Menedżer uruchamiania Yosemite po przejściu na wersję Mavericks


3

Zdegradowałem z Yosemite Public Beta do Mavericks przez:

  1. Utworzono bootowalny Mavericks USB
  2. Uruchomiono komputer Mac na USB Mavericks
  3. Poszedł do Disk Utility> Selected HD i Erased HD
  4. Przywrócono do Mavericks Time Machine Backup, która zakończyła się powodzeniem

Jednak gdy uruchamiam komputer Mac i przytrzymuję opcję przejścia do ekranu Menedżera uruchamiania, nadal jest to menedżer uruchamiania Yosemite. Czy jest jakiś sposób na powrót do menedżera uruchamiania Mavericks? Menedżer uruchamiania Yosemite ma czarne tło z wybranymi dyskami, a Mavericks ma jasnoszare tło z wybranymi dyskami. Czy ktoś jeszcze to widział?

Czy to w ogóle ma znaczenie?


Trochę za późno, ale zawsze wymieniam dysk Time Machine, jeśli testuję wersję beta systemu operacyjnego, wtedy mój oryginalny Time Machine jest czysty, do którego mogę dodać późniejsze kopie zapasowe dokumentów. Twój wehikuł czasu jest teraz połączeniem 2 kopii zapasowych, jedyną rzeczą, o której mógłbym pomyśleć, byłoby przywrócenie go przed twoją próbą Yosemite, jeśli to możliwe, a następnie wybranie konkretnych dokumentów.
Tetsujin

Mam ten sam problem na moim 13-calowym rMBP, w połowie 2014 roku. Trochę googlowałem i mówi się, że Yosemite automatycznie aktualizuje efi lub smc w modelach 2013+, co powoduje, że czarny ekran rozruchowy i menedżer uruchamiania mają czarne tło. Czy Twój komputer Mac działa poprawnie po przejściu na starszą wersję? Moje strasznie się zamraża, szczególnie na youtube, eBay i App Store, i to nie tylko przeglądanie stron internetowych, ale także dość często zawiesza się podczas korzystania z wyszukiwarki. Przed przejściem z Yosemite z powrotem na Mavericks nigdy nie miałem żadnych problemów z Mavericks. Więc, po prostu reseted SMC, więc jestem ponownie

Odpowiedzi:


1

Pytanie nie wspomina o modelu, załóżmy, że Mac jest modelem, który uzyskał aktualizację oprogramowania układowego w związku z Yosemite.

Jeśli tak, to - w przypadku Mavericks (bez Yosemite) - może być pożądana ponowna instalacja mniejszego oprogramowania.

… Usunięto HD…

- skasowałoby to system operacyjny bez wpływu na oprogramowanie układowe.

Sugestia

  1. Informacje o systemie pokażą, jakie oprogramowanie jest zainstalowane
  2. porównaj to, co jest zainstalowane, z https://web.archive.org/web/20141010090340/http://support.apple.com/kb/HT1237 (wydanie artykułu przed 23 września 2014 r.)
  3. porównaj to, co jest zainstalowane, z aktualną wersją tego samego artykułu opublikowaną po Yosemite: Aktualizacje oprogramowania układowego EFI i SMC dla komputerów Mac z procesorami Intel - Wsparcie Apple .

Związane z

Czy wśród komputerów Mac, które można uaktualnić w celu obsługi odzyskiwania systemu OS X, dowolny model nie akceptuje aktualizacji oprogramowania układowego?

Przewodnik programowania jądra : proces wczesnego rozruchu

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.