Przeciągnij palcem w lewo w poczcie, aby pokazać „Usuń” zamiast „Archiwizuj”


29

W iOS 8 obiecano nam nową funkcję przeciągania w lewo do usuwania wiadomości e-mail dla aplikacji Mail. A jednak, kiedy przesuń palcem w lewo, to tylko pokazuje More, Flagi Archive. To nie jest rozczarowujące.

Jak mogę wyświetlać Deletezamiast archiwizować ze skrzynki odbiorczej?

Potrzebuję szybkiego sposobu na usunięcie e-maili, aby trafiły bezpośrednio do Kosza . Do tej pory jedyne, co widzę, Deletegdy przesuwam w lewo, to fakt, że jestem w folderze Kosz.

Uwaga: dotyczy konta Gmail.

Odpowiedzi:


44
  1. Przejdź do UstawieniaPoczta, kontakty, inne .

  2. Wybierz konto Gmail, o którym mowa.

  3. Wybierz KontoZaawansowane .

  4. W drugiej sekcji zatytułowanej „Przenieś odrzucone wiadomości do” zmień Archiwum skrzynki pocztowej na Skrzynkę usuniętą .

    Wiadomości zostaną następnie usunięte zamiast zarchiwizowane.

Artykuł Apple KB: zarchiwizuj wiadomości Gmaila


1
Omg, umieścili to w nieoczywistym obszarze. Dziękuję bardzo! Pracował!
Tak Barry

Wygląda na to, że nie działa w aplikacji GMAIL iOs. Przesuwanie nadal pokazuje tylko opcję „archiwizuj”. Przesunięcie powiadomienia o ekranie blokady nadal pokazuje tylko opcję „archiwizuj”.
hemem

@haemse, jakie jest skonfigurowane konto Gmail, ustawienia konta internetowego? Gmail zaczął od tego, że nie musisz go usuwać, tylko archiwizuj ze skrzynki odbiorczej. Myślę, że możesz to zmienić, aby usunąć.
MichaelStoner

@ haemse, podsumowując, aplikacja Gmail ma zupełnie inne ustawienia dla kont pocztowych. Zapytaj o aplikację Gmail w nowym pytaniu - ale myślę, że nie jest obsługiwana, ale „Inbox by Google” MOŻE usuwać e-maile.
MichaelStoner

3

Podczas wyszukiwania rozwiązania przypadkowo zauważyłem, że jeśli ustawisz domyślną opcję „Przesuń w prawo” na „Archiwizuj”, wyświetli się następujący komunikat: „Konta, w których opcja Archiwizuj jest domyślną czynnością przesuwania w lewo, oferują Kosz do przesuwania w prawo”.

Sprawdziłem i teraz dostaję także opcję Kosza! (mimo że wiadomość nie ma sensu, ustawiamy przesunięcie w prawo, a nie przesunięcie w lewo jako archiwum).


Cześć, myślę, że skoro to pytanie zostało opublikowane następnego dnia po wydaniu systemu iOS 8, warto zauważyć, że Twoja odpowiedź dotyczy systemu iOS 8? (Nie skonfigurowałem Gmaila na iOS 8, więc nie mogę go potwierdzić)
MichaelStoner

0

Masz szczęście - już tam jest. Musisz tylko przesunąć szybciej i dalej w lewo. Zrób to „pełne przemiatanie” od prawej do lewej.

Spowoduje to natychmiastowe usunięcie wiadomości e-mail. W przypadku, gdy przypadkowo usuniesz wiadomość - co jest bliskie #imho - po prostu „potrząśnij” swoim iPhonem, aby zapytać, czy chcesz go cofnąć.

Jeśli coś nie działa zgodnie z oczekiwaniami, możesz zweryfikować ustawienia, wybierając Ustawienia> Poczta, kontakty, inne> Opcje przesuwania , aby sprawdzić, czy typowe działania są zgodne ze standardem.


W przypadku konta e-mail Gmail domyślnie nie jest usuwane, ale usuwane ze skrzynki odbiorczej i pozostawiane w folderze Poczta „Wszystkie”. Dlatego przeciągnięcie Szybsze i dalsze spowoduje tylko zarchiwizowanie wiadomości e-mail i nie usuwanie jej.
MichaelStoner

1
To dziwne. Przetestowałem to na kontach POP3, Office365 i Hotmail. Wszystkie mają takie samo zachowanie. Wydaje mi się, że z mojej strony błędne jest przypuszczenie, że Gmail działałby tak samo.
Moriarty

Tak, Gmail różni się pod wieloma względami. Chciałbym również usunąć twoją odpowiedź, ponieważ sugeruje, że „szybkie” przesunięcie jest w rzeczywistości metodą potrzebną do usunięcia, a kiedy użytkownik poczty e-mail w końcu zajrzy do wszystkich folderów poczty, z rozczarowaniem zobaczy, że e-maile, które spędzili czas usuwanie nie jest usuwane.
MichaelStoner,

Począwszy od iOS 11: Ustawienia> Konta i hasła> Konto> Zaawansowane. Wybierz „Usunięte skrzynkę pocztową” dla nagłówka „Przenieś odrzucone wiadomości do”
Andrew Duncan

0

Po zarchiwizowaniu wiadomość jest przenoszona do folderu Cała poczta. Nie usuwa wiadomości z konta Gmail. Możesz dowiedzieć się więcej o funkcji archiwizacji Gmaila w Pomocy Gmaila. Archiwum zastępuje wszystkie opcje usuwania podczas korzystania z konta Gmail, w tym stuknięcie ikony Kosz podczas przeglądania wiadomości i wybranie opcji Edycja w celu zarządzania wieloma wiadomościami.

Możesz wyłączyć tę funkcję w Ustawieniach> Poczta, kontakty, inne> Konto Gmail> Konto> Zaawansowane> Przenieś odrzucone wiadomości do:


0

Jak zauważył Yariv Nissim powyżej, w opcjach iOS istnieje ukryta preferencja, która ZARÓWNO usuwać i archiwizować jako opcje przeciągania.

Przejdź do Poczta> Preferencje> Opcje machnięcia i wybierz „Archiwum”. Zobaczysz poniżej komunikat z informacją: „Konta zawierające Archiwizację jako domyślną czynność przesuwania w lewo oferują opcję Usuń za przeciąganie w prawo”. Mogę potwierdzić, że nadal działa to w iOS 13. Pięć lat później Apple wciąż nie uczyniło tej preferencji bardziej oczywistą.

Wysłałem to jako osobną odpowiedź, aby móc dołączyć zrzut ekranu. Przekaż swoje głosy do Yariv!

Zrzut ekranu ukrytej opcji machnięcia

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.