ponownego otwarcia? Nie zgadzam się, że miałem czas, aby to poprawić. Edycja zajmuje od 5 do 10 minut, aby przeczytać, zrozumieć, wybrać kuratora i zamknąć go. Po przejściu przez pół sekundy pomyślałem. Co gorsza, zostało to zadane przed wydaniem ogólnym, więc być może powinno być zamknięte jako nie na temat. Edytuj to, aby usunąć wersję beta, a ona wejdzie do kolejki do ponownego otwarcia. Pozdrawiam i dziękuję za pytanie, dlaczego to zostało zamknięte.
bmike

1
dobry pomysł @bike. To był pierwszy raz, kiedy edytowałem pytanie na StackExchange, więc mam nadzieję, że wykonałem rozsądną robotę.
dmsnell,

Odpowiedzi:


17

Jednym ze sposobów uzyskania czerwonych kontaktów jest to, że konto iMessages nie jest włączone.

Przejdź do preferencji iMessages. I upewnij się, że zaznaczone jest włączone pole wyboru.

Otrzymasz również czerwone kontakty, jeśli nie jesteś zalogowany. W takim przypadku musisz się zalogować, aby zobaczyć pole wyboru Włącz.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


To bardzo podstawowe rozwiązanie. To nie jest to, czego potrzebuję. Mam już wszystkie proste rzeczy. Próbowałem łatwych rzeczy, jest z tym coś nie tak. W każdym razie dzięki.
James

@James, tak to jest. Ale jeśli podasz więcej informacji w swoim pytaniu o to, czego próbowałeś na Macbooku, być może nie odpowiesz na te pytania. Edytuj swoje pytanie, podając takie szczegóły.
markhunte

Dodałem szczegóły, takie jak usuwanie plików, które zostały zasugerowane do usunięcia, wiem, jak się do czegoś zalogować.
James

1
@Markhunte - Dzięki. Jestem nowy w świecie jabłek, a twoje rozwiązanie działało dla mnie idealnie. Nigdy bym nie zgadł, że mnie to wylogowało.

10

To, co zrobiłem, wydaje się działać:

iOS Device > Settings > Messages > Text Message Forwarding

Wyłączyłem zaznaczenie mojego iMaca, a następnie włączyłem go ponownie. Wpisałem kod, który pojawił się na moim komputerze i wszystko znowu działało.


1
Aby to wyjaśnić, należy przejść do Ustawienia> Wiadomości na telefonie iPhone, a nie na komputerze Mac. To rozwiązanie działało dla mnie.
mjswensen

Chociaż nigdy nie otrzymałem kodu na komputerze Mac, najwyraźniej próba zmiany tego ustawienia była wystarczająca, aby znów zaczęło działać.
dmsnell,

1

Przejdź do Preferencji systemowych i iCloud , a następnie kliknij Szczegóły konta, aby zweryfikować swoją łączność z iCloud.

Jeśli masz:

Nie można otworzyć szczegółów konta z powodu błędu połączenia z iCloud.

następnie spróbuj się wylogować i zalogować ponownie. Jednym z powodów może być to, że Apple ostatnio próbuje wymusić i zaktualizować zabezpieczenia, aby użytkownicy mogli korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego .

Aby sprawdzić błędy iCloud, uruchom następującą komendę w Terminalu :

log stream | grep -i iCloud | grep -C5 -i error

Jeśli problem występuje gdzie indziej, spróbuj uruchomić następującą logkomendę w Terminalu, aby debugować problem:

log stream --predicate 'processImagePath contains "Messages"'

lub:

log stream | grep -C5 -w Messages

lub sprawdź w aplikacji konsolowej , a następnie ponownie wyślij wiadomość i sprawdź, czy są jakieś wskazówki lub błędy.


0

spróbuj zmienić swój identyfikator Apple na nowy tylko dla wiadomości. Mam ten sam problem co twój, icloud działa przez Mac i urządzenia. facetime działa również ze starym identyfikatorem Apple. tylko wiadomości w systemie Mac (wydaje się, że nie można połączyć się z serwerem lub coś jest nie tak z Appleid dla serwera wiadomości) i na moim iPhonie, za każdym razem, gdy próbuję ponownie zalogować się ponownie mój stary Appleid, wysyła wiadomości i odbiera wiadomości od każdego, mogę wysyłam wiadomość do siebie, tylko gdy próbuję wysłać wiadomość na mój adres Appleid (adres e-mail), jest dostarczony, ale nie mogę go odzyskać z telefonu. to samo dotyczy mojego Maca. jeśli mój stary appleid był zalogowany, wszystkie moje kontakty były czerwone, ale kiedy próbuję wysłać do siebie wiadomość, mogę ją odebrać, ale nie mogę jej wysłać. więc użyłem nowego identyfikatora Apple specyficznego tylko dla obrazów. zarówno Mac, jak i iPhone działają ... wiadomości są zsynchronizowane. :-)


Miałem nadzieję, że to zadziała, ale nic się nie stało: /
James

0

Mam nadzieję, że moje spotkanie ze wsparciem Apple pomoże.

Miałem kilka rzeczy. Kiedy zarejestrowałem iPhone'a, aby wysłać kod do laptopa, mój komputer Mac nigdy go nie otrzymał. Mogę wysyłać wiadomości z komputera Mac innym użytkownikom iPhone'a, ale nie użytkownikom Androida. Ostatecznie problem leżał po stronie iPhone'a równania.

Na telefonie iPhone w obszarze Ustawienia → Wiadomości powinna zostać wyświetlona ramka o nazwie Przekazywanie wiadomości tekstowych. Włącz to ustawienie. Wyłączyłem go i próbowałem wysłać kod, ale mój komputer Mac nigdy go nie otrzymał. (Jeśli chcesz, aby te funkcje były włączone, włącz również opcję Wyślij jako SMS, MMS i Grupową. Wylogowaliśmy się i ponownie w iCloud na moim komputerze Mac, ale to nie pomogło.

Podłączyłem iPhone'a do komputera Mac, aby utworzyć kopię zapasową i pozostawiłem podłączony przez cały czas, gdy znaleźliśmy rozwiązanie. (Nie mam pojęcia, czy miało to jakikolwiek wpływ).

Na iPhonie wyłączyliśmy ograniczenia znajdujące się w Ustawieniach → Ogólne → Ograniczenia. Włącz przekazywanie i sugerowane aplikacje w Ustawieniach → Ogólne.

Oto część nieparzysta, pole o nazwie Przekazywanie wiadomości tekstowych zniknęło. Obsługa tekstu chciała wyczyścić mój iPhone. Zamiast tego resetujemy ustawienia sieci w Ustawienia → Ogólne → Resetuj. Wybierz Resetuj ustawienia sieci. Gdy to zrobiłem, ponownie pojawiło się pole przesyłania wiadomości tekstowych. Po aktywacji na moim komputerze Mac pojawił się kod. W tej chwili nie wiem, czy Bluetooth był aktywny, czy nie, ale Wi-Fi było wyłączone.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.