Jak przeglądać strony podręcznika man w przeglądarce internetowej?


Odpowiedzi:


7

Jednym ze sposobów jest wprowadzenie następującego polecenia ~/.profile:

export PAGER="col -b  | open -a /Applications/Safari.app -f"

Te PAGERkontrole zmienne środowiskowe, co program manużywa do wyświetlania stron man. colpolecenie usuwa wszystkie Backspace formatowania ze strony człowieka. openPolecenie zapisuje dane wyjściowe jako tymczasowy plik tekstowy i otwiera go Safari.app.

Lub możesz edytować zmienną PAGER w /private/etc/man.conf. Prawdopodobnie możesz również edytować NROFFzmienną i wyeliminować potrzebę użycia col -b. Zobacz stronę podręcznika dla man.conf.


1
Dzięki Nathan. To doskonale robi sztuczkę. Właśnie zmieniłem wiersz do przeczytania: export PAGER="col -b | open -a /Applications/Google\ Chrome.app -f"więc otworzy się w Chrome zamiast Safari.
boehj

2
Zresztą i tak chciałem to zrobić i cieszę się, że w końcu znalazłem czas, aby się tym zająć. Użyłem TextWrangler z poleceniem/usr/bin/edit --view-top --clean -t "Man page"
Nathan Grigg

6

http://www.bruji.com/bwana/ jest dokładnie tym, czego szukasz.


Twoje zdrowie. To wygląda interesująco, szczególnie. „Po prostu dodaliśmy trochę koloru, trochę odważnych nagłówków i trochę go posprzątaliśmy, więc mają oko.” Zastanawiam się, czy mogę uzyskać taką funkcjonalność po dalszej edycji pliku .conf?
boehj

4

Możesz dodać funkcję do ~/.bash_profile:

function gman () {
     man "$1" | col -b > "/tmp/$1"
     open -a "/Applications/Google Chrome.app" "/tmp/$1"
}

Ta funkcja nie działała dla mnie Graham. Nie pewny dlaczego.
boehj

Czy Google Chrome jest w /Applications/innym miejscu?
Graham

Jest w środku /Applications/.
boehj

To tylko dodatkowy krok. Po dodaniu funkcji w folderze profilu. Upewnij się, że masz to źródło lub ponownie otwórz terminal. link source ~/.profile
Bharath Kumar

W Safari musiałem dodać rozszerzenie takie jak /tmp/$1.txt.
1.61803
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.