Usunąłem partycję Bootcamp, ale nie mogę zmienić rozmiaru partycji OS X


16

Nie wiedziałem, że to spowoduje problemy, ale użyłem Narzędzia dyskowego, aby usunąć moją partycję Bootcamp, a następnie próbowałem zmienić rozmiar mojej głównej partycji, aby zapełnić dysk. Powoduje to błąd i szukałem odpowiedzi, aby tylko powiedzieć ,

Będziesz musiał ponownie zainstalować Mac OS X (to jedyne rozwiązanie).

Powinieneś usunąć partycję Boot Camp w Asystencie Boot Camp.

Co?? Nie widziałem żadnego ostrzeżenia w Narzędziu dyskowym.

Jeśli usuniesz tę partycję Bootcamp, uruchomienie systemu Windows może być niemożliwe.

Widziałem to, ale pomyślałem, że było w porządku - nie chciałem już uruchamiać systemu Windows, chciałem go usunąć. Co teraz mam zrobić?


Miałem podobny problem i kiedy otworzyłem asystenta bootcampa, wymazałem partycję Windows, otworzyłem narzędzie dyskowe i „usunąłem partycję bootcampa jako microsoft FAT” i to załatwiło sprawę, otworzyłem asystenta bootcampa i ponownie wyszarzyło się okno pogrubienie Kliknąłem i voila mój dysk twardy jest teraz JEDEN

Chciałbym dodać, że powyższa metoda (usunięcie partycji bootcamp jako FAT, a następnie otwarcie asystenta bootcamp) działała absolutnie idealnie, przy minimalnym wysiłku i po około 3 minutach.
xdavidliu

Jasne, to jest „Szybka poprawka” na początku odpowiedzi :)
arya

Odpowiedzi:


22

Szybka poprawka: Fake Bootcamp.

„Dzieliłem wolne miejsce (którego OS X nie mógł wykorzystać) jako MS-DOS, Bootcamp Assistant pomyślał, że to Windows, i byłem w stanie usunąć tę partycję MS-DOS i przywrócić Mac OS do pojedynczej partycji.”

To najłatwiejsze rozwiązanie, więc spróbuj najpierw.

Brak szczęścia? Długa poprawka:

W moim przypadku nie udało mi się uruchomić Narzędzia dyskowego do utworzenia partycji.

Próbowałem gptodtworzyć partycję, ale nie zapisałaby się ona w GPT, gdy żadna z partycji nie została zamontowana. Ale ponieważ mówimy o mojej partycji rozruchowej, dysk był używany, ponieważ jedna z partycji (moja partycja rozruchowa!) Jest zamontowana. Musimy więc uruchomić komputer z dysku innego niż ten i odmontować wszystkie partycje na dysku, a następnie użyć gpt.

Odzyskiwanie Internetu

Uruchom do odzyskiwania w Internecie (przytrzymaj Cmd + Opt + R podczas uruchamiania), aby dysk nie był używany. Jeśli twój komputer jest za stary na Internet Recovery, powinieneś być w stanie uruchomić komputer z innego dysku (nie z innej partycji) i uzyskać ten sam wynik. Uwaga: w takim przypadku numery dysków ( /dev/disk0) mogą być dla Ciebie inne.

Uruchom Odzyskiwanie Internetu i przejdź do Narzędzia -> Terminal.

Terminal odzyskiwania Internetu

-bash-3.2# gpt show /dev/disk0

gpt pokaż moją poprzednią partycję bootcamp

To przestrzeń, którą chcę odzyskać.

W ramach kontroli rozsądku weź rozmiar (druga kolumna), pomnóż go przez 512 i podziel przez miliard. Wynik powinien odpowiadać rozmiarowi poprzedniej partycji Bootcamp w GB.

Przykład: 58593759* 512/1 000 000 000 = 30 GB

Weź pozycję początkową (pierwsza kolumna), tam powiemy gpt, aby utworzył nową partycję

gpt add -b <start position> -t windows /dev/disk0

W moim przypadku widać, że pozycja początkowa to 431640960. Możesz i powinieneś wybrać / Kopiuj / Wklej we własnym Terminalu, aby poprawnie skopiować ten numer.

Przykład: -bash-3.2# gpt add -b 431640960 -t windows /dev/disk0

/dev/disk0s4 added

Wreszcie!

Jeśli wystąpił błąd No such file or directory, przeczytaj następną sekcję, a następnie wróć tutaj i spróbuj ponownie.

Zakładając, że dysk został dodany poprawnie rebooti użyj Narzędzia dyskowego, aby skasować nową partycję jako MS-DOS. Uruchom asystenta Bootcamp i wybierz Usuń system Windows 7.

Bootcamp został usunięty, a dysk został przywrócony do jednego woluminu.

I wystarczyło mi cały dzień.

nie można otworzyć urządzenia '/ dev / disk0': Brak takiego pliku lub katalogu

Podczas korzystania z gpt addpolecenia może pojawić się błąd

nie można otworzyć urządzenia '/ dev / disk0': Brak takiego pliku lub katalogu

Ta wiadomość jest bardzo myląca. Właśnie czytaliśmy to urządzenie wcześniej za pomocą gpt show. Ten komunikat naprawdę oznacza „urządzenie jest w użyciu”.

Program OS X Recovery mógł go zamontować i należy go odmontować. Użyj mountpolecenia, aby znaleźć zamontowaną partycję i umountto.

-bash-3.2# mount

stworzy ogromną listę partycji:

/dev/disk2s3 on /
devfs on /dev
/dev/disk3 on /Volumes
/dev/disk4 on /private/var/tmp
/dev/disk5 on /private/var/run
/dev/disk6 on /System/Installation
/dev/disk7 on /private/var/db
/dev/disk8 on /private/var/folders
/dev/disk9 on /private/var/root/Library
/dev/disk10 on /Library/ColorSync/Profiles/Displays
/dev/disk11 on /Library/Preferences
/dev/disk12 on /Library/Preferences/SystemConfiguration
/dev/disk13 on /Library/Keychains
/dev/disk1 /Volumes/Macintosh HD  <--- unmount this /Volumes/<YourDisk>

-bash-3.2# umount /dev/disk1

Będzie on okresowo montowany automatycznie, więc spróbuj się pospieszyć, bo inaczej będziesz musiał go odmontować.


Alternatywne rozwiązanie (jeśli raczej żartobliwe). Nie stawiaj Bootcamp na głównym dysku. Odłożyłem mój na osobny dysk i nigdy nie musiałem przechodzić przez twoje pozorne piekło [za co masz moją całkowitą sympatię i dobrze zrobione, aby to wszystko rozgryźć] w ... może 8 latach poprawek, ulepszeń itp.
Tetsujin

@ Tetsujin: Jeszcze bezpieczniejsze rozwiązanie, gdy jesteśmy w sąsiedztwie: w ogóle nie używaj Bootcampa. Od tego momentu będę używać VirtualBox!
arya

Świetny post - jeśli chcesz dodać, jak ktoś zrobiłby kopię zapasową swojego systemu jako krok pierwszy tutaj, byłoby świetnie. Zedytowałem to bez pytania, ponieważ wydaje się to częścią rozwiązania, a nie początkowym problemem.
bmike

Kilka dodatkowych wskazówek: Podczas pracy w „trybie odzyskiwania” - wykonaj także naprawę dysku na głównej partycji OSX. Miałem kilka drobnych problemów, które uniemożliwiły bootcampowi ukończenie odzyskiwania (ostatni krok w tym procesie). Niektóre osoby zgłosiły, że musiały wyłączyć Przechowalnię plików, aby zakończyć ten proces. Skończyłem też wyłączanie mojego, ale nie jestem pewien, czy był potrzebny.

1
Właśnie uratowałem mnie przed pełnym sformatowaniem. Jedyną niewielką różnicą było uzyskanie gpt add„Zajęty zasobów”, ale wystarczająco proste, aby wymyślić, aby użyć tego samego umountrozwiązania, a następnie dodało dobrze. W narzędziu dyskowym nie używaj linku „-”, ale zamiast tego „wymaż”, klikając nowo utworzoną partycję i zmieniając jej nazwę na BOOTCAMP, a następnie przywracanie działało magicznie!
ldg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.